hemen hemen tüm meyvelerden yapılabilen, tek meyveden olabildiği gibi birkaç meyve birlikte de kurulabilen, bizim de yaptığımız, salatalarda kullanılan, ekşi, asit bazlı sos.
devamını gör...
yapılırken, üstünde sinekler, larvalar olur. görsen içmezsin.
devamını gör...
insanların saçlarına, kulak arkasına, enselerine yerleşen bitlerin yumurtasına verilen isim. sirke ayıklama terimi, buradan gelmektedir.
devamını gör...
kimyasal formülü ch3cooh olan maddedir.

işkembe ve kelle paça gibi çorbalarda oldukça güzel gider ama az sıkılması makbuldür.

ayrıca çok kaliteli bir temizlik ürünüdür.
devamını gör...
te koronanın piyasalarda olmadığı zamanlarda, mutfakta sebze-meyve yıkarken banyoda, saç-yüz-ağız temizliği için kullandığım, rahmetli babannemin yapmışlığı olan, kırk yıllık olanına denk gelmediğim, mayalanmış üzüm elma suyudur.
devamını gör...
“limooon” dur
devamını gör...
suyla seyreltilerek sivilcelere uygulanabilen ve faydası görülen fermente meyve özü.
devamını gör...
murat öz isminde bir baş mühendis tarafından yazılan otobiyografi türünde yazılmış bir kitaptır. ben sevdim, bir gün burayı okursa sevgilerimi sunarım çarçıbaşım.
edit: imla
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"sirke" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim