1.
2. dünya savaşı'nda ruslara kan kusturmus insanlık tarihinin bilinen en iyi keskin nişancısı finlandiyalı kişilik. kış savaşı sırasında modifiyeli bir mosin nagant ile tek başına +700 rus askerini vurmuştur. inanılmaz bir şey..
1905 doğumlu simo hayha 2002 yılında hayata gözlerini yummuştur. ruslar tarafından beyaz ölüm olarak bilinir.
devamını gör...
bir savaşta onaylanmış en yüksek sayıda düşman askeri öldürme rekoruna sahip olan fin askerdir.
devamını gör...
sscb'nin korkulu rüyası. komünistler kendisinden bahsetmeyi pek sevmez.
devamını gör...
suratı çok korkunç olan keskin nişancıdır.
devamını gör...
bir rivayete göre simon häyhä, tüfeğine dürbün bile takmazmış. karşı taraftaki keskin nişancı dürbünün merceğinden yansıyan ışığı görüp hedef almasını engellemek için yaparmış bunu. hatta soğuk havada ağzından buhar çıkmaması için ağzının içini karlarla doldururmuş. çünkü, kışın soğukta ağızdan çıkan buhar yerinizin belli olmasına sebep oluyor. rus askerlerini avlamak için günlerce çürük bir ağaç kavuğunda saklandığını da söylemiştir. karlı çam ormanlarının içinde pusu kurduğu için kendisine beyaz ölüm lakabını takmışlar.
devamını gör...
bildiğim kadarıyla kış savaşı'nda basit bir tüfekle 505 düşmanını öldüren keskin nişancı fin asker olup aslında savaş öncesine kadar sıradan bir insan ve çiftçidir. ayrıca yansıma yapıp düşmana yerimi belli eder diye dürbün de kullanmazmış. son olarak en son görevinde ruslar tarafından yüzünden yaralanmış ve yüzü fotoğraftaki haline gelmiştir.
devamını gör...
beyaz ölüm. kızıl terörün korkulu rüyası. tek savaşta 505 sovyet'i eşek cennetine yollamıştır. büyük bir asker, büyük bir vatanseverdir. ruhu şad olsun

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sniperi.
finlandiyalı kendisi. 1939-1940 yıllarındaki finlandiya - rusya savaşında ya da bilinen adıyla kış savaşında 9 ayda dürbünsüz bir tüfekle 705 rus askerini öldürmüştür.
kendisine skor itibariyle yaklaşabilen henüz yoktur. vasili zaytsev falan hikayedir bu amcamız yanında.
devamını gör...
yanlış bilinen şeyler var. bir insanın en iyi keskin nişancı olduğunu nasıl tespit ediyoruz. öldürdüğü insan sayısına bakarsanız evet bu adam rekoru elinde tutuyor ama diğerlerinden ayrılan bir yönü var bu adamın.

smg ** denen bir silahı da pusu kurmak için kullanmış.

yani siz elinizde keskin nişancı tüfeği ile saklanmış yatarken önünüzden 5-10 kişi geçiyor. adam sessizce yaklaşıp daha ne olduğunu anlamlarına imkan vermeden hepsini tarıyor.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


bu 500 kişiden fazla insanı bu tüfekle öldürmüş. 71 fişek kapasiteli tambur şarjörü var. pusu için ideal çünkü kalabalık bir gruba saldırınca şarjör değiştirecek fırsatınız yok.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim