1.
her geçen gün yaklaşan, inkar edilemez gerçek. umarım izmir depremi bir nebze olsun yöneticileri kendine getirir ve sürekli halının altına süpürülen bu istanbul yapılaşması problemi için bir şeyler yapar.
devamını gör...
2.
artık ne yapılırsa yapılsın önlemeyecek şey binlerce ölüm. artık enkazın altında ne yaparım diye düşünüyorum
devamını gör...
3.
artık istanbula kosturmayin diye uyarmanin lazimiyetini gösteren beklenilen deprem.
devamını gör...
4.
çok büyük bir facia olacağı kesindir ülkeyi bilmemkaç sene geriye götürecektir
devamını gör...
izmir depremi olduğundan beri her gün kafamda kedimi nasıl kurtaracağımı düşündüğüm çeşitli senaryolar kuruyorum.
devamını gör...
bunu bilerek yaşamanın psikolojisi bile bambaşka
devamını gör...
istanbul'un yeniden inşasıyla sonuçlanacak depremdir.
devamını gör...
akut veya afad ile arama kurtarma eğitimi almam gerektiğini düşündüren elzem olay. istanbul'da 7 civarı bir depremde en az 100bin kişi gerekli deniliyor. yaşanacak izdihamlar, fırsatçılar, soyguncular, istismarcılar ile krizi yönetmekte cabası.
devamını gör...
yüksek ihtimalle türkiye'nin ekonomik anlamda silinmesine sebep olacak deprem.
devamını gör...
10.
celal şengör depremin etkilerinin bağımsızlığımızı tehlikeye atacak kadar büyük olabileceğini söylediğinden beri naparız diye düşünüp kendimi depresyona sokuyorum.
devamını gör...
11.
tv'de sözde bilim adamlarının anlattığı kadar risk altında değildir. adalar fay hattı bir daha deprem üretmeyecek çünkü kitlendi. bundan sonra olacak deprem marmaraereğlisi hattında olacak 6.5-7 şiddetinde depremdir. bu depremin vereceği en büyük hasar marmaraereğlisi sahilden haliç'e kadar olan sahil hattıdır. bu depremde hemen beklenmiyor zaten.
devamını gör...
12.
depremin , genel olarak doğal afetlerin dinsizlikle alakası yoktur efenim. aktif fay hattı bulunan yerlerde elbette meydana gelecektir. korkuyorum, çürük evler gırla gidiyor ülkemizde. benim de yaşadığım ve yaşayacağım şehirdir bu arada istanbul. korkuyoruz...
devamını gör...
13.
yakın tarihte olması muhtemel depremdir. söylenecek çok şey var ama dilim varmıyor. merak ettiğim tek şey 30 ekim izmir depreminde yıkılan 17 binanın enkazı 5-6 günde kaldırılabilmişken beklenen istanbul depreminde nasıl bir manzara olacak ve yetkililer buna hazır mı?

(bkz: sesimi duyan var mı)
devamını gör...
14.
1999 gölcük depreminden bu yana beklenen depremdir ve hatırlanması için ülkede deprem felaketi yaşanması gerekir.

olamaması tek dileğim, yoksa ülke tarihinin en büyük felaketini yaşayacağız, allah korusun.
devamını gör...
15.
malesef yaşandıktan sonra televizyonlar da, sosyal medyada çok "keşke" ile başlayan paylaşımlar, konuşmalar olacak, ama nafile iş işten geçmiş olacak. deprem anında ki toplanma alanlarına bile bina dikmiş ülkeyiz biz, varın gerisini siz düşünün. keşke insan canı bu kadar ucuz olmasaydı.
devamını gör...
16.
allah esirgesin ama beklenen marmara depremi için 7.5 şiddetinde, 48 bin binanın çok ağır ve ağır hasar göreceği tahmin ediliyor. bir an önce ne gerekiyorsa yapılmalı. zira deprem için 2040 ve 2050 yılı tahmini yapılıyor. aksi halde, yıkıcı bir depremde istanbul'da enkazın kaldırılması iki seneyi bulur.
devamını gör...
17.
deprem sonrası arama kurtarma faaliyetleri için süper hazırlıklar yapıldı. oysa ki 21 yılda tüm istanbul yeniden depreme dayanıklı biçimde inşa edilebilirdi. allah'tan tek dileğim bu depremin olabildiğince geç olması.
devamını gör...
18.
ekonomik ve sosyolojik anlamda ülkeyi silip süpürecek olan depremdir. deprem değil ama plansız yapılaşma, denetimsizlik ve cehalet büyük bir şehri yok edecek.
devamını gör...
19.
20 senedir beklenmesine rağmen inatla önlem alınmaması beni çileden çıkarmaktadır.
devamını gör...
20.
binamın ağır hasarlı ya da orta hasarlı olacağı depremdir. umarım fazla can kaybı olmaz özellikle bu ara kentsel dönüşüm çok hızlandı. 1 haftada 6 bina yıkıldı ve devam ediyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"21'inci yüzyılda istanbul'da gerçekleşecek büyük istanbul depremi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim