kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


başakşehir ikitelli güngören sanayi sitesi'nde meydana gelen olayda bir kişi, otomobilini bir iş yerinin önüne park etmek istedi. kaynak işleri yapan esnaf, sürücüden aracı bırakmamasını istedi. ancak otomobili bırakan sürücü ayrılarak uzaklaştı. duruma öfkelenen esnaf iki gündür alınmayan otomobili, forklift kaldırarak çöp konteynerlerinin üzerine bıraktı.

site yönetimini durama el atarak aracı tekrar forklift ile indirtti ve sahibine ulaşılamayan otomobili otoparka çektirdi. öfkeli esnaf konuşmak istemezken site esnafı ise otopark sıkıntısı nedeniyle gelişi güzel parklar yaşandığını belirtti.

olaya ilişkin konuşan esnaf bekir rüşvanoğlu, şunları söyledi:

“sanayi sitesinde otopark sıkıntısı yaşıyoruz. yıllardır yaşıyoruz bu sıkıntıyı. esnaf arkadaşımızın da yeri var. orası da kilitli olan yerler. oraya getirip aracını koyuyor. 2 gündür orada duruyor. arkadaşımız da bunu söylediği halde güvenlik otoparkla ilgili arkadaşlara yardımcı olmadığı için o da aracı kaldırmış folptif ile çöplerin üzerine koymuş. olay bundan ibaret. aracı şimdi güvenlik çekti. başka bir otoparka götürdü. kişilere verilen yerler var. burası 12. cadde, buranın otoparkı yakında olması lazım. adamın yerini iki dükkan ileriye vermiş. veya insanlar geliyor sanayiye, kimse kimsenin yerine koydurmuyor. adam burayı müsait görünce koymuş. ama 2 gündür de kaldırmamış. aracın sahibini bulmaya çalışıyorlar.”buradan
devamını gör...
hani len ekonomi çok kötüydü denilesi durum. erduvan erduvan erduvan.
devamını gör...

"öfkeli esnaf konuşmak istemezken.."


haberi okurken tam şu yukarıdaki an, bir zaytung haberi falan diye düşündüm ama devamında, ciddi ciddi gerçek olduğuna kanaat getirdim...

adamın konu hakkında konuşmak istememesi aslında çok daha ilginç değil mi?
bir arabayı forklift ile çöp tenekelerinin üzerine koyduruyorsun ve konu hakkında konuşmak istemiyorsun...
derin bir insanmış, sevdim..
kendisini konuşturmayı çok isterdim... konu hakkında olmasa da, başka şeyler hakkında mesela;
"biri, kalbini sende bırakıp gitse... ne yapardın abi?"
devamını gör...
bu haber hakkında gördüğüm ilk yorumlardan biri ‘’istanbul’a ilk car tanesi düştü’’ .
devamını gör...
bu araba çöp zaten dedirtendir.
devamını gör...
bir de bu açıdan baksanız :

aracım lüks bir araç olsaydı bunu yapmazlardı. benim aracımı hor görerek bunu yaptılar.
devamını gör...
şu meseleden taa şehircilik problemlerine ve onların doğuşuna kadar inebilecekken haberin içeriğine girince bir adet yapanın yanına kar kalan bir adet de muhtemelen uyarıldığı halde inatla "dükkanın önünü kapatan" ve mağdura yatan iki tatlı su çakalı içeren haberimsi.
şu memlekette ne zaman hukuk işlemeye başlar bu haberler büyük bomba olur.
şimdilik "eee abi?" ayarındadır.
hukuk lazım hukuk...
devamını gör...
dükkanının önünü sağını solunu babasının malı zanneden esnafa ayarım. istanbul gibi park yeri bulmakta zaten zorluk cekilen bir şehirde sandalye, kuka falan koyup orayı parselleyip araba parkettirmiyorlar.
hadi diyelim bu adam tamircidir dükkanın girişi kapatılmıştır iş yapamıyordur falan, ararsın polisi bilmem neyi çekici ile çektirirsin. kafana göre forklift getirtip bir de arabayı çöpün üstüne bırakamazsın. şunun savunulacak yanı yok nereden baksan magandalık. o araç daha lüks bişey olsa, adam aracının başına bişey geldiğini iddia etse haksız mı olacak? ah böyleleri kendi gibi başka bir mağara adamına denk gelmiyor ki herif bunu kaldırıp o çöpe soksun.
kendisi yolun ortasına bile araba bırakıp gidiyordur, mal indiriyoruz ayağına tüm sokağı kapatıyordur ama dükkanının önüne araba çektirtmez, bu tiplerin hepsi aynı.
devamını gör...
en sevdiğim türden haber.
abi o nasıl bir tepki ya. bari çekici çağırıp çektirseydiniz. şahıs malını alıp çöpe atmak nasıl bir tepkidir. gerçi o da haklı, otopark sahipliği durumu var. kendimi nasrettin hoca gibi hissettim. haksız olan kimse yok gibi. araba sahibi açıklama yapsa ona da hak verebilirim.

araba haksız olabilir allah'ın kuşu. bunları piyasadan toplamamışlar mıydı, avrupa birliği bunları kabul etmiyordu. sen niye hala piyasadasın bakim?

sabah sabah gülmeme sebep olan, vatandaşın ruh halinin özeti olan haber.
devamını gör...
ben forklift çağırıp iş yerimizin giriş kapısının önüne park etmiş bir aracı sokağın tam ortasına çektirip bıraktırmıştım. bunlar da haklı ama daha insafsızmış.
devamını gör...
sanayide insaflı davranılmış. orada o aracı yarım saatte parçalayabilirlerdi. yedek parça amaçlı olarak iyi para edecektir.

not: bu fikir bana ayit değil. can yılmaz beyefendinin düşüncesidir.
devamını gör...
bence çok kral hareket. bayağı güldüm ben.
devamını gör...
araç sahibinin haber kanalında kurduğu cümle çok etkiledi beni : arabamın modeli eski diye hor gördü dedi. biz ne ara bu kadar acımasız olduk.
devamını gör...
sahibi yerli milli olan togg almış diye duydum.o yüzden bunu çöpe atmış.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"istanbul'da çöpe atılan araba" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim