bilinenin aksine kaya değil, volkan patlaması sonucu ortaya çıkan tüflerden oluşmuş. güneş, yağmur, rüzgarın bıraktığı izler bugüne taşımış.
devamını gör...
doğanın ortaya koyduğu harika eserlerdir. yağmur sel rüzgar gibi durumların aşındırmasıyla ortaya çıkmıştır. mantara veya penise benzer. binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.
devamını gör...
ülkenin yerli ve yabancı turizmine büyük katkı sağlayan, herkesin mutlaka görmesi gereken, tarihi yerleşim yeri.
devamını gör...
türkiye’nin en çok turist çeken yerlerinden biridir. bir kere de olsa görmek isterim.
devamını gör...
(bkz: kuladokya)
devamını gör...
görülmeye değer harika bir yer. ayrıca hala arkadaş olduğum birkaç insanla tanışmama vesile olmuştur.
devamını gör...
(bkz: kapadokya)
(bkz: cappadocia)
devamını gör...
bir nevşehirli olarak kendimi bu başlığın yetkilisi ilan ediyorum. ve her tanım benim kontrolümden geçecek çünkü çoğunuz yanlış biliyorsunuz. mesela evet yanardağ sebep olmuştur ama peri bacalarının çoğu akarsular yüzünden bu haldedir. ve nedense sadece asyalılar buraya geliyor. uzun süredir (koronayı saymıyoruz tabii) yaşlı asyalı çiftler geliyor. çok tatlılar ama ingilizce bilmedikleri için çok iletişim kuramiyorum. bu arada nevşehir ziyaret edecekseniz tur dışına çıkıp avanosta kaz besleme gibi şeyler yapın aşırı zevkli oluyor. bir de hayal kurmayın hayatta balona binemezsiniz aşırı pahalı anca turistler biner siz de aşağıdan izlersiniz.
devamını gör...
hoyratça turizme açılan yakın tarihte eriyip kaybolacak doğal güzellikler.
devamını gör...
en sonuncusu 2018’de yapılan, katılımcılarının çoğunluğunu turistlerin oluşturduğu harika cappadox festivaline de ev sahipliği yapmış bölge.

mercan dedeyle güneşi doğurup gecesinde peri bacaları arasında acid pauli dinleyip sallanmayı hafızamın en güzel anılarına saklamış doğal oluşum.
devamını gör...
yani şimdi ayıp olmazsa birşey söylemek istiyorum, gittim gezdim gördüm yahu olağan üstü bir durum yok bir fevkaladelik yok, arttırıyorum güzel bile değil, kendimden şüphe edicem nedir özel olan, nedir buraya turistleri çeken, şahsen turist olup teee bilmem nerden buraya gelsem gördüklerim karşısında ücret iadesi isterdim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"peri bacaları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim