muzdarip olduğum alışkanlıktır.

muzdarip diyorum çünkü hem sağlık açısından, hem de sosyal açıdan olumsuz yanları mevcut. uzun uzun yenmek istenen akşam yemeklerine eşlik edemiyorsun, hızlıca bitirip sıkılıyorsun, kalksan kalkılmıyor, otursan oturulmuyor, çay koyulamadan kahvaltını bitiriyorsun ve aile erbabı genel olarak bu durumdan hoşlanmıyor.
devamını gör...
aktif çalışma hayatında sıkça rastlanan durumdur.
devamını gör...
calisma hayatinda hersey hizli oldugu icin sikintidir
devamını gör...
insanlarla yemek yemekten hoşlanmayan ve buna mecbur kalanların artık alışkanlık haline getirdiği durum.
devamını gör...
hızlı yemek çabuk acıktırır, kilo almanıza sebep olur. hızlı yediğinizi farkettiğiniz an yavaşlatmaya çalışın kendinizi.keyfini çıkarın yediğiniz her lokmayı, içtiğiniz her yudumu.
devamını gör...
genellikle buyuk sehirlerde yasayan ve bir yerlere yetismek zorunda olan insanlarin sonradan da edinebildikleri (adaptasyon) bir alişkanliktir.
devamını gör...
şantiyede edindiğim alışkanlık. bazen yemek yiyebildiğime şükrediyordum.
devamını gör...
adı üstünde fastfooddur. yoğun tempo çalışanlarin yaptığı yeme şeklidir.
devamını gör...
kilo almaya zemin hazırlar, aynı zamanda reflü benzeri mide rahatsızlıklarına da.
devamını gör...
bende mevcut olan ve 120 küsür kilo olmamın baş sebeplerinden biri olan lanet alışkanlıktır.

peşinizden atlılar koşturuyormuş gibi yemek yemektir.
devamını gör...
yavaşlatmaya çalışıyorum bu konuda kendimi. ama ne kadar başarılıyım bunu tartışmayalım. kıtlıktan çıkmışçasına yiyorum ve içiyorum. sanki bana hiç yemek vermemişler, hiçbir şey içirmemişler de ilk kez yiyecek ve içecek görüyormuşum gibi.

eski laik ve güzel günlerde starbuckstan 2. hatta 3. içeceği alan da benim, 2 bira içelim diye oturduğum yerden keşke biraver söyleseydim diye kalkan da benim. gerçi bunları "arkadaşlar benim nefsim yok" diye açıklıyordum ama doğru değildi herhalde. yok ama ya. doyduğumu bilmiyorum mesela, yemek yemekten sıkılıp yemeyi bırakıyorum ya da yemek bittiği için. içmek desen tövbeler olsun ilk kez ağzıma sıvı değmiş de tadına varıyormuşum gibi. 1 fincan kahve içeyim, 1 bardak su içeyim diye bir şey yok bende. ben biraz kahve içeyim diyorum. biraz kahve: evde ne kadar varsa. bi su içeyim demelerimden bahsetmek istemiyorum. öğrenci evinde 2, max. 3 günde bir damacana söylüyordum. damacana suyu sadece içmek için kullandığımı belirteyim; kettlea, yemeğe ya da yiyecek yıkamaya falan kullanmıyordum. nefsim yok kesin ya ondan böyleyim. kendimden başka bir suçlu yaratmıyorum, başka açıklaması yok.

edit: 54 kiloyum. metabolizmam hızlı herhalde.
devamını gör...
fast food un cikis noktasi..
devamını gör...
kurtulmak için taktik geliştirdiğim alışkanlıklardan biridir. yemeği çiğneme sayısı belirleyebilirsiniz. ben denedim oldu. örneğin 20 kere çiğneyip öyle yutacağım diyerek her lokmada kaç kere çiğnediğimi saydım ve zamanla yavaş yemek yeme alışkanlığı kazandım. başlarda biraz eziyet gibi gelse de mide ağrılarım azaldı.
devamını gör...
bir türlü aşamadığım durum, aklıma gelince yavaş yavaş çiğneyerek yemeye çalışıyorum ama o da çok sıkıcı. yemek yemekte yarım saat sürüyor öyle insanın canı sıkılıyor. 10 yıl önce bonfrit yemiştim sonra rahatsızlanıp istifra etmiştim. ulan insan hiç mi çiğnemez bir tane patates kızartmasınıikiye bölmemişim hepsini tam yutmuşum, çiğneme oranı %2 falan. acilen düzeltmem gereken alışkanlık.
devamını gör...
yatılı okulda okuyan insanlarda sıklıkla görülen durum.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"çok hızlı yeme ve içme alışkanlığı" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim