1.
2. dünya savaşı'nda ruslara kan kusturmus insanlık tarihinin bilinen en iyi keskin nişancısı finlandiyalı kişilik. kış savaşı sırasında modifiyeli bir mosin nagant ile tek başına +700 rus askerini vurmuştur. inanılmaz bir şey..
1905 doğumlu simo hayha 2002 yılında hayata gözlerini yummuştur. ruslar tarafından beyaz ölüm olarak bilinir.
devamını gör...
bir savaşta onaylanmış en yüksek sayıda düşman askeri öldürme rekoruna sahip olan fin askerdir.
devamını gör...
sscb'nin korkulu rüyası. komünistler kendisinden bahsetmeyi pek sevmez.
devamını gör...
suratı çok korkunç olan keskin nişancıdır.
devamını gör...
bir rivayete göre simon häyhä, tüfeğine dürbün bile takmazmış. karşı taraftaki keskin nişancı dürbünün merceğinden yansıyan ışığı görüp hedef almasını engellemek için yaparmış bunu. hatta soğuk havada ağzından buhar çıkmaması için ağzının içini karlarla doldururmuş. çünkü, kışın soğukta ağızdan çıkan buhar yerinizin belli olmasına sebep oluyor. rus askerlerini avlamak için günlerce çürük bir ağaç kavuğunda saklandığını da söylemiştir. karlı çam ormanlarının içinde pusu kurduğu için kendisine beyaz ölüm lakabını takmışlar.
devamını gör...
bildiğim kadarıyla kış savaşı'nda basit bir tüfekle 505 düşmanını öldüren keskin nişancı fin asker olup aslında savaş öncesine kadar sıradan bir insan ve çiftçidir. ayrıca yansıma yapıp düşmana yerimi belli eder diye dürbün de kullanmazmış. son olarak en son görevinde ruslar tarafından yüzünden yaralanmış ve yüzü fotoğraftaki haline gelmiştir.
devamını gör...
öldürdüğü düşman askerlerinin hepsini basit diye tabir edilmiş olan bolt action tüfekle değil makineli tabanca ile de öldürmüştür.

bence esas yeteneği iron sight dediğimiz standart nişangah ile o kadar isabetli atışlar yapabilmesi.

optik nişangah kullanmadan belli bir mesafeden sonra hedefi görmek bile fantastik bir beceri. ben 200 metre atışlarını hatırlıyorum da, hedef resmen hayal meyal görünüyordu.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim