1.
sagra special çikolata satan dükkandı. şu an aktif satan var mı bilmiyorum ama doksanlarda zinciri vardı. çikolata kreması satılırdı ve çeşmeden çikolata akardı.

çocukken hansel ve gratel masalında çikolata evi arayan ben, o evin çimentosunu sagra special çikolata çeşmesinde bulmuştum.

(bkz: çarli ve çikolata fabrikası)
devamını gör...
doksanlarda çocuk olanların hatırlayacağı rüyaları süsleyen şey... mis gibi fındık kokan, nutella'dan bile daha lezzetli bir ekmeküstü çikolataydı. istenen gramaja göre tartılarak satılırdı. bu çikolatanın konulduğu kaplar da o dönem için her yerde bulunmazdı.
devamını gör...
kovayla satılıyordu , nerden nereye tabi şimdi .
devamını gör...
sagra çikolata firmasının sevenlerine armağanıdır.
çocukken sagra special'i babamla annem arasında, babaannemin duymaması gereken gizli bir şifre sanırdım. flörtünü evliyken yaşayan o güzel insanların aşkına şahit olarak büyümüşlüğüm nerede? sanrılara sığınan şimdiki dönem sevdaları nerede?.. anılarda yaşasın. büyüdüm.
devamını gör...
kocamustafapaşa'da vardı. her önünden geçtiğimizde hayaller kurdurturdu. ne güzeldi ahh o günler!
devamını gör...
ağzımı dayamak istediğim çikolata çeşmesidir.
devamını gör...
çocukluğumuzun gençliğimizin cennette geçtiğinin ispatıdır. çeşmeden çikolata akıyordu ve biz de kovalar doldurup yiyorduk. daha ne olsun.
devamını gör...
çocukluğumdan beri bana çok avrupai gelen marka...
yıllar yıllar sonra, ordu'da havaalanına giderken sağda fabrikasını ve satış mağazasını görmemle beni bırakan arkadaşa "sağaaa çeeeeekkk!!!" diye bağırdım.
çünkü sagra satış mağazasıydı bu, boru değildi.
gofretinden çikolatasına, kremasından bilmemnesine 10000 kalorilik alışverişle birlikte uçağa geçtim.
devamını gör...
evet be. fındık ezmesi alırdık hep. çeşmeden kovaya doldururlardı. ne güzeldi be.
devamını gör...
ankara dolaylarında büyük yatakları bulunduğu söyleniyor... hatta kırıkkale civarında 1 trilyon tonluk nutella rezervleri varmış.
devamını gör...
halen rüyalarımda görür ve mutlu olurum.
devamını gör...
unutursak kaşığımız kırılsın.
devamını gör...
hala anısıyla yaşıyorum be. ne güzeldi bunun fındık ezmesi. ishal olup günlerce tuvalete taşınma pahasına yerdik bir kova. müthiş bir lezzetti. hiçbir çikolatanın ardından bu kadar üzülmedim. geri geleceğim diye gidip bir daha dönmeyen sevgili gibiydin be sagra. ardından bakakaldık...
devamını gör...
kalmadı bitti gitti bayındır holding diye bi şirket batınca tmsf nin eline geçti öyle de bitiverdi.
devamını gör...
çocukluğumda sahrayıcedid'de ufacık bir dükkanda satılırdı. arada kuyruk olurdu. zihnimde hep ağzımı şuraya bi dayasam diye geçirirdim. koyulan kavanozları su bardağı niyetine kullanan komşuları da unutmadık.
devamını gör...
başlığı 'sarma sigara içmek' diye okudum. destek almam lazım...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sagra special çeşmesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim