''besle kargayı oysun gözünü ...''
'' acıma yetime öpsün gözünü''
cuk diye oturan tabirler.
(bkz: winter is coming)
devamını gör...
mekanın sahipleri.
devamını gör...
pek çok devlet tarafından desteklenen bir savaş sonucunda yaşadıkları topraklardan göçmek zorunda kalan orta doğu toplumu.
devamını gör...
bir türk vatandaşından daha çok haklara sahip olan bireylerdir. ne kadar da misafirperveriz. bu huyumuza bayılıyorum.
devamını gör...
arkadaşlar bu suriyeliler meselesinde dürüst olup, biraz öz eleştiri yapalım mı? hepimiz de çok iyi biliyoruz ki, ülkemizin cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın suriye'nin iç işlerine karışmaması gerektiği halde karışıp, yanlış politikalar doğrultusunda, arap baharının devamı niteliğinde suriye'de çıkan savaş sonucu, can havli ile nereye kaçacaklarıni bilemeyen suriyelerin sınır kapısı açık hangi ülke varsa oraya sığındılar, bu ülkelerin en başında sınır komşusu olduğumuz için türkiye geliyor tabi, şu an neredeyse 8 yıl olacak bizim ülkemiz de mülteci olalı. kilis neredeyse suriyelilerin oldu gibi bir şey. velhasıl oturup düşünelim bunların sorumlusu kim? sebep olan kim? yoksa suriyelilere sayıp sövmek işin en kolayı. bu arada bu ırkçılık olarak algılanmasın ama umarım biran önce gerekli şartlar sağlanıp ülkelerine dönerler. çünkü bu kültür çatışması ne huzur bıraktı ne başka bir şey.
devamını gör...
ma gibi araç plakalarıyla türk insanlarından daha fazla mutlu olan, şu sıralar da pek de dışarı çıkmayan (virüsten galiba, canları tatlıdır onların), ıslak kafa ve 38 cepli pantolonlarıyla hoydur hoydur gezen, 10 yıl içinde de mecliste koltuk sahiplenip, özerklik isteyecek bir millet. ırkçí değilim, adilciyim.
devamını gör...
birleşmiş milletler, ekonomik araştırma forumu gibi yerlerde mültecilerle çalışmış birisi olarak; çocuksa, yaşlıysa, ucuz işgücü sağlıyorsa, suriyeliler dursun. silahlı çatışmadan kaçınmak için buradaysa, suriye milliyetçiliği eksiğine kızıp geri yollayalım. burada zor ve kötü bir hayat yaşarsa tamam ama keyfi yerindeymiş gibi görünürse bu hadsizliği cezalandıralım. oldu mu?
(bkz: devletlerin yanlış potikalarından dolayı halkı cezalandırmayı doğru bulmamak)
devamını gör...
ülkemizin yanlış politikaları sebebiyle içimizdeki ırkçılığa maruz kaldıklarını düşündüğüm insanlardır.
devamını gör...
hükumetin yanlış politikaları sonucu hem kendileri mağdur olmuş hem de türk halkını mağdur etmiş orta doğu milleti. sevgili türk milleti lütfen ön yargılı olmayalım içlerinde sayısız acılar çekmiş olanlar var ve evet hepsi sandığınız gibi it kopuk değil. kaldı ki kendi halkımızin da pek ederi yok. çok güzel bir arkadaşlık yaptığım üniversite arkadaşım sayesinde tüm bakış açım değişti. iyi ki tanıdım seni be. daha bir insan oldum
devamını gör...
10.
10 seneyi bulmadan hükümetin verdiği yanlış kararın acısını çekmeye başlayacağız.
devamını gör...
11.
bazıları kötü arada çıkan bazıları da iyidir
devamını gör...
12.
ülkelerinde yaşanan savaşın bir sorumlusunun bizim dünya liderimiz olduğu gerçeğini unutmayalım.
ülkenin her yerine dağılmış ve kendilerini vatandaş olarak görmeye başladıklarını, hatta yakında mecliste temsilcilerini göreceğimiz birinci sınıf vatandaşlar.
devamını gör...
13.
canlarını kurtarmak için türkiye topraklarına sığınmışlar, burada çok rahat ettikleri için kendi topraklarına dönme ihtiyacı duymamışlardır.
bir çoğu türk kızlarının ırzına göz dikmiştir. türk erkeği ile evlenen birçok suriyeli kadın da bulunmaktadır. suriyelilerin çoğu da kimlik almayı başarmıştır.

korkarım ki 50 yıl sonra esmer ten ülkeye hakim olacak, ülke daha da yozlaşacaktır.

en yakın zamanda ülkelerine gönderilmelidirler. misafirlik bu kadar uzun sürmez, hadi kardeşim yallah.
devamını gör...
10 yıla kalmaz suriyelilerin memleketi olacak buralar
devamını gör...
şaka maka deli gibi çocuk yapıyorlar.bu gidişle kendi ülkemizde azınlık haline geleceğiz ben ondan korkuyorum.
devamını gör...
ülkenin kanayan yarasıdır. ayrıca suriyeliler hakkında görüş belirtirken risalei nur çizgi romanından alıntı yapmak nasıl bi kafa anlatsanıza biraz?
devamını gör...
ülkelerinde ki iç savaşa taraf olmayan vicdani redcilerdir.
on sene önce, bizim gibi hayatı olan insanlardı.
eğitim seviyeleri yüksekti, bir evleri bir arabaları vardı çoğunun.
insani haklardan olan, mülteci olma hakkını kullanıp bize ve gidebilekleri diğer ülkelere gittiler.
en zor işlerde, en ağır şartlarda çalışıyorlar.
buna rağmen gittikleri her yerde horlanıyorlar.
dünya ile aynı yaşta olan göç hareketini unutanlar, doğdukları toprağın ezelden beri sahibi sanıyor kendini, incitiyor sonradan göç edenleri.
oysa allah rızka kefil onu da unutuyorlar.
devamını gör...
akplilerin din kardeşleri olan mahlukatlar.
devamını gör...
ne yazsam ggdir.
devamını gör...
nüfusumuzun %10'unu oluşturan kitledir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"suriyeliler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim