1.
herkesten beklenilen ve çok zor olmayan bir hareket biçimi
devamını gör...
2.
temiz toplum, eğitimli millet için her bürey dikkat etmesi gereken bir davranış biçimi.

dünyayı böyle insanlar kurtaracak.
devamını gör...
3.
(bkz: sırt çantası taşıma nedenleri)
devamını gör...
4.
olması gereken. ınsan olduğunuzu hatırlatır.
devamını gör...
ülkemde o kadar beklenmedik bir durum ki uzaylı muamelesi görürsün. bir anımla birkaç dakikanı çalayım sözlük. evvel zaman yıpratan bir ilişkim vardı, gene bir gece seansı kavgası esnasında kendimi sokağa attım. sinirden bir tuborg shot aldım hem içtim hem kavga aynı güzergahta volta atıyorum. bir süre sonra kahraman türk polisi devriye mesaisi ekibi beni fark etti ve tabi ki yanıma durdu. gece saat 2 olduğundan biraz daha tribe girdiler, üstümü aramalar, keskin şüpheci bakışlar falan. shot kutusunu da sokağa atmayayım diye cebe atmıştım. bunu neden cebinde taşıyorsun sorusu geldi tabii ki aramada, sokağa çöp atmayayım diye cevabıma polis kardeşin cevabı gözlerini iri iri açarak ''vaaay'' olmuştu.
devamını gör...
olması gerekendir aksi düşünülmesi anormaldir. bizim ülkede çöpü yere atmak normalmiş gibi bakıyorlar neymiş belediye görevlileri işsiz kalacakmış.
devamını gör...
eğitimle doğru orantılı bir davranış olduğundan gelişmiş ülkelerin birçok vatandaşında görebileceğimiz durum. elbet ülkemizde de var bu insanlardan ama ben "büyük resim" adı tablodan bahsediyorum.
devamını gör...
keşke daha fazla çöp kutusu olsa da bunu yapmak zorunda kalmasak.
devamını gör...
çöpü çantama koyup daha sonra unuttuğumdan çantamın bir süre sonra çöpe dönüştüğü durumdur.
devamını gör...
sonradan kazanılabilir fakat erken yaşta bu davranışı benimseyip devam ettirmek çok daha kolaydır.
(bkz: kitap okuma alışkanlığı)
devamını gör...
babamdan öğrendiğim davranış biçimi. eğer yakında çöp atacak bir kutu yoksa kıyıya köşeye bırakmak yerine ne yapıyoruz? bir çöp kutusu bulana kadar elimizde taşıyoruz. çok basit bir şey. *
devamını gör...
rutinim, su içmek, yemek yemek kadar doğal ve normal bir şey benim için, ne yapıcaz lan başka zaten ?
en son yere çöpümü 3. sınıfta falan atmıştım, kafaya jeton erken düştü sonra.
devamını gör...
dünyanın hatırlarına döndüğü insanların yaptığı umut vadeden davranış.
devamını gör...
normal bir insanın yapması gereken ama günümüzde yapildiginda olağan üstü bir durummuş gibi görünen bir davranıştır. yani kısacası insan olanın yapması gerekir.
devamını gör...
sırt çantalarının suluk koyma yerleri çöp taşımak için ideal. çöpünüzü elinizde taşıyınız efenim, erdem sahibi insanın yapacağı harekettir.
devamını gör...
özellikle ailelerin yapması ve çocuklarına örnek olarak öğretmesi gereken hareket. çünkü bir yaşa gelmiş çocuğa öğretmek gerçekten çok zor ve unutmayın çocuklar sizin aynanızdır.
devamını gör...
böyle gördük, böyle öğrendik. keşke herkes bu erdeme sahip olabilse. doğamıza sahip çıkabilsek. ben yere çöp atmazsam belediyenin temizlik personeli işsiz kalır zihniyetinden tez zamanda kurtulsak.
devamını gör...
lisede felsefe öğretmenimiz şöyle bir şey demişti vakti zamanında; “mesela çikolata yediniz ve paketi elinizde, siz onu atana kadar o bir çöp değildir. çantanıza, cebinize filan koyun çöp kutusuna denk gelince atarsınız.”
devamını gör...
vatanını sevmek onu temiz tutmakla başlar.
devamını gör...
-ebilmek yeterlilik fiilidir. kendinde çöpü çöpe atma yeterliliği görmeyenler sağa sola çöp atmaya devam etsin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"çöpünü elinde taşıyabilmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim