1.
aydın: ben suçu kabul ettim
ibo ,muzo :hangi suçu

ferhan şensoy rasim öztekin ali çatalbaş gibi oyuncuların başrolü paylaştığı, işlemedikleri bir suç yüzünden sinop cezaevine düşmeleri olayını konu alan film. her izlediğimde keyif alıp güldüğüm, tek kelimeyle enfes bir filmdir. hala izlemeyen varsa izlesin derim.

kaç cigaramiz kaldi repliği meşhurdur
devamını gör...
2.
1 seferden fazla izlediğim tek filmdir ve her defasında aynı şekilde gülümsetebiliyor. rasim öztekin cidden sonradan değeri bilinecek ama cidden çok başarılı bir oyuncu- tiyatrocu sanırım ferhan şensoy ile beraber tiyatrodan gelmesiyle film böyle güzel olmuş.
devamını gör...
türk tiyatro sinema ve televizyon sanatçısı ferhan şensoy'un harikalarından biri. alt metindeki mesajların çok iyi verildiğini düşündüğüm film. eğer daha önce ferhan şensoyun ürettiği hiç bir şeyi okumamış veya izlememişseniz bu filmden sonra buna çok pişman olacağınıza garanti veriyorum. bu filmden sonra kendisini daha da yakından tanımak isteyeceksiniz.
devamını gör...
bizim aydının büfesinin adı neydi? ay büfe mi dın büfe mi?
devamını gör...
izlediğim en iyi türk filmelerindendir
devamını gör...
tekrar izleyince akla boş yere hapis 33 yıl hapis yatan mehmet civelek'i getirmiştir. cezaevinde 33 yıl
devamını gör...
çakmağın olsa sen benden adisin. ayrıca soundtrack ceza ve fuat pardon şarkısı bence efsanedir .
devamını gör...
- kaç sigaramız kaldı ?
- sigaramız diye genel bir durum yok.
devamını gör...
- pkk'lı mısın ?
- hayır ankaralıyım.

repliği efsane olan ve gerçek bir hayat hikayesi filmi.
devamını gör...
10.
11.
hala izlemediğim için çok cahil ve kötü hissettiğim filmdir. bugün bu iş bitecek.
devamını gör...
12.
bir ferhan şensoy klasiği filmdir. ülkemizin ceza ve infaz sistemlerine çok gerçekçi, iyi gözlemlenmiş eleştiriler getirmiştir.
devamını gör...
ferhan şensoy’un başrolünde oynadığı iyi film.
devamını gör...
sinema tarihimizin en iyilerinden dersek hakkını vermiş oluruz.
devamını gör...
(bkz: çok tuhaf soruşturma) adlı tiyotrosunun sinema versiyonu olan filmdir. tiyatrosu da güzeldir, bulursanız izleyinizdir efendim.
devamını gör...
filmin en güzel sahnelerinden birini bırakıyorum. rıfat abi
devamını gör...
gişe yapan komedi filmleri gibi birleştirilmiş bol argolu skeçlerden oluşmak yerine, efsaneleşmiş eski türk komedi filmleri gibi bir konuyu mizahla işlemektedir. belki de filmin güzel olmasının en büyük sebebi budur. baştaki sorgu sahnesinden mahkemedeki absürtlüğe kadar adalet sistemindeki çarpıklıkları mizahla eleştirmektedir. hatta hapishane müdürünün firar edenleri gazeteden öğrenmesi bürokrasideki lakaytlığı da güzel özetler.
işin kötüsü yine ferhan şensoy'un olan ve aynı sene vizyona giren şans kapıyı kırınca filminin dörtte biri kadar gişe hasılatı yapmıştır ki ülkemizdeki komedi filmlerinin mevcut kalitesini açıklayan bir durumdur.
devamını gör...
üniversitede iken bir arkadaşımla, ikimizin arasında sürekli olarak aynı diyaloğun geçmesini sağlamış güzel bir türk filmidir.

- kaç cigaramız kaldı?
* "cigaramız" diye genel bir kavram yok!
devamını gör...
i: zaten artık 3 arkadaş bir arada görüldü mü örgütten sayılıyor
m: o zaman örgütmüşüz gibi yapalım, rahat ederiz. suçsuzuz diyoruz hıyar muamelesi görüyoruz.

derin anlam içerir..
devamını gör...
nefis bir (bkz: ferhan şensoy) eseridir.rasim öztekin ,bülent kayabaş ve erol günaydın gibi duayen isimlerde rol almıştır.
karakterimiz ibrahimin başını asuman yakmıştır.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"pardon" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim