türk müzik tarihinin en underrated kadın sanatçılarındandır. her dönem ünlüdür, her daim bilinir ama bir bülent, ajda, sezen, sertap, muazzez kadar gündem olmaz . bu da onu benim için çok daha değerli, çok daha saygı değer, çok daha büyük sanatçı yapar. vokali de, sesi de, fiziği de, duruşu da zamanının ötesindedir. şarkıları klasiktir. benim gibi meftunları için apayrı bi yeri vardır. candır.
sevda
beni benimle bırak
al gönlümü diyar diyar sürükle ve tabi ki

ben gene sana vurgunum en iyi şarkılarıdır kanımca. (bkz: şokopop) ile çekilen videoları da ayrıca izlenmelidir. mükemmel kadın için yapılabilecek tanımlardan birine bakınız olarak verilebilecek kalitede ve güzellikte biridir.
devamını gör...
dün armağan çağlayan ila bi dur dinle, bugün netflixe duru olmak. tesadüfen nükhet duru ile dolu bir hafta geçiriyorum. buğulu sesi, işveli tavrı ile pek çok şarkıcıdan farklıdır.
devamını gör...
ben bu kadınla ilgili güzelliği, bir kaç şarkısı ve işveli bir kadın olması dışında hiçbir şey bilmezdim. armağan çağlayan'ın youtube da yaptığı hiçbir şeyi kaçırmadığımdan; az önce öğrendim hayatıyla ilgili sansasyonel gerçekleri, hastalığını ve tüm bunlarla bunca yıl tek başına küçücük bir çocuk, gencecik bir kız ve tek başına bir kadın olarak ve de en önemlisi her daim bu kadar güler yüzlü ve pozitif kalabilerek mücadele ettiğini, başa çıkabildiğini...

helal olsun, beni çok şaşırtan naif kadın.
devamını gör...
sesi ile soyadının hakkını veren kadın sanatçımızdır.
devamını gör...
çok dramatik bir hayattan kopup gelmiş bir kadındır.

babası, profesör doktor kemal duru 2003 yılında çanakkale’de bir hastane odasında 83 yaşında tek başına vefat eden sanatçı, bilal özcan’ın, “babanız neden tek başına öldü, bu onun tercihi miydi” sorusuna şöyle cevap verdi:

“istanbul’da oturması için çok gayret sarf ettim. bir dönem yan yana yaptım evlerimizi. ama içkiden, alkolden uzaklaşamadığı için evi yaktı. apartmanda çok zor durumda kaldık. sigarayla içkiyi her şeyden çok seviyordu. ikinci eşiyle yazları gökçeada’ya gidiyorlardı. ‘burası benim ömrümü uzatıyor’ diyordu. bir iki yerde daha onu oturtma çabasıyla uğraştım ama ‘ben oraya gideceğim’ dedi her seferinde. '

gökçeada’ya o kadar saat vapura binip ben gidemiyordum. elemanlarım gidiyordu her ay, bütün kirlileri alınıyordu, temizleri götürülüyordu” anne ve babasının boşanmasının ardından bunalıma girdiğini söyleyen nükhet duru, küçük yaşta intihara kalkıştığını itiraf etti.

kibrit suyundan pilav

duru “çocuklara hep ‘aman ağzına sokma kibrit sokma zehirli’ derler. ben de bir çay bardağı bulgur pilavına bunun suyunu yedireyim, o zehiri ancak bulgurla yutabilirim diye düşündüm. ecza dolabında ne kadar ilaç varsa onları da leblebi gibi yuttum, 3 gün komada yattım” dedi. velayeti alkol sorunu olan babasına verilen, 13 yaşında tekrar annesiyle yaşamaya başlayan duru maddi zorluklar yüzünden sahneye çıkmaya başladığını kaydetti. nükhet duru, küçük yaşta sahneye çıkmasından rahatsız olan babasının kendisini polislere şikayet ettiğini ve ahlak polisi tarafından basıldığını ifade etti.

pop müziğin 4 yapraklı yoncasıyız

türk pop müziğinin de yeşilçam gibi 4 yapraklı yoncası olduğunu kaydeden nükhet duru “aynı dilimde üçümüz görünüyoruz; sezen, nilüfer ve ben. ajda pekkan bizim öncümüz. ‘4 yapraklı yonca’ diye bizden bahsediyorlar ama bizim yoncamız çok yapraklı” dedi.

sebzeleri çiğ yerim

sağlıklı olmak için gıdaları çiğ tükettiğini, televizyon karşısında oturup ayşe kadın fasulyeyi kıtır kıtır yediğini söyleyen nükhet duru “sebzelerin ve meyvelerin olabildığince çiğ tüketilmesi gerektiğine inanıyorum. siz de yiyin çok lezzetli oluyor” diyerek tavsiyede bulundu.

annem gelinlik kız zannediyor

82 yaşındaki annesinin hem parkinson hem de alzheimer hastası olduğunu söyleyen duru, annesinin bebek gibi olduğunu ifade etti. duru “algı sorunlarımız var. hatta bazen gelinlik kız gibi olduğunu düşünüyor. babamla düğüne hazırlık yapıyor” dedi.

kadınlar hesapçı erkekler ise saf

duru, kadınların hesapçı, erkeklerin ise saf olduğunu söyledi. “11-12 yaşında bir kız çocuğuna soru sorun hayatla ilgili, 50 tane karar vermiştir. erkek çocuğa sorun sadece “top” der. bu yüzden kadınlar daha hesaplı, daha plancıdır” diyen duru erkeklerin daha naif ve saf olduğunu kaydetti.
devamını gör...
duruşuyla ve şarkılarıyla hayatıma çok şey katmıştır. türk pop tarihinin büyük bir kilometre taşıdır. müzikseverlerin arşiv taraması yapmaları ısrarla tavsiye edilir. fırsat bulunabilirse canlı muhakkak dinleyin. nükhet duru (bkz: 1994) albümünün kadrosunu detaylıca inceleyip baştan sona 1 kez dinleyiniz.
devamını gör...
aydemir akbaş'a da öptürmüştür.
devamını gör...
ben sana vurgunum
devamını gör...
ne iş yapar bilmiyorum. hiçbir başarısını da göremedim. sadece görselliği var.
devamını gör...
genellikle etiler'de çıkar. konser de veriyor diye biliyorum.
devamını gör...
çok zorlu bir yaşamı olan ama oturaklı olan, edepli, saygılı sanatçı. orhan gencebay gibi yalakalık yapmıyor en azından.
devamını gör...
donuna kadar dekolte giyse de, hiç etkilenmediğim kadın. niye bilmiyorum. aslında güzel göğüsleri var ama greyfurt görsem daha fazla azarım.
devamını gör...
nükhet duru imiş kendisi, ben de nette gördüm. *

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
pek çok konuda hem fikir olamayız,
kimsenin kimseyle aynı fikirde olmak zorunluluğu da yok.
ropörtajın tamamı okunduğunda,
pek çok noktada doğru şeyler söylemiş ve tayt konusu da buna dahil

şimdi bir takım kezbanlar aynı yobazlar gibi
vaaayyy bizim yaşam özgürlüğümüze karışıyolllaaaaaa
diye
ortalığı ayağa kaldıracaklar
kaldırsınlar........ne de olsa boş tenekeler......

kardeş sen türksün farklı bir ırk, farklı bir genetik
bunu kabul edeceksin
(onlara göre artıların var, eksilerin var ama sonuçta farklı bir genetiksin)
..............
o traktör tekerleği gibi g*tüne, bir de tayt çeken kadınlar çok iğrenç görünüyor beaaaa
birazda batının iyi şeylerini örnek alsanız
.................
o kadınlar çoğunlukla çok zayıf, hatta çoğu çiroz
onun içinde o kadar çirkin görünmüyorlar
olmuyor hoş görünmüyor, uzun donla sokakta gezen kadın gözümüzü kanatıyor
......................
bir takım akıl daneleri de olmayan aklı sıra bu şahısı aşşağılamak içim
kimi fotomontaj, kimi ergenlik dönemi fotolarını yayınlıyor
velev ki x bir şahıs sex işçisi ??????????
eğer doğru bir şey söylüyorsa, yok o yalandır mı diyeceğiz ?
......................
ne memleket ?
okumuşu da aynı, okumamışı da
kendi kafasında olmayana bas hakareti

n durunun pek söylediğine katılmam
ama doğru, doğrudur.
devamını gör...
çok severim bu kadını. türkiye'deki vamp kadın grubuna naildir. hep güleç gördük, hep kahkahalarıyla, güzel şarkılarıyla.

geçen gün tayt konusunda söylediği şeyle ekstra gönlümü kazandı. estetik sahibi kadın bir başka oluyor.

nike pro taytlı karılar tepki göstermiş bir de, paçozlar.
devamını gör...
buğulu, gür bir sese ve yaşından çok daha genç bir ruha, ve bence oktavlık sahip olan sanatçı.
sesi şarkılara bazan bir hüzün, bazan bir coşku katar.
devamını gör...
1954 doğumlu türk pop müziği sanatçısı.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

"ben gene sana vurgunum"
devamını gör...
güzel olup da, seksi olmayan hatun tayfasının başını çeker...daş gibi göğüsleri var ama kimse merak etmez....
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"nükhet duru" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim