1.
baba tek kelime ile baba. ses dalgaları ile en gizli ve karanlık yerlerimi keser. hayatımın bir kısmında tüm playlistimin sahibi kişi
devamını gör...
2.
karakter olarak bilmesem de ses olarak büyük bir ses.
devamını gör...
3.
kimsenin kalbini kırmayan, mafyaclık ve kabadayıcılık oynanmayan, eşsiz bir sese ve muhteşem bir karaktere sahip olan güzel ve naif insan.
devamını gör...
4.
hayatımın bir döneminde sadece onun şarkılarını dinlediğim söylenebilir..
devamını gör...
değeri öldükten sonra anlaşılan nadide insan .
devamını gör...
çok değerli bir müzisyendir kendisi. her kitle tarafından benimsenmiştir hayranları tarafından bıçaklanmaya kadar gitmiştir iş . özellikle kariyerinin sonlarına doğru artan çok yönlülüğü nasıl bir müzisyen olduğunu bizlere öğretmiştir. hande yenerin kırmızı şarkısını bile harika bir şekilde yorumlamıştır. hayatına gelecek olursak zor bir hayat yaşamıştır o yüzden çok sevdik babayı hepimizin babasıdır o . huzur içinde uyusun güzel yüreği kalbi hep bizlere bir şeyler öğretti. ayrıca geçirdiği trafik kazasından sonra hayatta kalması sanatını icraa etmesi büyük şanstır bizler için . her insan gibi hataları kötü tarafları vardır kusursuz değildir müslüm baba bizdendir hatalarıyla bizdendir . eşi muhterem hanımla arasındaki şiddetli bağ hakan gündayın senaryosunu yazdığı müslüm filminde çok iyi işlenmiştir. saygılar baba bir gün bir konserde en önde olmak dileğiyle bizi bekle.
devamını gör...
her tür şarkıyı kendince yorumlayan ve seslendirdiği şarkılara anlam katan çok değerli bir ses.
devamını gör...
büyük sanatçı. arabesk sevmeyenlerin bile bir gün babaya yolu düşer.
devamını gör...
daft punk, depeche mode, radiohead gibi severek dinlediğim grupların arasına karışan üstat. güzel duygular uyandırır kendileri, severiz.
devamını gör...
arabesk müziğin hem müzikal yapısını sevmem hem de bakış açısını sevmem ama bu adamın şarkı ve bestelerini diğerlerine göre çok daha seviyorum. sanırım sesi daha içten ve bana bu toprakların acılarını ve aşkını hatırlatıyor. nilüfer ve affet şarkılarını çok severim bence büyük bir ustadır.
bir de yaşlı amcanın nilüfer coverı var o da çok güzel olmuşburadan
devamını gör...
1992'den beri dinlediğim müthiş sestir.
ama ben arabesk şarkılarından zevk alıyorum.
2000 sonrası seslendirdiği şarkılar, müslümcüler için olmadı mesela.
devamını gör...
kabul görmek için ihanet edendir.
sanatın birinci koşulu sosyete tarafından kabul görmektir. müslüm gürses de küçük parlak çantalarının altın sarısı zincirleri narin omuzlarında iz yapan sosyetik kadınları, kağıda sarılı jiletleri bedenlerinden kayarken kıllı tenlerine iz yapan kırolara tercih ettiği anda sanat camiasında kabul görmüş oldu. müslüm baba harbiyede alkışlar eşliğinde sosyeteye günahını dökerken üzerinde kan kurumuş jileti ile favorilerini kesen mahalle abisi serbülent'in duvarında orhan baba ve ferdi babanın tam ortasında duran poster buruşturulup yatağın yanına atıldı.
devamını gör...
arabesk'in babası.
devamını gör...
tartışmasız arabeskin 1 numarasıdır.
devamını gör...
türkiye'ye gelmiş en güzel seslerden biri. şimdiye bakıyorsun kerimcan durmaz mı ne ameke. olmaz olsun böyle şey. müslüm babadan kerimcan durmaz'a. evet.
devamını gör...
baba'nın ölüm yıldönümü bugün.
baba 8 senedir yoksun, kabirdesin ama sen hep gönlümüzde taht sahibisin.
baba senin konserine gittiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. ama ancak müslümcülerin anlayacağı konserlerdi.
senin için gülhaneye, yedi kule zindanlarına gelmiştim baba.
allah rahmet eylesin, rahat uyu baba.
devamını gör...
müslüm akbaş, müslüm gürses olarak bilinen türk halk müziği ve arabesk sanatçısıdır. çok mutlu da olsanız, her şeyin yolunda olduğu bir hayata da sahip olsanız elbet bir gün yolunuz müslüm babaya düşer. zor zamanların yoldaşı, gariplerin yakarışıdır baba. bugün ölüm yıl dönümü huzurlu uyusun. son olarak:
''yarım kalan sevgiye şu emanet gülmeye yaşamadan ölmeye itirazım var.''
devamını gör...
kendimi bildim bileli dinlediğim, öz babamdan daha çok sevdiğim insan.
nasıl ağlamıştım babayı kaybettiğimizde. ertesi gün kral tv'de art arda şarkılarını çalıyorlar diye okula gidememiş, ekranın başında oturmuştum saatlerce. en büyük keşkem herhangi bir konserine gidememiş olmaktır. son zamanlarındaki tarz değişikliğine bile darılmadım, kızmadım. arabesk halini nasıl sahiplendiysem affet'i de nilüfer'i de öyle sahiplendim. her ayrılıkta sana geldim, bazen mutluyken uzun zamandır dinlemediğimi fark edip yine geldim, sana ayıp olmasın diye. çok özledim be baba.
devamını gör...
hangimiz sevmedik çılgınlar gibi

devamını gör...
ölüm yıldönümünde saygıyla andığım, cenazesinde de bulunduğum babaların babası müzisyen. tutunamayanların ortak noktası. otursam hakkında saatlerce yazabilirim bendeki yerini; ancak bir video yeterince iyi açıklamış:

devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"müslüm gürses" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim