1.
dört teker üzerine yerleştirilen bir levha ile oluşturulmuş bir ulaşım aracı.
devamını gör...
2.
moda da her 3 kişiden 4 ünde olan eşya,araç.
devamını gör...
3.
erşan kuneri’nin mekanın adıdır aynı zamanda
devamını gör...
4.
istanbul’da sürmenin intihar etmekten farklı olmadığı hede.
devamını gör...
5.
chp belediyeleri tarafından önem verilen tek kişilik ulaşım aracıdır.
bisiklet de keza öyle.
devamını gör...
6.
öğrenmeye çalışırken heryerimde yara ve iz olmasını sağlayan bisikletimsi şey..
devamını gör...
üzerinde dönüş yapmak çok zordur ama öğrendikten sonra aşırı eğlenceli olur.
devamını gör...
kullanması yetenek isteyen 4 tekerlekli araçtır. herkes kullanamaz.
devamını gör...
rüzgârsız günlerde sörf yapamayan sporcuların eğlenmek amacıyla tekerler üzerine tahta parçaları koyması ile ilk olarak 1970’li yıllarda amerika’da ortaya çıkmıştır.
devamını gör...
sahilde kullanan genclere gıbtayla baktığım,genc olacadım şimdi dedirten eglenceli 4 teker.bu arada ucuz bir kaykay alıp ara ara denemelerde yapıyorum çok eglenceli, 1,5-2 m den ileriye gidemiyorum daha,bigün oda olucak inşallah.
devamını gör...
ben 2 tekerlisi de var diye biliyorum ama yamuluyor da olabilirim.
devamını gör...
almama az kalan rüyalarımın başrolü.ciddiyim, 2 haftadır falan başrolde.board'tan sonra hele bi de kaykay alabilsem elime...alabilsem kayacağım, bakalım.
devamını gör...
çocukların eğlence oyuncağı
yetişkinlerinse spor aracı
mahallede büyük bayırlar olur çocukken tahta levhanın üstüne sabun sürülüp bayırdan aşağıya kayilir bunu çocukluğunda yapan kaç çocuk vardır.
devamını gör...
benim bildiğim dört çeşidi vardır: waveboard, pennyboard, longboard ve en popüleri olan skateboard. skateboard daha çok parklardaki ve sokaklardaki engellerle akrobatik hararetler yapma amacı taşır. pennyboard ve longboard sırasıyla kısa ve uzun mesafelere ulaşımı sağlar. waveboard'u açıklamama gerek yok görünce anlarsınız.
devamını gör...
uzun zamandır merak ettiğim ama denemek için bugünlerde baktığım eğlence aracı.
şimdi dostlar, bu konu hakkında hiç bilgim yok desem yeridir. sadece öğrenmek istiyorum, akrobik hareketler falan yapmak değil amacım sadece alıp sürmek, denemek.
konuda yardımcı olabilecek birileri varsa, bi turuncularlarsa çok mutlu olurum.
devamını gör...
pennyboard aldık kızıma, deneyeyim dedim. demez olaydım, küüüt diye düştüm. düştüğüm neyse de bir yerim kırılırsa diye çok korktum.
bir şey olmadı, bir hafta sonra evde düştüm bacağım kırıldı.
bağlantısı yok ama evde gördükçe sinirim bozuluyor.
denge meselesi benim için çözülemez bir sorun olduğundan sürmem imkansız.
devamını gör...
jübilemi yaptım 7 yıldır binmiyorum. gençleri kaykay binerken görünce aşırı mutlu oluyorum.

bundan 2-3 ay öncesi yeşilköy sahilde kumsal tarafında oturuyorum. arkamda yürüme yolunda 14-15 yaşlarında bir kız çocuğu kaykay'a binmeye çalışıyor. en fazla 10 metre gidebiliyor. biraz uzaktan izledim sonra yanına gittim. annesi ve babası yanındaydı. rica ettim kullanmak için verdi kaykayını. bindim, gezdim bir kaç hareket yaptım sonra laflamaya başladık.

anne ve baba çok şikayetçi. bisiklet almışlar bir kere bile binmemiş, kaykay istemiş. hevesi geçsin diye kaykay almışlar. bugün yarın hevesi geçer diye düşünmüşler ama işler istedikleri gibi gitmemiş. her gün sahile inip kaykay öğrenmek istiyormuş. kaykay'ı asfalt için uygun değildi, 10 dk beklerlerse kendi skateboard'umu verebileceğimi söyledim. ilk başta reddettiler ama kızın ve benim ısrarlarıma dayanamadılar. gittim eve en sevdiğim ac/dc çıkartmalı skateboard'u hediye ettim. o gün 2 saate yakın çalıştık. ara ara denk geldiğimizdeyse bir şeyler öğretmeye çalıştım.

sahilde denk geliyoruz bazen. clark abi nasılsın diye selam veriyor, laflıyoruz. müthiş kaykay biniyor, şimşek mcqueen gibi gidiyor. herkese benim öğrencim olduğunu gururla söylüyorum.

olurda denk gelirseniz akşam saatleri, yeşilköy sahilde polat hotelden, liman tarafına doğru gidip gelen sarışın bir kız görürseniz yolunu açın, o benim öğrencim.
devamını gör...
bir spor aleti, oyuncak ve spor dalıdır.


ekstrem bir spor dalı ve bu amaç için kullanılan spor aleti. kaykay, 20. yüzyılın ortalarından sonra, abd'nin kaliforniya 
eyaletinin sahil kentlerinde, rüzgârsız günlerde
 sörf yapamayan gençler tarafından
 tahta bloklara tekerlek takmak suretiyle icat edilmiştir.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
kay kay nereye kadar
devamını gör...
kime?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kaykay" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim