1.
jared leto ve jennifer connelley'i başrollerinde bulunduran, ass-to-ass yapmak istemiyorsanız uyuşturucudan uzak durmalısınız temalı film.

ana tema müziği olan lux aeterna, sonsuz ışık anlamına gelmektedir. filmin temasını, sonunu ve müziğin kendisini düşününce akla gelen tek kelime: ironik.
devamını gör...
türkçe çevirisi, bir rüyaya ağıt olarak çevrilen film.
oldukça iç karartıcıdır, bir kere izleyip bir daha izlemeye cesaret edememiştim. müziği harika ama.
devamını gör...
her şey daha güzel olacak sanan insanların yüzüne feci halde çarpan bir filmdir. bazıları sorabilir, hayat bu kadar kötü olabilir mi diye. emin olun ki, öyle hayatlar var ki bu film onlarınkinin yanında pollyanna yapımı gibi kalır. özellikte ağır uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlıları için hayatlarının devamı pek de hayırlı değildir. ancak güçlü zengin bir aile, sağlam arkadaş yardımıyla ciddi destek alarak kurtulabilirler. fakirseniz, güçsüzseniz sonuçları pek de iç açıcı olmaz.
devamını gör...
genel olarak "bağımlılığın" ne kadar kötü bir şey olduğunu sunan film. her lise çağına gelmiş gençlere izletilmeli, belki de o zaman sağlıklı karar verebilirler.
devamını gör...
içinde bir çok konuyu yada tükenmişliği barındıran gerek filmin senaryosu olarak gerek müziğiyle etkileyici olan, başrolünde yanılmıyorsam jared leto'nun bulunduğu bağımlılıkları anlatan film.
devamını gör...
günümüzde yapılsaydı içerisinde instagram bağımlılığını da bulunduracağına emin olduğum filmdir.
devamını gör...
amacı iç karatmak olan ve bunu layıkıyla yerine getiren, bağımlılığı objektif biçimde ele alan etkileyici film
devamını gör...
trajediyle başlayan film, uyuşturucu için annesinin tvsini satmak..
devamını gör...
bitiş sahnesi bende ağır bir darbe etkisi yaratmış bir filmdir.
insanların izlemesini tavsiye ederim çünkü bağımlılıklarının sonucunu gözler önüne seriyor.
devamını gör...
korku filmi izlerim gülerim bunun trailerini izlerim 3 gün uyuyamam o derece korkunç bir film.
devamını gör...
hubert selby jr. tarafından yazılan aynı isimli romanın uyarlandığı filmdir. türkçe'ye bir rüya için ağıt olarak çevrilmiştir. imdb puanı 8,3.
devamını gör...
kötü alışkanlıkların ve bağımlılığın insanı nasıl bir hale getirdiğini gözler önüne seren kaliteli bir film olmuş.
insanların şu dönemde yapmayacağı hiç bir şey olmadığını da malesef biliyoruz. insanlar birbiriyle kavga ediyor hatta öldürüyor.
filmde de elde etmek için her şeyden vazgeçtiklerini her türlü rezilliğe katlandıklarını görüyoruz.


emin değilim ama annesinin amfetamin türevi bir şey kullandığını tahmin ediyorum. tabi ki o da bağımlılık yaptığı için bir süre sonra ilaca karşı tolerans ve psikiyatrik sorunlar ortaya çıkarıyor.


seri giden bu film, alışkanlığa meyilli olan veya ona benzer ortamı olup ikilemde kalanlar için sonunun ne olabileceğini önceden gösterilecek bir türde olmuş.
naçizane tavsiye ederim, keyifli seyirler.
devamını gör...
ilk defa az önce izlediğim, sıkıntıdan 10 kere buzdolabına gittiğim bitmek bilmeyen, benim için pek olmamış bir film. herkes sevdiğine göre muhtemelen problem bende.
devamını gör...
müzikleriyle bir dönem ana haber bültenlerinin vazgeçilmezi olan film.
devamını gör...
oldukça etkileyici ve dibi hissettiren bir film. konusu ve verilen mesaj filmin en başında bariz.
herkesin izlemesi gereken türden. iç karartıcı ama gerçek.
devamını gör...
çok ağır bir dramadır. özellikle ilk gençlik veya ünv. çağlarında izlendiğinde * büyük etki bırakır. sara goldfarb'ın (anne) bağımlılığı mı daha kötüdür, yoksa harry ve marion'ınkiler mi karar vermek zor. tabi ki müziklerle birleştiğinde, film bitince bir müddet kendine gelemiyor insan.

fazla gerçek bir film. tokat gibi, diş ağrısı gibi gerçek.
devamını gör...
müziğini senelerce show tv anahaberlerinde kullandılar. bence bu ayrıntıyı tek hatırlayan ben olamam.*
devamını gör...
izleyenin içini karartan 2000 yapımı dram/psikolojik gerilim filmidir. film başından sonuna kadar yani 1 saat 50 dakika boyunca izleyene boğazı sıkılıyormuş hissi verir. şahsen ben aynen bu duyguyu yaşadım. bittikten sonra derin bir oh çekseniz de etkisinden bir süre çıkamazsınız. asla kötü değil ama ağır bir filmdir.

sara goldfarb'ın sahneleri öyle iyi ki izlerken karakterin akli dengesini kaybetmesine birebir şahit oluyorsunuz. tabii burada ellen burystn'in başarılı oyunculuğu da büyük bir etken.
devamını gör...
içine taş oturması deyimini insana yaşatan, bittiğinde boşluğa düşüren, bağımlılığı farklı taraflarıyla ele alıp ne menem bir şey olduğunu gösteren müthiş bir yapıt.
devamını gör...
bir başyapıt
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"requiem for a dream" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.