1.
ayasofya kedisi yarı şaşı gözlüm gli vefat etmiş.
buradan
devamını gör...
2.
kendi kedimi kaybetmiş gibi üzüldüm. ayasofya'ya gitmeyi çok severim ve her gittiğimde onu sever kendimce sohbet ederdim. :/ canım ya.
devamını gör...
3.
ayasofyanın kedisi gli hayatını kaybetmiş diyorlar allah rahmet eylesin
devamını gör...
4.
bir hayli üzüldüğüm olay.
devamını gör...
5.
geçenlerde bakıcısı/veterineri durumunun kötü olduğunu belirtmişti ne yazik ki bu duruma önceden hazırlıklı olmamız gerektiğine dair emareler barındırıyordu röportajı
korona falan oldu mu onu merak ediyorum yalnız müze statüsünden sonra ibadethane olmuştu ve ziyaretçi akınına uğruyordu.

adeta bir kültür elçisi idi yerine tekir mekir bir şeyler geçirip gli ölmedi ziyaret edebilirsiniz demediler o biraz tuhafıma gitmedi değil
devamını gör...
çok güzel, minnoş bir kediydi....çok üzülmüştüm duyduğumda
devamını gör...
ne yazık ki fazla ilgiye dayanamadı.
devamını gör...
adı güzel olan bir kedicikti. ayasofya'nın dünyanın ortak mirası olmasına rağmen camii olarak kullanıma açılmasından daha fazla ilgi çekmiş bir kedi olarak nam salmış ve çok geçmeden ölmüştür. yoğun ilgi ve sevgi hayvancağızı hastalandırdı mı diye düşünmeden edemiyorum.
devamını gör...
kısmette kafasını okşayamamak da varmış.
devamını gör...
rahmetli iyi kediydi şimdi de melek oldu.
devamını gör...
ölümü ile birçok yazarımızı (ben de dahil) üzmüş olan tatlı kedi.
devamını gör...
insanların düşüncesizliği yüzünden psikolojik olarak etkilendi hayvancağız, kaldıramadı bünyesi. akın akın amaçsızca doldurdular ayasofyayı bundan ötürü insan kalabalıklığı bunalımından rahatsızlanıp aramızdan ayrıldı. bir de oraya amaçsızca gelenler bu hayvanı orada istemediler, orada kedi mi olur diye.
devamını gör...
hayvancağız onaltı yaşında öldü, bu yaşın insan ömründeki karşılığının seksen küsura denk geldiği söyleniyor. insanlar ayasofya'ya amaçsızca değil ibadet maksadıyla gittiler, hiçbirinin de kediden yana sıkıntısı olmadı. gli'nin ölümünü de ayasofya'da namaz kılanlara bağlayanları gördük ey gazi hünkar.
devamını gör...
italyanca'da bir belirli artikel (l'articolo determinativo). ingilizce'deki the ifadesini karşıladığını söyleyebiliriz ancak italyanca'da the anlamını 8 farklı artikel karşılıyor. gli, çoğul ve maskülen isimlerde kullanılan artikellerden biri.*

lo tekil maskülen artikeli çoğul isimlerde gli artikeline dönüşür:
s+sessiz harf ve z-, y-, ps-, gn- ile başlayan sözcüklerin çoğul halinde kullanılır.
örnek: lo studente >>>> gli studenti

l' tekil maskülen artikeli de yine çoğul halde gli artikeline dönüşür. bu artikeldeki kural ise söz konusu maskülen ismin sesli harfle başlamasıdır:
örnek: l'amico >>>> gli amici

ayrıca güzeller güzeli bir kedinin ismidir. ölüm sebebinin ise aşırı ilgiye bağlı stres sonucu olduğu söyleniyordu.
devamını gör...
ayasofya'nın ibadete açılışının kurbanı olmuş kedidir kimse aksini iddia edemez. ancak benim anlamadığım biri de bu pisiyi sahiplenmeye çalışmamış mı kurtarmaya çalışmamış mı o ortamdan.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ayasofya’nın kedisi gli" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim