efsanedir. bu semte kadar gitmeyi başarıp geri dönebilen çok azdır, bu yüzden hep bir dillerde beylikdüzü efsanesi vardır ama ne kadar gerçek bilemem. söylentilere göre metrobüs denilen tehlikeli bir araç ile üç saat boyunca e5 adı verilen gizemli bir yoldan geçince buraya varıyormuşsunuz. beylidüzünü bulmak için yola çıkıp bir daha da geri dönemeyen çok fazla yoldaşımı kaybettim.

tanım: her yere uzak olan yer.
devamını gör...
istanbul'da olsam yaşamak isteyeceğim yer.
devamını gör...
artık istanbul'un dışı değildir. metrobüs ile ortalama 1 saat ile merkeze ulaşılabilir. araç ile yıllar sürebilir :). komşu ilçesi büyükçekmece'de yaşayan birisi olarak çok sevmem ama her şey elinin altında olduğu için tercih edilebilir.
devamını gör...
murat cemcir'in de dediği gibi kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdir.
devamını gör...
var olan ekonomiyle söğütlüçeşmeden beylikdüzüne giderek yurtdışına çıkmış sayılırsınız, kesin bilgi, yayalım.
devamını gör...
bi keresinde ataşehirden buraya 5 vasıta değiştirerek gidince hakikaten orası tekirdağ geyiklerine hak verdiğim istanbul ilçesi.tekirdaga tek otobüs daha kısa zamanda giderdim çok net.
devamını gör...
tanımlarını okurken acayip güldüğüm bir başlık oldu çünkü beylikdüzünde yaşıyorum.. hak verdiğim tanımlrdan biri de buranın kesinlikle şehirdışı oldupu yönünde. öğrencisi olduğum okulla aramda 4.30 saat var ve sabah 8de dersim var. gece 4te evden çıkarsam yetişebiliyorum yani. ama şöyle de bir şey var ki daha iyi bir semt olduğunu sanmıyorum. her şeyin elinizin altında olduğu, yeşil alanı bile bulunan bir semt ki bu devirde yeşil alan bilirsiniz ki kolay bulunmuyor. yaşayanına çok güzel ama gelip gidenine işkence olan bir semt diyerek tanımımı noktalıyorum.
devamını gör...
faizin %20'ye dayandığı şu günlerde gayrimenkule yatırımın fiyat-kira geliri bazında mantıklı durduğu tek istanbul ilçesidir herhalde. birçok muhitte 500 bin tl değerinde evlere 2 bin liraya kiracı bulmak oldukça zor iken bu ilçede bulunan 300 bin tl'lik bir daire aynı fiyattan çok daha rahat kiracı bulabiliyor. üstelik gelişmekte olan bir yer olması sebebiyle şehir merkezinde bulunan dairelere oranla zaman içinde daha yüksek bir değer kazancı olacaktır.
devamını gör...
haramidere de eskiden istanbul diye yol tabelası vardı düşün yani beylikdüzü ne neresi bilen yoktu ne zamanki imar verildi işte o zaman troposfer nedir ögrendik.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
e-5 dışında kalan kısmı, genelde sakin ve huzurlu olan, 7/24 güvenlikli, parkı, bahçesi, yeşil alanlara sahip yatay mimari binalardan oluşan sitelerin bulunduğu, eskiden büyükçekmece ilçesine bağlı semt iken daha sonra belediyeye dönüşen, son dönemlerde yıldızı parlayan istanbul ilçesi.

ilçeye bağlı kavaklı mahallesinden kareler
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
istanbul’ da yaşayıp da, aslında istanbul’da yaşamak istemeyenlerin tercihi olacak istanbul ilçesidir. yıllarca orada yaşamış biri olarak, işinizi mümkün mertebe yakında bulmanızı tavsiye ederim; çünkü benim işim evime yürüme mesafesindeydi ki bu da istanbul için bir lüks. yoksa iş yorgunluğunuzun üstüne bir de o yol yorgunluğunu çekmek zorunda kalacaksınız.

son 5 yıldır esenyurt’un gelişmesi ve aldığı fazlaca göç nedeniyle eski nezihliğinden eser kalmamış olsa da yine de en sevdiğim yerlerden biridir.
devamını gör...
20 yıl önce uzaklık belirten coğrafi yer. yok ebesinin beylikdüzü.
devamını gör...
masallardaki "çok uzaklarda bir krallık varmış." diye anlatılan yerdir.
devamını gör...
beton ve yokuş ilçesi.
devamını gör...
şu sıralar kadın voleybolunda dünya şampiyonası oynanıyor.
hatta abd ile karşılaşıyoruz şu anda.*

diyeceksiniz ''beylikdüzü ne alaka?''

dünya sıralamasında zirvede bulunan ülke olan abd'nin ''en iyi'' oyuncusu andrea drews, bir dönem, beylikdüzü'de yaşamış.
demin, bunu öğrendim ben.
2018-19 sezonunda, ilçenin voleybol kulübünde* oynamış.

o'nun bile yolu düşmüş yani beylikdüzü'ye...
alanında iyi ya da kötü fark etmiyor, bunu anladık artık... herkesin bir şekilde yolu düşüyor beylikdüzü'ye...
devamını gör...
uzak diyenlerin metrobüsten haberinin olmadığını düşündüğüm yer.
devamını gör...
ismi anıldığında akla hep uzaklık gelen mekan.
devamını gör...
2005 yılında, bir cuma akşamı akşam saat 17'de tüyap fuar alanından otomobille yola çıkıp kadıköy'e saat 21'de, tam dört saat ve bir depo benzinle vardığım yerdi. aradan geçen zamanda anormal derecede büyüdü. aslında istanbul doğu'da izmit ile birleşmeye doğru giderken batıda d tekirdağ ile birleşecek gibi görünüyor.
tek başına bir il olacak kadar büyük bir ilçedir. (nüfusu 350bin kişi)
devamını gör...
burada oturmayı seviyorum ama sevmiyorum da. her yere çok çok uzak olduğunu düşünmüyorum, yani buluşmak istediğim kişiye bağlı... uzaklığı ve yakınlığı belirleyen buluşmak istediğim kişi oluyor genelde.

dershaneleri güzel olan bir yer. ayrıca arabalar gittikçe lüksleşiyor. her gün migros'tan hamburger yemekten de sıkıldım. oliver's filtre kahveyi çok hoş yapıyor. starbucks çalışanlarına milyon kere söylememe rağmen ısıtıcıyı açmadı. tercihim oliver's... beylikdüzü'nden iyi geceler dilerim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"beylikdüzü" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim