1.
sesi gibi kişiliği de çok güçlü olan nadir insanlardan şarkıları hep yaşıyacak
devamını gör...
2.
sil baştan, dediği yerdeyim. hep burada kalacağım.
devamını gör...
birileri var diyerek içimdeki umudu yeşerten harika sanatçı.
devamını gör...
sil baştan şarkısı favorimdir.
devamını gör...
ben şarkımı söylerken şarkısıyla ebru gündeşe diss atmıştır. deli kızım uyan şarkısını da ablasına yazmıştır. sesi kadar kendi de güçlüdür efsanenin.
devamını gör...
geçen sene ekim ayında harbiye açık hava konserinde canlı dinledim en son.

konser üç saati geçmiş dördüncü saate geliyordu sanırım gece 12 yi geçtiğinden taksiyle bile dönmeye razıydım da allah'tan son otobüse yetişmiştim.*

şu koronavirüs bitse de dinlesek yine canlı canlı.
devamını gör...
şarkılarında hayatındaki acıları akıttığını düşündüğüm insandır. deli kızım uyan şarkısı ölen ablası hastayken baş ucunda 3 4 dakikada, ablasına ithafen yazılmış bir şarkıdır.
devamını gör...
egede festte metin türkcan'ı görme bahanesiyle ayak üstü sohbet edebildiğim, ooze venue'de resmini çekerken bana öpücük atan, alsancakta köpek gezdirirken de denk gelince beni tanıyıp naber diyen, bir dönem platonik aşk yaşadığım, türkiyemin en güçlü kadın rock sesidir. hastayız sana şebo. yeni şarkılar yap.
devamını gör...
o efsane bostancı gösteri merkezindeki konserini canlı canlı dinlediğim, gerçekten muazzam sese sahip bir sanatçı, keza şarkı sözleri de deler geçer, bir gün bu kadını kim böyle üzmüş diye araştırırken gördüğüm o tip beni şok etmişti.. değer mi şebo..
devamını gör...
10.
beytepe'deki konseri efsaneydi
devamını gör...
11.
türk rock'ının kraliçesidir.
devamını gör...
her şarkısını bayılarak dinlerim ama bugün var ya beni taaaa içimde bi yerlerden vuruyor. bi kere sokakta duyup donakalmıştım. hani dizilerde olur ya her şey yavaşlar kahramanın gözünde... (tam da şey kısmında denk gelmiştim bugün resmine dokundum ben öptüm yine yine)
devamını gör...
sesiyle, müziğiyle, sözleriyle muhteşem kadın. bütün şarkıları harikadır, benim için en özeli yalnızdır. tüylerimi diken diken eder ne zaman dinlesem.

"uzaklara dalıp gitme
gözlerin de dolmasın
kimse böyle yalnız olmasın"
devamını gör...
şarkılarını sevdiğim bir şarkıcı.

devamını gör...
ben şarkımı söylerken şarkısı hayatımda hiç aldatılmama rağmen (henüz hiç sevgilim olmadı zaten) bana o duyguyu yaşatabilen şarkıdır, çok çok güzeldir. buradan dinleyebilirsiniz, dinlemelisiniz.
devamını gör...
volvox grubuyla beraber müzik hayatına başlamıştır. grupta özlem tekin de yer almaktaydı. beyoğlu nda barlarda çalıyorlardı. sonrasında grup dağıldı ve şebnem ferah sezen aksu 'nun desteğiyle albüm çıkardı. ( şimdi bu müzik piyasasında garip olaylar döndüğü söyleniyor ve bu olayların odak noktası ise sezen aksu; minik serçenin müzik piyasasında istediğine yer istediğine yol verdiğini desteklediklerini nasıl da uçtuğunu herkes artık biliyor. yine minik serçe şebnem ferah i desteklerken özlem tekin i piyasadan silmeye çalışmıştır. ikisininde ilk çıkışları yakındır. açıkçası özlem tekin 'in seside harikadır. kulislerde dönen muhabbetlerde sezen aksu özlem tekinin yayınlanan kliplerine bile karışıp engellemeye çalıştığı yöndeydi. şebnem ferah zaten çok güzel bir sesti ve güzelce parlatilip ambalajlaninca adeta patladı. bunların hepsi dedikodu tabi ki. )
vazgeçtim dünyadan ilk klibiydi. gerçekten inanılmazdı. döneminde aranan taze kendi adeta albümler geldikçe şebnem feraha olan hayranlığımiz kat be kat arttı. *ben yeni albümlere kıyasla eskileri daha çok seviyorum.
ayrıca şebnem ferah odtü ekonomiyi bırakıp istanbul üniversite si ingiliz dili ve edebiyatına baslamistir.
şebnem ferahın hayranları kendilerine seboist demektedirler.
devamını gör...
kleopatra hayatta olsa önünde diz çöker tövbe ederdi. türk rock müziğinin yüz akı ve tartışmasız kraliçesidir.
devamını gör...
10 numara şahsiyettir. elektronik markette çalışırken sürekli benim çalıştığım lokasyondan alışveriş yapardı. kendisi hakkında konuşulmasından hoşlanmaz , insanları pek kategorize etmez.
devamını gör...
geleceğini öğrenince canlı dinlemek için, bir gününü kaçırdığım milyon fest'e, konserinden hemen öncesi bilet alıp girmeme sebep olan rockcı. festivali onunla açmıştım.

tv'de ilk "vazgeçtim dünyadan" şarkısı çıkmıştı, bi durayım başka güzel şarkısı varsa alıcam demiştim. sonra "yağmurlar" çıkınca tamam dedim. onun ilk kasedini aldığımda ben ortaokuldaydım, üstünde megabass yazan en düz sony walkman ile dinlemiştim. kendisi sanırım dinlediğim ilk rockcı olabilir emin değilim. kadın albümü en çok sayıda sevdiğim şarkısını içeren albümüdür hala.
devamını gör...
doksanlar neslinin şebosu. z kuşağı pek bilmez kendisini. eğer ki kendisi bir iskandinav ülkesinde dünyaya gelseymiş dünyaca ünlü bir vokal olarak dinliyorduk bugün. zamanında rock and coke konserinde jonathan davis bile kulisten duyup çok etkilenmiş. kendisini iki kez canlı izledim, ikisi de beleş. canını yediğim üniversite şenlikleri sağolsun.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şebnem ferah" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim