1.
1970'lerin sonunda ortaya çıkmıştır. melez bir müzik türü denilebilir. punk, krautrock ve funk müziğin etkisi bu türe mensup gruplarda görülür. alternative rock, indie, britpop, new wave gibi türlerin öncüsü olan türdür. bu türe mensup grup ve ya müzisyenlerden bazıları;

(bkz: joy division)
(bkz: simple minds)
(bkz: new order)
(bkz: the sisters of mercy)
(bkz: public image ltd)
(bkz: the chameleons)
(bkz: sad lovers and giants)
(bkz: nick cave and the bad seeds)
(bkz: bauhaus)
devamını gör...
2.
joy division'la birlikte; the cure, bauhaus ve echo and the bunnymen'in öncülüğünü yaptığı, dark wave yoğunluklu ve alt kültür tabanlı müzik ekolü.

80'lerde shoegaze tarzı müziğin ortaya çıkmasını sağlamış; karanlık, içe kapanık, umutsuz ama mutsuz olmayan bir stili vardır. ian curtis'in ölümüyle birlikte joy division dağılmış ve yerine new order kurulmuştur ancak post-punk bayrağını kısa süre daha taşıyıp bırakmak durumunda kalmış; post-punk'tan şaşıp biraz daha synthpop, new wave odaklı müzik yapmaya başlamışlardır.
devamını gör...
3.
punkın o enerjikliğini çılgınlığını atıp bolca karamsarlık umutsuzluk deneysellik ekleyerek oluşmuş son zamanlarda ucu feci açılmış alakasız grupları içine almış müzik akımı. tanrısı tartışmasız joy divisiondır. tabiki joy divisiondan ibaret değildir içinde çok büyük grupları barındırır.

(bkz: the cure)
(bkz: the smiths)
(bkz: bauhaus)
(bkz: talking heads)
(bkz: echo and the bunnymen)
(bkz: new order) ian curtissiz joy division vardır... ve daha birçok grup efsanelerdendir.

bir sürü çocuğu vardır. synth pop ,new wave, goth rock vs vs

yeni nesil olur olmadık indie grupları bu akıma dahil etmeyin. yapmayın bunu.

(bkz: darkest shoegaze)
devamını gör...
4.
en yeni nesil taş gibi post-punk grubu: (bkz: savages)

ayrıca; punk ölmedi, yalnızca baygınlık geçiriyor.
devamını gör...
erkek adam müziğidir.

geyik bir kenara, en güneşli günün rengini dahi griye çaldırabilir ve bunu yaparken hırçın bir cinselliği iliklerinize kadar hissetmenizi sağlayabilir. joy division, the cure gibi gruplarla temelleri atılmıştır; günümüzde ise lebanon hanover, the agnes circle, she past away, this cold night ve bleib modern gibi güzide gruplar ile kendisini dinletmeye devam etmektedir.
devamını gör...
(bkz: depeche mode)
devamını gör...
(bkz: kino)
devamını gör...
insanı bir yandan hüzünlendiren diğer yandan da çılgınca dans etme isteği uyandıran bir türdür. en sevdiğim örneği;

devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"post-punk" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim