1.
yanık kremidir. sürekli bir yerlerini yakan bir insan olarak sudan sonra silverdin bulundururum yanımda.
devamını gör...
2.
iş yerinde ve evde her daim bulunan yanık kremi.
devamını gör...
gümüs sülfadiazin iceren antimikrobik yanik kremidir.
devamını gör...
etkin maddesi gümüş sülfadiazin ve lidokaindir. yara ve yanıklarda kullanılan antiinflamatuar, antipruritik ve lokal anestezik etkili kremdir.
devamını gör...
hafif ve orta derece yanıklarda ilk müdehalede kullanıldığında başarılı sonuç veren krem, bu sebeple her daim bir tüp bulundurulmalıdır.
devamını gör...
her evde ya da apartmanda bir tane olması gereken, yıllarca bitmeyen yanık kremi. evde bir tane var, konu komşu ortak kullanıyoruz.
devamını gör...
bir yanık kremi.

az önce yanlışlıkla bacağıma kaynar su döküldü. iz falan yok ama feci yandı canım. bu krem dakikalar içerisinde o acıyı aldı. mutlaka evde bulundurun bunu çok işe yarıyor bak.
devamını gör...
bir yanık kreminden ötesi sanki, acıyı çabucak alması, yara izini azaltması ile etkisi diğer kremlerle kıyaslanmayacak kadar iyi olan krem.
devamını gör...
(bkz: silverdin gittun beni oy silverdin gittun)
devamını gör...
içi kaynar yağ dolu tencerenin kapağını kulpundan tutmak yerine yanından tuttum.

'elim yanıyor olamaz' dedim, ısrarcı davrandım, 'yok artık' dedim 'olamaz böyle bir şey' dedim, bir buçuk iki saniye içinde üç ayrı parmağım su toplayacak kadar yandı.

elim dondurulmuş bezelyenin içinde gidildi mecbur nöbetçi eczaneye. nöbetçi hanıma 'elimi söndürebilir misin' dedim ? 'silverdin' dedi. ve '13 tl' dedi. bu kadar. başka hiç bir açıklama yapmadı bile. 'hametan diye bir krem vardı onu da mı alsam' dedim? eczacının bana bir bakışı var. sanki kolunu istedim. al bunu git bakışı yaptı. konuşmadı bile. tabi silverdin mucizesinden haberimiz yoktu, bileydim etmezdim bu ayıbı.

lan bunu kim bulduysa umarım en iyi kadınlarla-erkeklerle o sevişiyordur, en iyi yemekleri o yiyordur, en iyi içkileri içip iç huzura kavuşmuştur. bildiğin iyileştirdi adam/kadın iyileştirdi beni.* yaklaşık bir buçuk saatte elimi yarım yamalak kullanabilir hale geldim. minik bir sızı, kaynar kapağı tutmamamı hatırlatacak bir sızı.

mucize bir krem. elim kolum yanmasa bile kullanacağım artık, kesin başka bir şeylere de iyi geliyordur bu. silverdin sürünüp cehenneme girsen zebani döversin öyle etkili.
devamını gör...
keşke bağrıyanıklığa da çare olsa.
devamını gör...
gülüp eğlenmek için hesabında dolandığım sevgili arkadaşım senden nefret ediyor olabilirim bu ilaç hakkında methiyeler düzmüştü.

amma da abartmış hee demeye kalmadıki aynı gün kolumu fırında yaktım. su toplamaya yüz tutmuşken gidip aldım bu ilacı. bileğim eski haline geri dönmese bile en azından bir acı hissetmiyorum.

kime teşekkür edeyim dostum sana mı? yoksa bu ilacı yapanlara mı bilemiyorum*
devamını gör...
yüzüm ağdadan yandığında 4 günde iyileştiren mucizevi yanık ve yara kremi.. bütün yüzüm yanmıştı arkadaşlarrr!
devamını gör...
yanık=silverdindir. yanık için herkesin bildiği ve tercih ettiği kremdir.
devamını gör...
yanık merhemi . herkesçe kabul görmüş tıbbi ürün .
devamını gör...
her evin buzdolabında bulunması gereken krem.
devamını gör...
içinde gümüş barındıran yanık kremi.
devamını gör...
yukarıdaki yazarımızın da söylediği gibi içinde gümüş barındırır ve bundan mütevellit kullanılan yerde leke bırakabiliyor.

yine de olası bir yanık durumunda ağrıyı söküp atar öyle de bir hayat kurtarıcı etkisi vardır.
iz kalmamasını istiyorsanız madecassol kullanımı daha doğru olur fakat madecassol öyle ağrıyı uçurmaz diyeyim size.
tabii bunlar evde oluşan ufak tefek yanık yaraları için geçerlidir.

silverdin candır can.

bu kremle evlenebilirim, böyle bir bitiricilik, böyle bir rahatlatıcılık, böyle bir içe su serpmecilik olamaz, o la maz.
devamını gör...
eskiden soba yanıkları için tek kurtarıcıydı
devamını gör...
yanik kremlerinin en iyisi en etkilisidir.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim