metropoll anketinden çıkan gerçek.
www.odatv4.com/metropollden...
yüzde 22,3 akp
yüzde 19,9 chp
yüzde 6-8 mhp
yüzde 4,9 iyi parti
yüzde 3,1 hdp
yüzde 1,5 gelecek partisi
yüzde 1,4 deva partisi
yüzde 0,9 saadet partisi
yüzde 1,5 ise diğer partiler..."

"kararsızım" diyenlerin oranı yüzde 7 olurken "protesto oy" yüzde 17,6, "cevap yok" diyenlerin oranı ise yüzde 13 oldu.
devamını gör...
istatistik mini etek gibidir, çok şey gösterir ama en önemli şeyi göstermez. alex ferguson

anketler mini etek gibidir, çok şey gösterir ama en önemli şeyi göstermez. zk31çp
devamını gör...
bu anket palavra. hangi genç onlar böyle destek veriyor. anket başakşehir de mi yapıldı.
devamını gör...
ak parti genel merkezinde yapılmış sanırım anket. aynı anket şirketi istanbul seçimlerinde binali beyi favori görüyordu.
devamını gör...
10 kişiden 2’si akapeye vereceğim demiş, bu fena bir oran değil bunlar da eminim başıma bir iş gelmesin belki başımı sokacağım bir iş verirler umuduyla verilen yanıtları içeren ankettir. bugünün akape vekillerinin çocukları bile marjinal islamcı akapenin gitmesini istiyor. kaldı ki chpnin akapeye bu kadar yaklaşmış olması da bence sözlük sürüngenlerini korkutmalı.
devamını gör...
anketi melih gökçek e yaptırmışlar herhalde.

bence mümkünatı olmayan bir durumdur.
devamını gör...
pek mümkün görünmeyen durum.
anketi yapanların z kuşağı dedikleri isminin ilk harfi z olan amcalar olabilir mi? çok da şaşırmam yani bu özgüvenli cehalete alıştık çünkü.
devamını gör...
anket cami çıkışında mı yapılmış?
devamını gör...
anketi zimbabwe cumhuriyetinde yapmışlardır. kim bilecek?
devamını gör...
nerede yapılmış bu anket? hangi okullara mensup insanlara yapılmış? anket yapılan insanların ailelerinin sosyoekonomik durumu nasılmış? bir şeyler belirtilmiş ancak 647 kişiye dayanarak “z kuşağı” adına konuşmak kadar aptalca bir şey yok.
daha geçen sene anket çalışması yapmış bir insan olarak söylüyorum, spesifik sonuçlar almak için 81 şehirden, her yaştan, her okul grubundan, her cinsiyetten eşit sayıda anket sonucu almaları gerek. anketlerle güvenilir sonuçlara ulaşmak gerçekten çok zor. ya derinlemesine bir araştırma yapılacak ve böylece hata payı en düşük seviyeye ulaştırılacak, ya da belirtilecek, şu şehrin, şu grubun tercihleri bunlar diye. şimdi ben bu çalışmanın neyine güveneyim allah aşkına?
devamını gör...
şu z kuşağı lafından bıktım artık.
devamını gör...
" kararsızım" diyenlerin oranı yüzde 7 olurken "protesto oy" yüzde 17,6, "cevap yok" diyenlerin oranı ise yüzde 13 oldu."

en çok bunların kızdım. bir de atatürk bunlar için ;

"ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. cumhuriyet'i biz kurduk, o'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz." demişti.

fazla bile demişsin sevgili ve saygıdeğer başkomutanım, bunlar kendi evinin geleceğini bile sürdüremezler. ayrıca bu şartlarda ak partiye ve cumhur ittifakına oy verenler, yarın sokakta dilenip, işsiz borç içinde intihar ederse sonra ağlamasın. bari kendiniz intihar edin. gidip masum çocukları ve eşlerinizin canına kıymayın.

evet fazla sert ve sadistçe gelebilir cümlelerim ama aşırı merhamet sadece allah'a mahsustur ve ben de allah değilim. onlar gibi çoğunluk yüzünden yarın ben, ailem, sevdiklerim de ceremesini ödeyecekler.

hayat her zaman kendi hayatımızda, ülke hayatımızda da, kariyerimizde de ve aile yaşantımızda seçimlerden ibarettir.

tercihinin bedelini ödeyince ağlayacaksanız, oynamayalım.

tanım ; z kuşağının siyasetten anlamadığına done bir ankettir.

edit ; tanım eklendi ve imlalar düzeltildi.
devamını gör...
z kuşağının haberinin olmadığı ankettir.
devamını gör...
soru partiler olarak sorulduğunda çok da şaşılmayacak sonuçtur. hatta aileleri büyük oranda akp'li olan çocukların sadece %22'sinin akp'ye oy vereceğim demesi millet ittifakı açısından olumlu bir gelişme. burada benim şaşırdığım chp'den daha iyi çalışan ve gençlere yönelik projeler açıklayan iyi partinin mhp'den bile düşük çıkması. artık seçimler partiler olarak değil ittifaklar olarak yapıldığı için bu veri millet ittifakı adına çok umut verici bir sonuç. bu sorunun ardından imamoğlu ya da yavaş'a oy vermeyi düşünüyor musunuz sorusu sorarsak z kuşağının asıl tercihlerinin anlaşılacağını tahmin ediyorum başka anketlerde çıkan sonuçları dikkate aldığımızda.
devamını gör...
%50 oyu neredeyse standart hale getirmiş bir partinin genç tabanda yarı yarıya eridiğini gösteren ankettir. z kuşağından oy çıkmaz vermezler diyenler 2002'den beri bu sene kaybederler diyen kitle ile aynı. realiteden kopmaya gerek yok. kendi genç tabanında yarı yarıya erime bir parti için yeterince kötü bir olay zaten. cumhurbaşkanlığı bazında iktidar partisinin kaybetmesi 19 yıldan sonra ilk defa olasi hale geldi. muhalefet faiş bir hata yapmazsa da bu olasılık gerçekleşecek. kulaktan dolma işlerle yürümeyi bırakıp realite göz önüne alınsaydı bu ülkede zaten bir parti 20 senede yetkileri daha da genişleyerek iktidar olmazdı. yoksaymak görmemek malesef gerçekleri değiştirmiyor.
devamını gör...
bundan z kuşağının haberi var mı?
devamını gör...
tek ümidimiz yitmiş bulunmakta.
devamını gör...
azılı sosyalist olan yeğenimi(19) geçenlerde anket şirketinden aramışlar. tüm sorulara akpli gibi cevap vermiş.
nedenini sordum, kandırdım dedi.
yeni nesil biraz değişik, benden söylemesi.
devamını gör...
bilgisayar, internet, akıllı telefon, sosyal medya z kuşağının olmazsa olmaz parçası. bunlar olmadan hayata tutunamaz, ölürler. bu kuşağın oyunu almak isteyen parti, seçim öncesi bol bol beleş megabayt dağıtırsa , belki o zaman oyları kazanır.
devamını gör...
zaaa kuşağı olmasın?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"z kuşağının siyasi tercihinin ak parti olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim