1.
sıla özkan
devamını gör...
2.
klasik okur
devamını gör...
kitap dünyası favorimdir. her hafta sorduğu sorularla düşünmeye, araştırmaya sevk etmesi de kanalı ayrıca sempatik yapmaktadır. izleyicisi bol olsun.
devamını gör...
klasik okur ve alıntılarla yaşıyorum
devamını gör...
kitap dünyası. kanalın sahibi olan cem öyle tane tane, kibar kibar anlatıyor ki "o kitabı okumam ben yaa" dediğim kitabı merak edip fiyat araştırmasına çıkmışken yakalıyorum kendimi.
devamını gör...
karavandaki adam ayrıca telaffuzları kıskansırmıyor değil hani.
devamını gör...
bi aralar ayberk konca vardı youtube’ da şimdi instagram’dan devam ediyor.
devamını gör...
karavandaki adam ve alıntılarla yaşıyorum.
devamını gör...
eren nadir akşamoğlu
karavandaki adam
alıntılarla yaşıyorum
devamını gör...
'e) hiçbiri' yanıtını vereceğim zımbırtı.
kitapları kendiniz seçip kendiniz okuyun, kendi zevkinizi oluşturun.
başkalarının önerdiği hiçbir kitaptan, filmden haz almadım bugüne kadar.
çünkü bunlar sanat, edebiyat gibi öznel konular, bunda bi kriter aramak saçma.
devamını gör...
sanırım siz bu youtuberları edebiyat eleştirmeni sanıyorsunuz! ne yazık size!
devamını gör...
klasik okur
karavandaki adam
kitap dünyası
kitap dünyam
sercan baylan
devamını gör...
@pinuccias
devamını gör...
kitap okumanın yani dünyadan kopup kurgu dünyada var olmanın başka birinin yonlerdirmesi ile yapılması ne kadar doğrudur , sonuçta hisler farklıdır diye düşünsem de diğer yandan vakit sınırlı ve okuma zamanı en kaliteli meta üzerinde geçmelisi üzerine faydalı araçlar diyerek bir anti görüş oluşuyor
devamını gör...
niye böyle bir şey yapılıyor anlamıyorum şahsen. entel feridunculuk oynamak gibi bir şey bence. felsefe üzerine bir kanalsındır ve 2-3 video yaparsın kitap önerileriyle ilgili tamam. ama bir booktuber'dan niye felsefe kitabı önerisi alayım onu anlamıyorum. örneğin bilim-tarih-felsefe konularını 3'ü birarada işleyen kanallar var. bunlar bu konularda video çekiyorlar ve arada bir de kitap önerisi yapıyorlar. bu çok çok daha mantıklı bir şey. o kadar edebiyat kanalı var bir tane edebiyat nedir? edebiyatın psikolojiye(1 tane) ve sosyolojiye etkisi(0), edebiyat tarihte neleri değiştirdi? gibi önemli soruları anlatan videolar yok. sadece belki 1 tane video var. bu kadar sığ olmayın ya. hepsi de aynı kitapları okuyor nedense. biraz farklı kitaplara baktığımda en fazla 1 tane 300 takipçili hesap oluyor. bu arada bunlar da uçuk kaçık kitaplar değil ya 100 temel eser falan. varsa yoksa orhan pamuk, livaneli, dostoyevski, tolstoy, vb. klasik eserler. tamam onlar da iyidir de 100 kere incelenmiş be kardeşim. biraz fark. bu arada okunan kitaplar hayata entegre edilip başka bir şeye dönüştürülmeli diye düşünüyorum. diamond tema, dilozof vb. en azından romanlarda bile bir duygu kalır. devamlı yazar burada şöyle böyle demiş, şu cümle çok vurucu gibi cümleler kurup makine gibi okuyup anlatmak sağlıklı gelmiyor. edebiyatın ve kitap okumanın doğasına da ters bence.

ayrıca okuma kulübü nedir abi sen niye benim okuyacağım kitabı seçiyorsun? koyun sürüsü müyüz biz? ay sonu hepimiz okuduğumuz kitabı tartışalım hadiii(!) oyun gibi bir şey bu saçma sapan. kendi arkadaşlarınla tartışmak ve hayatı anlamak için roman okunur arkadaşım ay sonu kitap kulübü toplantısı için değil.
devamını gör...
kitap dünyam kanalını seviyorum. okur olmak kitapları sevmek her zaman içinde kitap okuma hevesini aynen barındıracağın anlamına gelmiyor motivasyonun düştüğü zamanlarda bir kaç video izlemek ne çok kitap var ölmeden bir kaçını okuyayım dememe yol açıyor hatta bazı videolarda yemek tarifi almışım gibi ağzım sulanıyor. ben bu kanalı arkadaşım okuduğu kitaplardan bahsediyormuşcasına izliyorum bilgi edinme kaynağı ya da hangi kitapları okuyacağımın listesi gibi ya da açıköğretim edebiyat dersleri gibi düşünmüyorum
devamını gör...
kitap dünyam ve de sözlüğü tanımama vesile olan naif kişilik sercan baylan.
devamını gör...
harun çelik izlenebilir. güzel önerilerileri vardı. ve adam çok sempatik geliyor bana.
öznur kaygusuz’un birkaç videosunu izlemiştim, seçtiği kitaplar faydalı gözüküyordu.
devamını gör...
dileda arslan. bir ara röportaj gibi canlı yayın da yapıyordu, şu an yapıyor mu bilmiyorum ama okuduğu kitaplar derin, farklı konuları ele alan kitaplar oluyor genelde. bilindik, klasik kitaplardan bahsettiğine hiç denk gelmedim şahsen. yeni kitaplar keşfetmek için ideal bir kanala sahip olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
kazıklı maria.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"booktuber önerileri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim