öne çıkanlar | diğer yorumlar

alfred adler‘in ‘yaşamın anlam ve amacı’ kitabı, bireysel ve toplumsal sorunları irdeleyerek günlük yaşamda karşılaşılan sorunlara çözüm önerileri sunuyor. sade ve herkesin anlayabileceği bir dile sahiptir. ilk kez 1931’de yayımlanan eser, çocukluktaki olayların yetişkinlikteki rolü, kompleksler, korkular, ailenin ve okulun çocuk üzerindeki etkileri gibi pek çok konuya yer veriyor. kendimize bir amaç arıyorsak bu kitap önemli bir yol göstericilik işlevi taşıyor.


insan, anlam arayan bir varlıktır. yaptığımız herşeyde bir anlam ararız. aksi takdirde yaşam motivasyonumuzu yitirir ve kayboluruz. her insan yaşamı boyunca üç(toplumsallık, iş-güç ve sevgi-evlilik)temel ödevin üstesinden gelmek durumundadır. bu ödevleri yerine getirdiğinde aradığı anlama da ulaşır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yaşamın anlam ve amacı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim