sanki bana red-kit denilecek kişi eylemi.
devamını gör...
genlerle aktarılan ve senin farkında olmayan bir korkun o ortamda karşına çıkmıştır ve bilinciniz sizi o ortamdan uzaklaştırmaya çalışıyordur.
devamını gör...
sebepsiz değildir o.
devamını gör...
istek değil ihtiyaçtır o. o his geldiğinde durmamak en iyisi.
devamını gör...
tatminsizlik söz konusudur.
devamını gör...
gerçekleştirilse de çoğu zaman tatmin etmeyen ve sorunları çözmeyen istektir; çünkü istediğimiz asıl şey kendimizden uzaklaşmak, kaçmaktır.
devamını gör...
göç içgüdüsüdür.
savaş ya da kaç içgüdüsüdür.
içgüdü işte anasını satayım.
devamını gör...
belki de yeni bir başlangıca şans vermektir.
devamını gör...
ara sıra bu hisle karşılaşıyorum. bu sorunlardan kaçmak gibi bir durum değil benim için . sadece gitmek .yeni yerler ,yeni insanlar keşfetmek . yeni bir şeyler katmak kendime. hayat yoğunluğundan keşfedemediğim özelliklerimi gün yüzüne çıkarmak istiyorum . bunalmışlık hissiyle değil keşfetmek hissiyle gitmek istiyorum.
devamını gör...
aslında bir nebze değişiklik isteme sonucu meydana gelen istektir. her gün aynı şeyleri yapmaktan gına geliyor insana. kalk , kahvaltı yap , işe git , kölelik görevini yerine getir , koltuk altına ekmek sıkıştır , yemek ye , dişlerini fırçala ve yat. yarın yine aynısı , tek fark haftada bir gün dişleri fırçalıyorum o da pazar günleri *
devamını gör...
içimden bir türlü atamadığım, kaygılarımdan ve üzüntülerimden beni bir nebze olsun koruyabileceğini düşündüğüm kaçış yolu. artık bana her şey o kadar tanıdık geliyor ki yabancı yerlerde yabancı yüzlerle, seslerle ve duygularla olmak istiyor bir yanım, sanki bir şey ne kadar tanıdıksa o kadar can acıtıyormuş gibi.
devamını gör...
kendini uzakta daha iyi geliştereceğini düşünme ve gideceği yerde daha rahat olacağı hissiyatı.
devamını gör...
korona yüzünden evden dışarı çıkamıyorken gelen istektir, gün geçtikçe fazlalaşır.
devamını gör...
bu his için insanlar ayrıca kelime türetmişler yahu.
(bkz: fernweh)
devamını gör...
başımı alıp gidesim var uzaya.
devamını gör...
önce yabancılaşmaya başlarsın bulunduğun ortama insanlara ama bunlar tanışabileceğin yabancılar olmaktan çıkarlar ve tek çare gitmektir. gitmek aslında istek olmaktan çıkar ve gerekliliğe dönüşür.
devamını gör...
gelirde nereye dersin ve bu en parasız anında gelir meret duvara bakar kalırsın.
devamını gör...
aslında aniden gelmemiştir. o zamana kadar birikenler; insanın zihnini dolduran kalbini yoran nedenler vardır. bir süre sonra bulunduğu yere sığamaz olur ve işte o an gelir o gitme isteği.
aklıma cemal süreya'nın sözlerini getirdi bu başlık;
“ne zaman bu şehirden kaçıp gitme isteği gelse, bir köşeye oturup geçmesini bekliyorum. gidersem dönmem çünkü, biliyorum.”
devamını gör...
bu eylem gerçekleşse dahi düşüncelerini ,kendini değiştirmediğin sürece hiçbir işe yaramayacak eylemdir
devamını gör...
bir zamanlar öfkemden öyle çok uzağa gittim ki vardığımda, gittiğim yerin varmak istediğim yer mi olup olmadığını anlayamadım.

artık gitme fikri de pek cazip gelmiyor bana. insan kendisiyle birlikte en fazla nereye gidebilir yolun neresinde vedalaşabilir ki. var mı ya böyle bişi? yok tabi. bunu anladım. o zamanlar bunun farkında değildim.

bir gece gözlerim aniden bi açıldı sarhoş 2 herifle denize atlıyordum. o gecenin ertesi günü ülkeye geri dönmeye karar verdim.

bazı şeylerden o kadar pişmanım ki. nereye gidebilirim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"aniden gelen sebepsizce uzaklara gitme isteği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim