öncelikle ayın evrelerinin insan ve doğa üzerindeki etkileri bilim için hala şaibeli bir konudur. bazı bilim adamları bu çeşitli araştırmalarla böyle bir etkinin olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını iddia ederken, aksi yönde veri sunan bilim adamları da mevcut.

tam olarak araştırmasam da benim üstümde kesinlikle bi etki oluşuyor. kurt adam değilim. auuuuu diye bağırmıyorum ama dolunay yokken daha sakin biri olduğumu fark ettim.
biriyle bi tartışma ya da kavga yaşadığımda, o günün akşamı göğe bakıyorum ve ahanda orda işte! yusyuvarlak ve bembeyaz ay.

aşırı duygusal olduğum zamanlar yine göğe bakıyorum, yine orda. boğazımdaki düğümün sebebini ay’ın şekline bağlamak ne kadar zeka işi bende bilmiyorum. hislerim bu şekilde.

edit:

gelgit başlığını okudum da geldim.


kütleçekim uygulaması bir 'germe etkisi' yaratacaktır.yani aya bakan tarafı kendine doğru çekip dikine doğruda hafifçe sıkıştıracaktır efem..
diyor psilosibin (bkz: #508084">#508084)

ben de sıkıştığımı hissediyorum tam olarak. sığamıyorum dünyaya. içim daralıyor, boğuluyorum.

gerçek anlamda nefes alamıyorum sanki. e haliyle mutsuzum. neşeli şarkılarında faydası yok. bugün dolunayın üçüncü günü ve yeminle delireceğim artık, sal beni diye böğürmek istiyorum. akrepliymis bi de... hiç dinlemedigim insanları dinliyorum youtube'da of of.
buraya kadar okuyan varsa sizi temin ederim ki bu plasebo ya da batıl inanç değil. kaç gündür başıma sancılar giriyor, okuyorum ama dalıyorum bi süre sonra. hiç bi şey izleyemiyorum. yerimden kalkmak işkence gibi geliyor. depresyonda da değilim, biliyorum geçecek ama o gün bugün değil işte. içim sıkılıyor bin tane ilgi alanım olduğu halde. uyuyamıyorum. kaç gündür sağ/sol dön manyak oldum. geceleri aniden uyanıyorum, huzursuzlanıyorum. ay dünyaya fazla yaklaştı ve bu beni çılgına çeviriyor.
devamını gör...
bilimsel gerçek olmayıp daha çok bir inanıştır.
hastanelerde acil servise çok fazla psikiyatrik hasta geldiğinde bizde söyleriz." bu gece dolunay var herhalde" diye. ay dünyaya fazla yaklaşıp insanları çılgına çeviriyor. ama istatistikler bunu dogrulamıyor. ilginç bir bilgi ; ingilizce'de 'lunacy' delilik demek bu sözcüğün kökeni ' luna' ay sözcüğüne dayanıyormuş.
devamını gör...
#508084 kütleçekimi hissediyor olmayasınız? *
devamını gör...
uyutmayan etki.

uzun zaman önce tokyo üniversitesinde bu konuyla ilgili birkaç araştırma yapıldığını okumuştum. üstteki yazarın da belirttiği gibi kütleçekimle alakalı. ana mantık şu: dünyanın %70'i su. dolunay dünyadaki gelgitlere etki ediyor. e insanın da %70'i su. o zaman neden insana etki etmesin?

sonuç olarak bulunanlar ise: dolunayda insanlar daha huzursuz. bazısı daha duygusal. dolunay varken cinnetler daha sık yaşanıyor. kazalar, sakarlıklar artıyor. bir yeriniz kanıyorsa normale nazaran daha geç pıhtılaşıyor falan filan. araştırmayı bulduğumda editleyeceğim.
devamını gör...
sabahın bu saatinde cin cücüğü gibi olmamın sebebidir. hem de benim burcumda imiş dolunay bu defa.
devamını gör...
dolunayın dünyadaki sulara etkisi var. su gurubu burçların etkilendiğini düşünüyorum. kuantum düzeyinde araştırma yapılsa aydınlanacak bir konu.
devamını gör...
bazı insanların hissettiği psikolojik etkidir. hastanelerde birden çok hastanın manyadığını görünce kesinlikle bir bağlantı olduğuna inandıran etkidir.
devamını gör...
kötü etkidir.
ne burçlara inanıyorum ne de bilim tarafından aşırı şaibeli olan diğer şeylere. fakat beni kesinlikle uyutmuyor. kocaman ay tam pencerenin karşısında, sanki belediye gelmiş de sokak lambasını pencerenin önüne dikmiş gibi. hayır hiçbir romantiklik de bulamıyorum ki oturup ayı falan izlesem. gözlerim yuvalarından fırladı fırlayacak yorgunluktan; oda apaydınlık, perde de kapalı üstelik. sinir geliyor kaçamıyorum da ışıktan.
devamını gör...
yine bir dolunay yine sabahlar olmasın bir ben.
yok dolunay çıkınca uyuyamıyorum... olmuyor...
öyle astroloji merakım çok yoktur ama dolunay kesinlikle negatif enerji saçıyor eminim.
devamını gör...
başlığı açan arkadaşa teşekkürlerimi ileteyim öncelikle. ne zaman kendimi kötü, boğulmuş, bunalmış, gergin hissetsem dolunay zamanına denk geliyor. kafayı yedim sanmıştım demek ki yememişim, bunu öğrenmek iyi geldi.
devamını gör...
bu dolunaylarda bana bi haller oluyor. enerjimi alıyor mubarek.
devamını gör...
azmaya bahane arayanların bahanesi olan etki
devamını gör...
haberdar olmasaydım sallamayacam ama bir kere okuduk artık etkiledi namıssız
devamını gör...
yeni öğrendim bu akşamki kova burcu etkili dolunaymış. yanisi pek çok kişi sinirli olabilirmiş. kovalar hep böyle sinirliymiş sanırım. ondanmış. ben öyle duydum.

allah kovalara sabır versin. şu an ki halime katlanamıyorum. hep böyle gergin misiniz? yazık.
devamını gör...
batıl olmasını bilmeme rağmen inanmaya başladığım o etki , bakıyorum ne zaman dolunay çıksa bende bir uykusuzluk uyuyamama mutsuzluk filan,oysa ki açık havada o güzel görüntüsüne bakmak hayali bende hep hayranlık uyandırmıştır.bu söylediğim şeyi şu anda yapamadığımdandır belki de bu huzursuzluk kimbilir
devamını gör...
batıl değil ki gayet bilimsel açıklanabilir bir etki. dolunayın duygu durum etkisi iyi bilinen bin yıllık bir gerçek
devamını gör...
batıl inançlara inanmıyorum.
devamını gör...
böyle bir etkiye inanmıyorum ama dolunaylı gecelerin başında üstümde olan elbiselerin sabah paramparça olmuş olmasına, yerde uzun ve sert kıllar bulmayı, başta komşular olmak üzere şehirdeki evlerden çok sayıda cenaze çıkmasını açıklayamıyorum.
devamını gör...
bugün hunharca çarpandır. bok gibi hissediyorum. içim karmakarışık. kocamla yine kavga ettik bi’ ton. üstelik bu sefer kabul etmesemde benim yüzümden. hiç bir şeyi büyütmeyebilirdim. olur mu? her şeyin cevabını detaylı almak zorundayım. yoksa beynimdeki böcükler salmaz. keşke sormasaydım hiç bir şey. olaylar çığ gibi büyüdü yine az kalsın ayrılıyorduk.

bugün hem kafama tükürdüm, hem hayata sövdüm, duygusallıktan öldüm, kırıldım, ağladım, çok ağladım. toparladım, eski t**şklı halime dönücem. boşuna demir leydi yazmadılar benim mahlasın yanına. başak kadını bugün yine yıkıldı, yine kalktı.

ruh halim hala bozuk. üzgünüm ve mutsuzum. üstelik artık mutsuzluğumu çaktırmamak için rol yapmak zorundayım. eş kontenjanına söz verdim artık sadece güzel şeyler yaşayacağız diye.
devamını gör...
full moon madness dinleyin.
.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dolunay etkisi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim