sözlük anlamı herkesin bildiği üzere anarşizm yanlısı olan kişi. aynı zamanda shaun herron’nun romanın ismi. içeriği açısından dönem ve kaos adına yazılmış, katkı sağlayabilecek niteliklere sahip bir eser.
devamını gör...
sanılanın aksine karmaşa arzusu taşıyan insanlar değildir. yalnızca devletin toplum üzerindeki baskısının insanlığı felakete götürdüğünü keşfetmiş ve insanlığın devlet denen olgu olmadan tıpkı avcı-toplayıcı dönemdeki gibi yaşayabileceğini öngörmüş kişilerdir.
devamını gör...
dünyanın en sorguya aç ve en güzel insanlarına verilen şeref ünvanı.
devamını gör...
sağolsun günde iki nickaltı giriyo. en sevdiğim nickaltlarım kendisine ait. çıktısını alıp asıcam duvara. bu da benden anarşik abiye..
devamını gör...
aynı gün değil, arada târih farkı var ayrıca.

bir yazar.

edit: #857922
edit 2: bu nicki seçmemdeki sebep köyde olay çıkaran kediye anarşist diyorlardı. hoşuma gitti sâdece. başka bir açıklaması olamaz.
devamını gör...
anarşi yanlısı, anarşizmi savunan kişidir. anarşizm nedir?
anarşizm özgürlüktür.
devamını gör...
bir kaç gündür metal müziğe takık olan yazar. en azından modlar izin vermiyorlar artık.*

her neyse şaka bir yana bazı tanımlarını gerçekten seviyorum. (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
devamını gör...
tanımlarıyla geceyi aydınlatan cici çocuk.
devamını gör...
buralardan uçurulan eski yazar.
bu demek değildir buralardan ayrıldı.
kendisini rütbemde taşıyorum.

gidem de biraz atm taşlayam.
devamını gör...
pek çok kez belirli bir yaşın üstündeki kişilerin terörist sözcüğü yerine kullandığını gördüğüm sözcüktür. bu arada anarşist değil anarşit diyorlardı genelde.
devamını gör...
savunucusu olmadığım hâlde siyasi görüşümü anlattıklarımın beni savunucusu, destekçisi sandığı bir görüş. hayır anarşist değilim. görüşüm de anarşistliği yansıtmıyor aslında. kabul edin bunu.
devamını gör...
eski komünist.
devamını gör...
(bkz: ispanya iç savaşı)nda hitler ve franko destekli falanjist franko çetelerine karşı savaşan cumhuriyetçilerin içinde bulunan ve en etkin savaşan solcu grup. savundukları örgütsüzlük bu savaşta duvara çarpmıştır.
devamını gör...
80'li yıllardan beri uğraştığımız terör belasının 80 öncesinde oluşan farklı ismi vardı. o zaman terör sözcüğü yaygın değilken anarşi sözcüğü kullanılıyor ve bugünkü terör eylemini gerçekleştiren terörist sözcüğüne karşılık olarak anarşist ismi kullanılıyordu.
devamını gör...
anadolu'daki karşılığı anarşik olan sıfat.
devamını gör...
bizim insanımız hiçbir zaman anarşizm ne demek anlayamadı...
anarşizm
devamını gör...
bu dünyaya gelmiş en büyük anarşist kinik diyojendir. adam koskoca kralı bile ayağına getirtmiş ve güneşimden çekil sktir git başka da bir şey istemez demiş. daha üst modeli gelmedi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"anarşist" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim