1.
1994’de kurulan ve o günden bu güne hiçbir üyesinin ayrılmadığı alman endüstriyel müzik grubu. malumunuz böyle büyük gruplarda muhakkak ciddi ayrılıklar yaşanır, kadroya 1 ya da 2 kişi dahil olurdu.
adamlar orijinal, müzikleri hala aynı tatta aynı kalitede.
devamını gör...
2.
müzikleri ile ayrı klipleri ile ayrı büyüleyen almanların pek bir sert grubu.
devamını gör...
3.
spor yaparken bench presste 120 kg bastıran hede, teşekkürler rammstein.
devamını gör...
4.
bana almancayı sevdiren pek bir asabi grup.
devamını gör...
5.
hayatımda izlediğim en iyi konser kendilerinindi, ben böyle sahne şovları görmedim sözlük. edindiğim kulis bilgilerine göre yakın zamanda istanbul’da konser verecekler. toplanıp gidilesi.
devamını gör...
6.
tabii ki ''ohne dich''
devamını gör...
en sevdiğim metal grubu olur kendileri. bir efsanedir.
en sevdiğim üyesi de richard kruspe'dir, ayrıca en karizmatik ve eşcinsel olduğu aşikar bir üyedir.*
devamını gör...
sürekli nazizim ile bağdaştırılan, grubun tüm üyelerinin ise ossi (doğu alman) kökenli olduğu endüstriyel metal grubu.

bir de mesela şöyle bir şey var... metal camiasında gruplar yaş aldıkça tontonlaşır, ne bileyim biraz softa kayar. bunun en iyi örneği metallica'dır mesela... hetfield 30 sene önce sahnede milletin kafasına bira döküp ''sesiniz çıksın orospu çocukları'' diye gürlerken, bugün ''hepinizi çok seviyorum metallica dostları'' modunda...

rammstein ise, zaman ilerledikçe daha da marjinal ve edgy takılan bir grup oldu. bu noktada çok ünik bir gruplar kendileri...
devamını gör...
mein teil isimli şarkısının yaşanmış bir cannibalism hikayesinden esinlenilerek yazıldığı söylenen grup . adios şarkısı gönlüme taht kurmuştur efenim.

--- alıntı ---

nichts ist für dich
nichts war für dich
nichts bleibt für dich
für immer!

--- alıntı ---

bahsi geçen cannibalism temalı hikayeyi de hatırladığım kadarıyla yazayım. almanya'da bir adamın gazeteye 'yenilecek insan aranıyor ' temalı bir ilan vermesinden sonra ilanı gören başka bir beyefendi sahiden gidip tamam beni yiyebilirsin ayarında bir şeyler söylüyor. sonra baya kesip yiyor adamı, evet tarafından. hikaye bu kadar. ben bu kadarını hatırlıyorum gerçi.
devamını gör...
2-3 yıl önce tanıdım,alman bir grup,kliplerde ki görsellik muhteşem,tek kelime almanca bilmesemde o ses o müzik beni acayip motive ediyor,apaçi gibi arabada son ses çalasım geliyor.
devamını gör...
almanca bir kelime bile bilmeyen bana almanca şarkı dinleten endüstriyel metal grubudur.
devamını gör...
dinlemesi çok keyifli olan çılgın , film tadında klipleri olan abilerimiz. özellikle deutschland şarkısının klibini 350 bin kişi ile birlikte canlı yayında izlemiştim mükemmel kliptir. onun harici :
- mein herz brent
- ohne dich
- spring
- mein tail
- ich wil
- amour
ve daha bir sürü şarkıları. hepsi mükemmel.
devamını gör...
almanca öğrenirken anlaması en kolay şarkılara sahip olduklarini fark etmiştim. tonlamaları ve telaffuzları çok nettir.
devamını gör...
konseri izlemeyip video çekmeye çalışan insan başlığındaki pek çok yazara hak vermekle birlikte konser kayıtları, rammstein tarafından resmi olarak piyasaya sürmeden önce internet üzerinde yoğun telif kontrolü altında olan, bu nedenle official release'ler öncesinde fan-made ses/görüntü bootleg'leri altın değerinde olan nadir müzik gruplarındandır.

aynı zamanda konserleri albüm kayıtları kadar başarılı olan bir diğer gruptur. konserlerin prodüksiyonu ve sahne kurulumu şakaya gelmez; nitekim konser bileti bulacak kadar şanslıysanız kendi elinizle ateşe yürümüşsünüz demektir.*

edit:imla
devamını gör...
türkiye konserinde sadece du hast şarkısına eşlik edilmiş grup.
devamını gör...
'97 yılı mtv açıktı, bir intro başladı du hast "aah bi gelseler canlı izlesem" dediğim o müthiş gün 25 haziran 2010 aman tengrim ne ambiyanstı..
devamını gör...
on yıl sonra çıkan son albümlerinde deutschland isimli şarkılarıyla alman kültürünün kendi tarihini hangi nüanslarla boğuşarak yorumladığını temiz ve güzel bir şekilde anlattı bu aslanlar. tarihinden utanmak değil ama istisnasız bir gurur da değil, olabildiğince dürüst, kabahatlerini kabul eden, onurlu bir perspektif.

sahneleri alev alev yakıp bück dich diye şarkılar yapan bir grup olarak seviyeyi oldukça yukarı çektiler kısacası.
devamını gör...
lokasyonlarına, kliplerindeki çoşkulu ve sert tavırları da eklenince ülkemizde nazi(!) ithamına maruz kalmışlardır.
devamını gör...
çok severek yıllardır dinlediğim gruptur fakat on sene sonra müziğe döneceklerini duyduğunda beklentim çok yüksekti. deutschland klibiyle de müziğiyle de hayran bıraktı evet fakat son albümün diğer bazı şarkılarında eski rammstein'dan eser yok gibi. örnek vereyim radio. sanki techno dinliyorum.
devamını gör...
canlı performansı en iyi olan alman müzik grubu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"rammstein" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim