her yıl kura ile abd'ye göçmenlik vizesi veren program. dolandırıcılara inanmayın, resmi sitesi mevcuttur.
devamını gör...
her bahtı karanın sahip olması gereken kart gibi karttır. bu karta sahip ol gerisini boş ver. hot dog mu yersin, beyzbol mu oynarsın, niagara şelalesinden fıçıyla mı atlarsın orası sana kalmış. ama bu kart farklı bir karttır. başka alemlere açılan yolculukta giriş biletidir.
devamını gör...
akla hüseyini getiren başlıktır.
devamını gör...
avrupa için olanı (bkz: blue card)
devamını gör...
melih uçuyosun yunaytıdsteytsemerika.
devamını gör...
eşimin bir gazla dün başvuru yaptığı, bugün telefonla hemen geri dönüş yapılan başvuru talebi. arayan kişi şahıslar adına belli bir ücret karşılığında başvuru yapan firma yetkilisiymiş. bireysel başvurularda hata/eksik lerden dolayı iptal olma nedeniyle böyle bir hizmet veriyorlarmış. nerden çıktı bu amerika rüyası anlamadım ama başvurduk gitti.
devamını gör...
karşılığında bir sürü yerimi verebileceğim şeydir. evet.
devamını gör...
lanet mi sans mi oldugu size baglidir. tamam herkes kacmaya calisiyor ulkeden ama, bunu kazandiysaniz gelmeden once cok iyi dusunun.
devamını gör...
normalde her yıl düzenli olarak başvururdum. hani bir ihtimal çıksa kredi falan bir şekilde gideriz derdim. şimdi başvurmuyorum bile. 10 bin dolar ile gitmeye kalksan 90 bin lira yapıyor. 90 bin liram olsa zaten burda az da olsa rahatlarım.
devamını gör...
amerika’ya gidiş için yasal olarak en kolay yollardan olan göçmenlik vizesi türü. başvurular her yıl sadece ekim kasım ayları arasında açılır ve mayıs ayı gibi sonuçlar açıklanır.
bilgi entrysi :
arkadaşlar öncelikle şu konuya bir açıklık getireyim. green card gerçekten de tamamen şans işidir. sizin ne iş yaptığınıza, kaç para kazandığınıza bakılmaz. o ankara’daki abd konsolosluğuna gelen tipleri bir görseniz ağzınız açık kalır. dediğim gibi tamamen şans. ilk seferde çıkan da çok kişi var, 10 yıldır düzenli olarak başvuran da. green card’a başvuru tamamen ücretsizdir ve amerika’nın kendi dışişleri sitesinden başvuru yapılabilir. başvuru yapmak da oldukça basittir. aracı herhangi bir kuruma ihtiyacınız yok. bedava para kaptırmayın. bu basit işlemleri yapabilecek bilgi ve beceriye sahip değilseniz de ne diyim gidin mezara girin.
başvuru için kesin istenen şartlar :
- eğitim olarak en az lise mezunu olmanız gerekiyor.
- geçerlilik süresi dolmamış bir pasaportunuzun olması gerekiyor.
- yüklenen fotoğrafın istenilen şartları sağlaması gerekiyor.
fotoğraf için ekstra bilgi :
- çektiğiniz fotoğraf 600x600 piksel formatında olmalı
- yüzünüzde herhangi bir ifade ( gülme,kızgınlık gibi) olmamalı
- kesinlikle gözlük, takı vs. olmamalı
- yüzünüzün tamamı ( çeneniz, kulaklarınız vs.) görünmeli.
- arka plan beyaz olmalı
- fotoğrafın tam ortasında olmalısınız.
green card’ın sağladığı ayrıcalıklar gerçekten inanılmaz
- abd de sınırsız oturum izni
- sınırsız çalışma izni
- abd nin istediğiniz herhangi bir eyaletine yerleşme, istediğiniz işte çalışabilme vs. gibi gibi gidiyor.
green card’ı kazandığınız taktirde size ankara’daki abd konsolosluğundan mülakat için bir tarih verilecek. o mülakatta komisyonun sorduğu soruları yanıtlamanız ve mülakatı geçmeniz gerekiyor.
para mevzusu :
“hesabımda kaç para olmalı” sorusuna gelirsek de bunun için aslında net “şu kadar” gibi bir meblağ yok. aslında bu para olayının özeti arkadaşlar “devlete yük olma”. siz oraya gittiğinizde belirli bir süre kendinizi idame ettirecek ( barınma, ulaşım, gıda vs.) kadar paranızın bulunması.
dediğim gibi green card çok büyük bir olay ve tamamen şansınıza. aman canım çıksada param yok zaten demeyin. para illa bir yerden bulunur ama bu fırsat ayağınıza sadece bir kere gelir.
herkese bol şans
- zippo.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"green card" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim