1.
bu mesleğe erişmek için ne kadar çok çalışma gereksede sonuç olarak diplomalı esnaftır, dükkanı açtıktan sonra ne kadar okumuş olursan ol esnaf işi yapıyorsun.
devamını gör...
2.
hayalimde olan mesleklerdendir..
devamını gör...
3.
artık şu kavramı sadece esnaflık ve bakkallık olarak görmesek mi ya? o zaman eczacilik fakülteleri kapatılsın bakkallarda ilaç satilsin. ınsanlar boşuna 5 yıl boyunca yok farmasötik kimyaydı yok analitik kimyaydı bunların fizyolojisiydi toksikolojisiydi radyolojisiydi histolojisiydi kan biyokimyasiydi anatomisiydi ve daha bir sürü dersi boşa alıyorlar. önemli olan raftan ilaç verirken onun ne ise yaradığını bilebilmek, etken maddesinin diğer organlara yan etkisini ve faydasını bilebilmektir. sağlık alanında en çok kimya gören ve işin en ince ayrıntısını bilen kişilere bu yakıştırmaları yapmak yetti bence.
bu arada eczacilik yalnızca eczaneden ibaret değildir. şu anda almanya ' da %90 oranında başarı gösteren asiyi da bulan pfizer ilaç şirketidir. bunun ayrıca klinik eczacilik, hastane eczaciligi, ilaç yapımında bulunan arge gibi en az 50 alt başlığı vardır.
lütfen mesleğe gereken önemi veriniz. mahallede gördüğünüz 3 5 tane eczacının gazabına uğrayıp da tüm mesleği yakip yıkmayınız. yil olmus 2020 biraz arastiralim.
devamını gör...
eczaneyi satan kişiye verilen unvandır. eczane çalışanlarına ise (bkz: eczacı) denir.
devamını gör...
çok önemli bir meslek grubudur.
devamını gör...
hayalimdeki meslekti, lisede geometri becerisinden yoksun olmam, eczacılığı da benim zamanımda 42 aşağısı matematik neti kotarmadığından ötürü hayal olarak kaldı. ilaç kutuları dikdörtgenler prizması, küp falan şeklinde olduğundan olsa gerek.
devamını gör...
olmak istediğim 3.meslek bayılırım.
devamını gör...
halk arasında genellikle (bkz: ezzacı) olarak bilinen meslek gurubudur.
devamını gör...
vatandaş olarak bizim gördüklerimiz baya baya esnaftır.
ilaç yapan, işin kimyasını icra eden eczacı olabilir. haklıdır, eczacıdır.
bizler doktorun ilaç bilgisiyle ilaç alıyoruz, eczacının değil. o yüzden eczane işleten eczacılar, parasını alıp ilacını verdikleri için perakende ilaç satıcılarıdır. esnaftır. ben de yaparım aga o işi. reçetede yazanı raftan alıp poşetleyebilme yeteneğim var. hesap kitap da yapabiliyorum ayrıca. para üstü filan verebilirim yani.
devamını gör...
lazım gelen ilacın muadilini de verirsin sen. yürü be koçum.
devamını gör...
(bkz: farmakolog)
devamını gör...
mükemmel bir meslek değil mi, hem üniversite mezunusun hem esnafsın, dükkanın önüne tabura atıp çayını da içebilirsin..
devamını gör...
entrylere bakıyorum da, raftan ilaç alıp vermek olarak bakıyor çoğunluk. e siz de haklısınız para kazanmak için dükkana kalfa bırakıp giden eczacıların işlettiği eczaneleri görüyorsunuz. ben de fakülte de çok görüyorum parası içib eczacılık yapanı. ama kimse bilmiyor doktorun reçetelediği ilaç hastaya zarar verirse bunun ilk sorumlusu eczacıdır. eczacı gerekdiğinde hastadan anamnez bile almalıdır.

eczane eczacılığı dışında, klinik, akademi, ilaç ve kozmetik endüstrisi onlarca iş alanı var eczacının ona değinmiyorum bile. saygılar...
devamını gör...
taraftarı olduğum voleybol kulübünün (bkz: eczacıbaşı) adıdır*. müthiş bir taraftar grubu olan(bkz: tigers) bu takım dünya sıralamasında ilk 10 içinde yer alıyor. ülkemizdeki ligde şansı çok yaver gitmese de iki dünya şampiyonluğu sahip (2015-2016). bu sene ligde ne kadar iddialı olacakları tartışılır ama gönlüm her türlü sonuçta kendileriyle gurur duyacaktır.
devamını gör...
eskiden eczanelerde ilaç yapılırmış. şimdi de teknik olarak yapılabilir. fakat bu tür imalatlar artık yok denecek kadar azaldı. kanun gereği bir eczane ancak fakülte mezunu biri tarafından yürütülebiliyor. her sene bu fakültelerden de binlerce mezun çıktığı için her mahallede birden fazla eczane açılıyor. bulunulan bölgede rakip az ya da yoksa veya eczane hastane yakınlarına açılmışsa iyi gelir elde edebiliyor.
devamını gör...
doktor yazısını okuyabilen kişi.
devamını gör...
artık e reçete var dr yazısı okumuyoruz. demode espri yapmayın pliz.
devamını gör...
halk arasında; ilaç bakkalı, okumuş bakkal olarak bilinirler.
devamını gör...
tanidiğim eczacilarin tamami zengin.istisnasiz.ama gene de ağlarlar tüm pere ile ev aldik simdi nakit yok die.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"eczacı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim