1.
ptt kargo çok yapıyor bunu kapıya kadar geliyor zile basmadan kağıt yapıştırıp gidiyor, neden yapıyorsunuz olum bunu ağzını burnunu dağıtayım mı ?
devamını gör...
2.
kargocu olmanın ilk şartı.
devamını gör...
3.
gecen hafta yasadıgım igrenc durumu anlatayım..kargocu telefonda lakayt lakayt konustu..apartmanın onundeydi,asagı indim kargomu almak icin..seni mi beklicem ister gel ister gelme gidiyorum ben ugrasamam...aynen boyle dedi..sonuc olarak kargoma ulaşamadım..adam baya kargomu da aldı gitti..üzgünüm biraz..allahın cezası bari kargomu verseydin..
devamını gör...
4.
hiç karşılaşmadığım ve şanslı olduğumu düşündüğüm durum
devamını gör...
bu pandemi döneminde çok sık temas edilen yüzeylerden uzak durarak doğru bir davranış sergileyen kargocudur.
devamını gör...
sizin en azından zilinize basmıyorlar.
benim yaşadığım adrese kargolar dağıtım yapmıyorlar. ama gönderenden teslim alıyorlar, böyle de bir şey var. söver misin, sabaha mı bırakırsın!
devamını gör...
hayret, sonuna "sorunsalı" eklenmeyen bir sorunsal başlık.
bizimkine basıyorlar, üstüne mesaj atıyorlar, üstüne arıyorlar. şu kargoculara bi' ben sövemedim dediğim başlık.
devamını gör...
onlar her zaman basar. "sen", evde değilsindir. kargocular zamanı bukebiliyorlar. dr. strange gibiler.
devamını gör...
karşılaşmadığım durum. bizim zile basıp kaçıyorlar. 30 sn beklemiyor adamlar kaç tanesini merdivende yakaladım. sanki zile bastıkları anda ışınlancaz kapıya. bir gün birinin canını yakıcam ama kurye ve motorcu milletine bulaşılmaz abi. bir şey yapabileceğinden değil garip tipler. seni de kendini de rezil eder. o teşkilatın numarasını isteyen arkadaş yalnız değil. çoğu öyle.
devamını gör...
bir türlü anlam veremediğim bir sürat kargo hizmet anlayışı. geçen gün tam bir aydır teslimatını beklediğim kitaplığı kapıma kadar gelip, zilimi çalmadan güya beni telefonla arayıp ulaşamadıkları iddiasıyla geri götürüp iade ettiler. istediğiniz kadar şikayet edin, istediğiniz kadar dava falan açın hatta bu durum değişmiyor katiyen! iyice yüzsüzleşmişler.
devamını gör...
bizimkilerin de zili bulamadıkları için bir türlü yapamadığı eylem. o yüzden de ya ayakkabılığa bırakıyorlar kargoyu ya da arabanın üstüne. sonra da arıyorlar.
devamını gör...
apartmandaki online alışveriş hacmine bağlı olduğunu düşündüren eylem.

şayet sizin de her 2 günde bir sipariş veren samimi bir komşunuz varsa; o zaman değil zile basıp basmamak, tc kimlik numaranızı bile ezberleyebilirler.

ama tabi bunun için alışveriş çılgını olmaya gerek yoktur, herkes işini layığı ile yapmalıdır.
devamını gör...
bu durumla alâkalı çok, ama çok uzun şeyler yazabilirim ve kargocuları suçlayıp, kendi küstâhlıklarını asla dile getirmeyen ya da farkına varmayan insanları... kargocuların adrese gelmeme ve geldiğinde zile basmama durumları yoktur. kapıyı açmayan, zili duymayan, kargonun üzerinde yazan telefonu cevaplanmayan insanlar "kargocu zile basmadı" diye günah çıkartanlardır %99 oranla. adam zaten senin sitene/binana gelmiş, bir dünya kargo dağıtmış, sana özel garezi olması gerek kargonu vermemesi için. o kadar küstâh insanla karşılaşıyorlar ki... üstelik dağıttıkları kargo başına para kazanan insanlar. b.k atmadan önce düşünmek gerek.
devamını gör...
bilmiyorum ama kargo heyecanla beklenen bir şey. zile 2 saniye bile dokunsa duyarız gibi geliyor bana.
devamını gör...
böyle bir şey yok. nasıl basmıyorlar? bizim apartmanda kargo kime gelirse gelsin, önce bizim zile, yanlışlıkla basıyorlar. sonra pardonlar eşliğinde doğru zile basıyorlar. sırf bu yüzden, bebek uyuyor zile basmayın yazıcam aşağıdaki zile. millet öyle yapmış kurtulmuş. boşta kalan ziller insan değil zaten, basalım nasılsa açarlar diyorlar herhalde.
devamını gör...
bizim nezih, güzide sahil kasabamızda özellikle bir kargo firması bu konuda meşhurdur. herkes şikayet eder. adını şuan vermiyorum çünkü bu durum bana kadardı ve problemi ivedilikle çözdüler.

evde, yine sokağa çıkma yasağı günlerinden bir günde oturuyorum. telefonuma mesaj geldi. geldik yoktunuz vıdı vıdı bir de geldiklerine dair konum atmışlar. hemen şubeyi aradım onlarda kargocuya ulaştı gittim yoktu evde dedi. arkadaşım bakın mesaj geleli 10 dakika oldu hemen sizi aradım nasıl gelmiş olabilir hem sokağa çıkma yasağı var. ukala bir iki cümle bla bla diyalogları yaşadık. ne yani gelmeyecek mi dedim hayır şubeye geleceksiniz dedi ve ekledim iade yapın gelip almayacağım.

sonra malum firmayı sosyal medyadan etiketleyerek olayı yazdım. 5 dakika içinde mesaj geldi telefonumu istediler ve hemen arandım. yaşadığım şehrin bölge müdürlüğünden cicili bicili ses tonlu bir hanım arayıp yaptıklarının hata olduğunu en yakın zamanda kargonun bana ulaşacağını kargocunun uyarıldığını söyledi. o kadar kibarlardı ki kendimden utandım.

yarım saat geçmedi yine bir arama. bu sefer kargocu anam ne laflar ne laflar. hakaret olmasada hakarete yakın yukarıda allah var neden yalan söylüyorsunuzla başlayıp saçmasapan bir yere giden konuşma. ben tabi şok.
yeni bir paylaşım yapıp yine malum firmayı etiketledim. ardından bu sefer istanbul genel müdürlüğünden bir öncekinden daha ciciş bir hanım abla ama nasıl kibar. olayı konuşup detayları sorup dinleyip tekrar tekrar özürler... aman allahım ben yine ezilip büzüldüm.

bir saat sonra bir baktım aynı kargocu aşağıda keşif yapıyor. kamera arıyormuş. aşağıdan bir iki atar yaptı baktı elimde kamera gitti. bir saat sonra geri geldi kargoyu teslim edip ağlamaklı bir şekilde özür diledi. yahu ama neden? neden insan gibi göreviniz neyse onu yapmıyorsunuz? safi çenesiniz yani. arkadaşım yapmanız gereken neyse onu yapacaksınız bu kadar basit. size gelin evi temizleyin yemek yapın diyen yok. yapmanız gerekeni yapın o kadar. aynı kargonun şubesine gittiğimizdede durum aynı. oraya gidersiniz içeride en az 3, 4 çalışan vardır ama sizle kimse ilgilenmez. soru sorarsınız ters ters bakarlar falan.

neyse efem ün yapmış olacağım ki artık evde yoksam bile telimden arıyorlar. bu yaşadığım gerçekten sinir bozucuydu kendi adıma. ama sanırım bazen aba altından sopanızı göstermeniz gerekiyor. üzmeyin bizi lütfen ya hassas, ponçik kalpleriz biz evet ama bazen içimizden minik bir canavar da çıkabiliyor. *
devamını gör...
bana gelenler kargocu değil sanırım,oturduğum kata kadar da çıkarıyorlar.
devamını gör...
telefonla arayip geleceklerini bildiriyorlar ya da geldiklerinde arayip geldik diyorlar. son zamanlarda gayet basarililar.
devamını gör...
binanın dış kapısına kadar gelip gidiyorlar sonra evde yoktunuz yalanı atmalarıyla meşhurdurlar.
devamını gör...
inanılmaz ayar olduğum ve zora sokan saçma sapan durumdur. sadece bir kez bir kargo firmasına evde olmadığım için ayakkabı dolabına bırakabilirsiniz demiştim. artık ne zaman o firmadan kargom gelse hiç zili bile çalmadan usulca ayakkabılığa bırakıp gidiyorlar. çal be kapıyı arkadaşım evdeyim lütfen çal artık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kargocuların zile basmaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim