1.
türk olmak veyahut türk olarak hissedebilmek. beyler bayanlar bu bir milliyetçilik değildir. bu yüzyılların verdiği asillik ve mucizedir. ne mutlu türküm diyene!
devamını gör...
2.
olmaktan mutlu oldugum . ırkçılık yapmayı sevmem sadece mensubu oldugum ırkımı da seviyorum.
devamını gör...
3.
tanrı türkü söylesin
devamını gör...
4.
ne mutlu türk'üm diyene!
devamını gör...
5.
'' ne mutlu türküm diyene! '' diye gurur duymak
devamını gör...
gurur duyulası hiçbir yönü olmayan, gayet sıradan bir durumdur. bununla gurur duyanların aptal olması da ayrı bir konu başlığıdır.
devamını gör...
türk olmakla gurur duyuyorum kimseyi de türk değilsin diye öteki görmüyorum. sıradan bir durum hiç değildir. türk milletinin içinden 100 yılda 1 mutlaka dünyayı kasıp kavuran bir lider çıkmıştır. atilla, timur, fatih, metehan, atatürk'e kadar gider. zira gazi mustafa kemal atatürk'te öyle düşünmüş ve demiş ki: "benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da türk olarak dünyaya gelmemdir." şimdi atatürk gibi çağının üzerinde bir lider aptal sen dahisin kral.
devamını gör...
arnavut, alman, fransız, japon, kamerunlu ya da rus olmaktan farksızdır. mevzu kafanın içinde. türkiyede doğup büyümek biraz üzücü olabilir ama.
devamını gör...
gurur duyma hissine kapılmıyorum ama türk olduğum için kendimi mutlu hissediyorum. bu coğrafyada doğduğum için şükredebiliyorum. ha, fransız da olabilirdim veya arap veya rus, alman. müslüman olmak, müslüman anne babadan doğmak benim için daha öncelikli sebep. teşekkürler allah’ım.
devamını gör...
10.
ne mutlu türk’üm diyene

anlayana sivrisinek saz. gerisi teferruattır.
devamını gör...
11.
"ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır."
her insan varoluşuna anlam yüklemek ister. türküm ve bu yüzden türklüğüme anlam yükleyeceğim, tarihimi, kültürümü, dilimi, atalarımı, zayıflıklarımı, kanıma ekmek doğramak isteyen düşmanlarımı bilip bildiklerimi aktaracağım. "varlığım türk varlığına armağan olsun."
devamını gör...
12.
insan hangi ırktan olacağını bilmeden dünyaya gelir. dolayısıyla övünülecek bir durum olduğunu sanmıyorum. doğarsın ve türk olursun. en ufak bir çaban, isteğin yoktur bunun için. dolayısıyla övünmek gülünçtür benim için.
devamını gör...
13.
'siz kentin girişine 'ne mutlu türküm diyene' yazmışsınız. ben katıksız bir türk'üm ama mutlu değilim. bir kürt nasıl mutlu olsun'?"

aziz nesin)
devamını gör...
14.
ebulfez elçibey: “türk değilim” diyene karşı sakın ısrar etmeyin. allah’ın bahşettiği şerefi istemeyen şerefsize biz zorla şeref verecek değiliz"...
devamını gör...
15.
asil olduğunu bilmektir. tarihinde dünyaya hükmetmiş, çin'e boyun eğdirmiş ve sayısız zaferler elde etmiş bir milletin nesli olmaktır. şu an bu millet kötü durumda olsa da, bu hükümetin bir başarısızlığıdır türklüğün bunla hiçbir ilgisi yoktur. türk olmaktan gurur duymuyorum diyenler atatürk'ün "milli mücadeleye inananlar kadar inanmayanlar da vardı" sözünde ki, inanmayanlar'ın torunlarıdır.

tanımımı yine ulu önder atatürk'ün bir sözüyle noktalamak istiyorum.

"ne mutlu türküm diyene"
devamını gör...
asil bir kandan gelmektir , şu gariban hayatımda türk olmak elimdeki tek mücevherim .
devamını gör...
ya avrupalılaşma çabası içinde olup refah seviyesi düşüklüğü yüzünden acınası bir hale sokar, utanç duruma düşürür; ya da az ile yetinmeyi öğretir. ikinci grupta olmanın kötü yanları aslında iyi, iyi yanları ise aslında kötü yanlarıdır. örneğin:
-asla rahat batmaması.
-her türlü koşulda hayatta kalabilmek.
-tasarruf.
...ve bir çok tipik türk özelliği daha.
devamını gör...
insanın ırkını sevmesi güzel bir şeydir, lakin bunla gurur duyması bana manasız geliyor. türk olmak, ganalı olmak, alman olmak senin bireysel olarak seçtiğin ya da emek verip olduğun bir şey değildir. faydalı olup onlarla gurur duyulsa daha güzel olur. ermenistanın tarihindeki hatalar, yeni doğan ermeniyi etkilememeli mesela.
bu arada türk olduğum için mutluyum.
devamını gör...
dünyanın herhangi bir yerindeki insanla eş değer olmaktır, kişinin ırkı onu yüceltmek için yeterli değil maalesef mesela insan olmak, vicdanlı olmak, insan haklarına saygılı olmak, değerlere saygısızlık yapmamak, okumuş olmak, özel hayata müdahale etmemek gibi etkenler işin içine girince üstün ırk olursun.
devamını gör...
dünya oyununda en zor seviyeyi seçerek hesap açmış kişilerdir. hayatı zor yaşayan, her günü aksiyon dolu insanlardır. ortak özellikleri iskandinav ülkelerine gitmek ve easy mode devam etmektir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"türk olmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim