1.
her gün bu kadınlar ölüyor diye feryat figan ediliyor ve sosyal medya sayesinde de cidden kadınların çok fazla şiddet gördüğüne tanık oluyoruz (tamam bazıları olayı fav ve takipci icin duyar haline getiriyor ama o konu bambaşka)

sevgilisinden ya da etrafındaki insanlardan fiziksel veya psikolojik şiddet gören insanların yine inatla aynı kişiyle tekrar deneyip düzelmesini beklemesi bana biraz cidden şiddet uygulayan insan kadar şiddet gören kişinin de psikolojik sorunları olduğunu düşündürtüyor.
kendisinin bu kadar ezilip örselenmesine rağmen insanlar neden kendi ayaklarıyla oraya gider bilmiyorum ama bu tür birlikteliklerin asla sağlıklı olmadığını düşünüyorum.
devamını gör...
2.
üzüldüğüm aynı olayın tekerrür edeceğini göremeyecek kadar seven kadınların yaşadığı sorun
devamını gör...
3.
kendine değer vermiyordur.. bu kadar olaylara cinayetlere rağmen tekrar beraber olmak?! hem bir defa yapanın 2. defa yapmayacağından nasıl bu kadar emin.. bahanesi de vardır tabi tehdit etti vs. istediği kadar tehdit etsin senden,sen öldükten sonra geride kalanlardan önemli mi.. akıl işi birşey değil
devamını gör...
4.
taviz tavizi doğurur. aynı zamanda bir kere şiddete başvuran genelde bunun devamını geririr. bad fookin choice comrade..
devamını gör...
5.
benim sevgim onu iyileştirecek deyip soluğu tabutta almak ya da alamamak işte bütün mesele bu. birinden bir kez zarar gördüyseniz bunun devamı gelir. lütfen ne kadar severseniz sevin o insana geri dönmeyi düşünmeyin.
devamını gör...
6.
şiddetten zevk alan kadın olabilir. çaresizlik veya düşük zeka da sebepler arasında olabilir.
devamını gör...
7.
celladına aşık olma vakası, çocuklarımızı küçük yaşta bilinçli yetiştirmek zorundayız, yani bu olayda bile devreye anne baba giriyor.
devamını gör...
8.
stocholm sendromunun başka versiyonudur. çok önemli bir sorun bu. şimdi biz bu şekilde konuşabiliyoruz ama o an içinde bulunan kişinin ruh halini de düşünmeliyiz. kim bilir ne psikolojik şiddetlere, tehditlere maruz kaldı. karşıdaki kişi onu o kadar güçsüz hissettirdi ki ondan ayrılırsa dünya başına yıkılacak olarak görüyor.
devamını gör...
9.
insanlar değişmiyor. insanlar değişmez. insanlar hep aynı. senin sevgin onu değiştirmez. senin sevgin onu iyileştirmez. barışmayın.
devamını gör...
10.
hiç hümanist olmaya gerek yok, direkt gerizekalıdır. insan yerine koymayan birine dönerek onunla denk olmaktır bu, bir insanın azıcık kendisine saygısı olur.
devamını gör...
11.
afedersiniz ama gerizekalıdır.
devamını gör...
12.
psikolojik desteğe ihtiyacı vardır. o kişiye bir daha şans vermek yerine hayata , kendisine bir şans verip profesyonel destek almalıdır. bağımlılık sadece maddelere olan birşey değil, sağlıksız bir çocukluk yaşanan travmatik olaylar yetişkinlikte insanları yanlış seçimlerde ısrara sürükleyebiliyor.
devamını gör...
13.
maldır.

ne kadar çok şey yazmışınız ya. maldır. başına gelecekleri hakediyodur.
devamını gör...
14.
bunun tekrarlanacağını bilmeyen insandır, kısacası cahildir.

her allah'ın günü şiddet yüzünden insanlar ölüyor. buna rağmen hala size şiddet uygulayan insanı affediyorsanız kusura kalmayın da, salaksınız demektir.
devamını gör...
15.
(bkz: stockholm sendromu)
devamını gör...
16.
acınası insandır. psikolojik olarak destek almalıdır en acilinden.
devamını gör...
17.
kendine saygısı yoktur net.
devamını gör...
18.
yasadigi travma nedeni ile yargilanmaması, yardım edilmesi gerekmektir.
devamını gör...
19.
psikolojik destek alması gereken, yalnız olmadığının öğretilmesi gerekilen kişi.
devamını gör...
20.
bir kere şiddet uygulayan yine uygulayacaktır. şaşmayan bir durum. bu kişi sevgili ise bırakması daha kolay olmalıdır oysa. kişinin elini bağlayan bir çocuk, aile baskısı, evlilik bağı yoktur. nedeni sevgi ise sadece üzülebiliriz sanırım. ilişki ne demektir nasıl olmalıdır diye düşünülmemiştir...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"şiddet gördüğü sevgilisiyle tekrar barışan insan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim