sürekli şikayet eden insan: ömür törpüsüdür. bu tip insanlar olumsuz duygulardan beslenirler. sürekli diğer insanları kendi başlarına gelen olumsuzluklar yüzünden suçlamakla kalmazlar; küçümseme, saldırganlık, hoşgörüsüzlük ve hatta şiddet içeren tutumlar da takınırlar.

bağırarak konuşan insanlar: bir de boş konuşuyorsa kesinlikle uzak durulması gereken insan tipidir. ağzına kürekle vurma isteği uyandırır.

sürekli kendinden bahseden insan: çoğunlukla narsist tiplerdir. yüksek özgüvene sahip gibi gözükseler de çok kırılgan bir özgüvene sahiplerdir. kendilerinden asla memnun değillerdir ve bu konuda kompleks geliştirmişlerdir. sürekli kendilerinden bahsetme sebepleri de budur. en küçük eleştiride bile sinirlenirler. iletişim kurmak işkencedir.
devamını gör...
herseyi ben bilirim havasıyla gezen,ukala insan.
devamını gör...
herhangi bir ideolojik fikirde radikal olanlardan, körükörüne savunanlardan,

zevkleri, çıkarları ya da rahatları uğruna hakikati harcayanlardan,

kendileri ve kendi tecrüberi dışında hiçbir şeye inanmayanlardan,

büyük bir manyetik alana evrilen egolarıdan dolayı her konuyu kendilerine çeken, kendilerine yoran insanlardan,

olayları o durumun getirdiği şartlar içerisinde düşünemeyen, empati yapamayan insanlardan,

elimde olmaksızın soğuyorum. bu emareleri gördüğüm insanlara tahammül edemiyorum. hatta bazen kalbim acıyor.
devamını gör...
aptallığa tahmmül yok
devamını gör...
smack down gerçek değil diyen insan tipi.
devamını gör...
her yere geç kalan ben önemliyim herkes beni beklesin kafasındaki insandan depar atarak uzaklaşıyorum. yani sorun bende mi bilmiyorum. saat 2 ise 2'de orda olursun. 3'te gelip insanların 1 saatini çalıyorsan saygısızsın.
devamını gör...
palavracı.. sözlükte de var ne yazık ki.
devamını gör...
nezaketten zerre haberi olmayan, her durumda olayda sadece kendini düşünen ve sadece kendi iyiliği için çabalayan bunun için başka insan veya canlılara kötülük yapmaktan çekinmeyen, yüreğinde her daim kin, nefret olan insandan nefret ederim. kimse sevmez onları zaten. sadece kendileri severler.
devamını gör...
kendini begenmis egoist insanlardan oncelikle.kendilerine o kadar sahte bir dunya olusturuyorlar ki, kimsenin aslinda zerre kadar umrunda olmadiklarinin farkinda olmuyorlar.kendilerince calip, kendilerince oynuyorlar.

cikarci insanlar birde...boyleleri genellikle isi dusene kadar ölu numarasi yapar, isleri dustugu gun ama on kere arar, yuz kere mesaj atarlar. sonrasi yine derin bir sessizlik...
devamını gör...
yakın bir arkadaşına vaktini ayırıp yanına gittiğinde sürekli işinin çıkması ve saçma sapan işler yüzünden seni bekletip diğer işlerini halletmesi bir ercüment çözer ifadesiyle " saygısızlıktır" ve devam ettiği taktirde dostluğun bitmesine kadar gider.
devamını gör...
siyasal islamcı ve de milliyetçilik kisvesi altında; kendi istikbali için halkın istikbalini satan, üstelik bunu da övünerek anlatanlar. yaşadığım toplumla aidiyetim yok kısacası, nereye gidersek gidelim orada yabancıyız.
devamını gör...
müdahaleci ,baskıcı, egoist ve narsist insanlardan çok tiksinirim.
devamını gör...
her şeye karışan insan.
devamını gör...
hep kendinden ve seviştiği öpüştüğü insanlardan bahseden insanlar benim için bu grubun içindedir.
devamını gör...
bilmişlik taslayan sümüğü burnunda ergenler.
devamını gör...
oturduğu daireyi hipodrom zanneden, çocuğunu (ki çocuk değil azman) parka indirmek yerine evde tepindiren, evin içinde nallarını çıkarmadan dolaşan, incitmeden nasıl rahatsız olduğumuzu dile getiririz derdindeki alt komşusuna "biz bu çocuğu bağlayamah" diyen, nezaketten, efendilikten, insanlıktan nasip almamış, yontulmamış olan, su katılmamış tiptir sevgili sözlük.
devamını gör...
hayatta yegane gayesi öne çıkmaya çalışmak olan ilgi budalası ,bilmişlik taslayan kısacası acziyet içinde olan kimseler .
devamını gör...
kendim cidden kendim, bir insan 3 yıl boyunca istisnasız her sene bi vizesini kaçırabilir mi? kendimden başka, ne kadar kaygısız olursa olsun sınav unutabilen biri görmedim. her sene telafiye giriyorum yıldım artık kendimden ya.
bunu da vize geçtikten 4 gün sonra öğrendim yani şu an, uyku tutmadı sinirimden.
devamını gör...
herşeyden anladığını fakat hiçbir şeyden anlamayan insan tibidir.
devamını gör...
dalkavuklar, yalancılar, bir dediği diğerini tutmayanlar... yani güven duyulamaz kim varsa.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"nefret edilen insan tipi" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim