1.
eski sözlüğüm. ekşi'de bizim sözlüğün başlığında bir yazarın bahsettiğini görünce aklıma geldi.

arada girip bakarım hala. kaç sene geçmiş vay be.
2009'da kurulan ihl sözlük'ten ayrılıp ihl'nin sonunu getirmişlerdi. ihl'de küfürsüz sözlüklerin ilkiydi.

az sayıda ama kaliteli yazarları vardı. zirvelerine de katılmıştım hatta. burada da böyle güzel insanlarla beraber yazarız umarım.
devamını gör...
2.
istatistik sıralamasında ilk üçlere oynayan sözlük gerçi sonra istatistikler bitti, gitti. küfürsüz sloganıyla kendi halinde bir platform işte, o da yazsın çizsin biz de. herkesin dünyası kendine tabi, biz kafamıza göre takılalım.
devamını gör...
kaliteli çizgisinden hiç ayrılmamış, seviyesini hiç düşürmemiş, küfür ve argoyu bünyesinde barındırmamış sıcacık bir sözlük ortamı.
ihl sözlüğü de sayarsak on küsür yıldır hayatta. yazarları yaza yaza yaşlandı.
devamını gör...
o kadar kaliteli ki serbestçe yazamayacağını bir yer.
mesela şirinlere gay deyince admin, modlar yerine kıramayacağın arkadaşın vasıtasıyla uyarıyor.
devamını gör...
kendisine dair bütün deneyimimi tek bir örnek ile özetleyebileceğim, ekşi sözlük'ten sonra, buraya gelmeden önce üç yıldan fazla yazdığım varlığı gereksiz sözlük. radikallikten kurtarabilsek de içindeki koyu tarikatçılardan iflah olamamıştır. sansürcü bir yapısı mevcuttur.
devamını gör...
üstünde sürekli kafa sözlük reklamı çıkıyordu. 800 tanıma kitap veriliyor diye duydum geldim.
devamını gör...
istatistiklerde üçüncü müymüş ahaha bunun için whatsapp gurubu kurup kendileri görevli katip gibi yazıyorlar bilmiyorsanız öğrenin. başlıklara yazılan bir iki tanımla üçüncülük mü olur güldürmeyin . aynı akp hep vitrine oynuyor nitelik yok kendi arasında laf çeviren akrabalar gibi olmuş yazarları özgünlük yok. ekşi çöpmüş sen nesin acaba küfür yok diye ahlak abidesi mi oldun. bu arada başka sözlüklerle ilgili tanımlar eğer o sözlük övülürse sol frame getirilmiyor dünya çok cici diğerleri tü kaka yazman gerekiyor. keyfi uygulamalar yüzünden birçok iyi yazarı uzaklaştırdılar pamuk prenses ve yedi cüceler gibi takılıyorlar la la la la .
devamını gör...
yöneticilerinin fikirlere saygı göstermediği, katı sansür yüzünden hiçbir zaman ilerlemeyecek sözlük.
kendi nickaltıma dünya'daki hesabımı kapatacağıma dair bir entry yazdım, belki helalleşemediğimiz vardır falan diye...
2 dk sonra hiçbir şey söylemeden hesabımı kapatıp yazdığım entry'leri de sildiler.

eyvallah.
devamını gör...
dünya sözlük ile kafa sözlük'ün temasının ve sistemlerinin aynı olması. buranın özgün bir teması olmasını isterdim.
devamını gör...
herhangi bir organik bağımızın kati surette olmadığı sözlüktür.
bir süredir kullanmış oldukları tema tamamı ile kafa sözlük markasına ait olup, bizlerin izni doğrultusunda dünya sözlük entegrasyonuna 1 yıl kadar süre ile izin verilmiştir.
buradaki ilişki ; dünya sözlük adlı oluşumun kapanmaması için ücret ya da menfaat göz etmeksizin, iyi niyetli bir yaklaşımdan ibarettir.
kafa sözlük yayın hayatına başlayacağı zaman, temanın kafa sözlük haricinde hiçbir platformda kullanımının söz konusu olmadığı kendilerine defaatle tebliğ edildi.

kafa sözlük yayına girdiğinde (7 kasım 2020), hali hazırda 1 senedir kullandıkları dünya sözlük'teki temamızı, konuştuğumuz üzere geri çekmemiz gerektiğini ilettik.
ancak yönetim yeni yazılımın bitmek üzere olduğunu, çok kısa bir süre daha idare etmemizi belirtince son tarihi 31 aralık 2020 olarak belirledik.
an itibarı ile belirlediğimiz gündeyiz. yalnızca teknik konuda da bir desteğimiz olmasına karşın bütün ilişiğimizi bitirmek istemekteyiz.
işbu sebepten dünya sözlük kendi kaderini kendisi tayin etmiştir.
bizlerle bir alakası yoktur.
devamını gör...
bence temalar ortak kullanımdayken aynı anda iki sözlüğün yayında olması biraz doğal durmuyor lakin hakları kimdeyse onun kullanması olağan durum. anladığım kadarıyla bi süreliğine dünyanın da benzer temayı kullanılmasına müsamaha edilmiş ama bu iyi niyet, kafa sözlük çakma algısı yaratmış.

iki sözlük de babamın malı değil sadece yorumluyorum. neden yorumluyorum çünlü şuan boşum canım öyle yapmak istedi. şuan da bu sözlük biraz yükselince b*klamaya başlamışlar gibi duruyor. ordaki bazı yorumları da okudum, çünkü canım onları da okumak istedi, çok gereksiz kıyaslama duruöuna girilmiş. kim nerde istiyorsa yazsın. tabi ki adamlar kendi temasını kullanacak burda değişim yapması gereken mecra bence dünya sözlük. neyse bu kadar boş yeter kips.
devamını gör...
anlamadığım şey kafa sözlüğün dünya sözlük bakımdayken bir süreliğine kurulmuş bir sözlük olup olmadığıdır. gülücük.
devamını gör...
sözlük sayısı artıyor gittikçe.
devamını gör...
(bkz: hırkıslar)

akışı bıraksaydınız bari denilesi komedi sözlüğü *
devamını gör...
bir zamanlar yakın olduğun insanları stalklamak için birebir olan bir oluşum.
devamını gör...
şöyle bir reklam videosu hazırlamışlar. gayet de güzel olmuş.

link : kisaltt.com/dunyasosyal


devamını gör...
güzel insanlarla tanışmama vesile olmuş, moderasyonunda da bulunmuşluğum olan sözlük.
devamını gör...
yine hangi heyheylerim gelmişti de hesap silip buraya geçmiştim hatırlamamakla beraber 6 sene önce çok kısa bir süre bünyesinde bulunduğum bir başka sözlük.

eserekli değilim ya ne alakası var.
devamını gör...
an itibariyle hotoronk diye çökmüş kapatılmış yada ele geçirilmiş zaten içinde 4-5 tane yazan lakin ne yazilimcisi ne başka bir şeyi olan sözlük. rest in piss.
devamını gör...
bi anda kapanıp giden sözlüktür. içindeki tanımlara-hatıralara yazık oldu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dünya sözlük" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim