1.
eskiden solaklik beceriksizlik, sakarlık olarak görünürdü. bu nedenle solaklar sağ ellerini kullanmaya yönelik eğitilirlerdi çünkü bütün makineler, vb bunlar için tasarlanmıştı.

sol ellilerin daha erken öldüğü sonucuna 1980'lerde yapılan bir araştırma ile ulaşılmıştır. bu senenin jenerasyonu, solaklığın beceriksizlik kabul edildiği jenerasyon olduğundan neredeyse tamamen sağ elini kullananlardan oluşurdu (1900 senesinde solak orani %2, 1980'de ise -12)

bu da ellerdeki bütün verileri yetersiz ve yanlış olması ile sonuçlanmış ve araştırma sonucunu direkt etkilemiştir.

genelde bıçaklar dahil çoğu alet edevat sağ elliler için yapıldığından solak insanların dezavantajı bundan kaynaklanan ufak kazalardır. bu da ömrü en fazla ortalama bir kaç ay düşürür 10 sene değil.

bu sebeplerden dolayı 80'lerde yapılan ve solakların 10 yıl daha kısa yaşadığı sonucuna ulaşılan araştırma yanlıştır, hiçbir geçerliliği yoktur. solak insanlar ile sağ elliler arasında herhangi bir yaşam süresi farkı bulunamamıştır.
devamını gör...
2.
son 10 abd başkanının 7 tanesinin solak olması ilginç bir ayrıntı.
tanım : sol elini sağ eline nazaran daha aktif kullanan insan.
devamını gör...
3.
hayat bazen çekilmez hal alabiliyor, ağız tadıyla kahve bile koyamıyoruz
devamını gör...
4.
ülkede yetişmeyendir.
(bkz: hasan ali kaldırım)
devamını gör...
5.
bu yaşa geldim hala sağımı solumu karıştırıyorum o yüzden solaksam da haberim yok
devamını gör...
6.
sağ elimde sivi birikmesi sonucu elimi 3 ay kullanamadigim için kullandigim uzvum :)
devamını gör...
7.
normal bişey olmasına rağmen sıradışı karşılaşılan durum
devamını gör...
8.
garip yetenekleri beraberinde getiren özellik
devamını gör...
erkeklerde futbol konusunda ayrıcalık olduğu söylenir. kanun çalmak kolaydır solaklar için.
devamını gör...
yemek, yazı sol eldeyken futbol, güç, enstrüman sağ elde. kafa sol çalışıyor gibime geliyor ama. mesela bulunduğum nokta öyle bir yer olmalı ki ortam solumda kalmalı. mekanda masa seçimim de böyle oluyor. odamdaki yatağım da bu düzende.
devamını gör...
modern dünyada oldukça zor olan durumdur çünkü çoğu şeyler sağlaklara göre üretilir.
devamını gör...
çoğu zaman faydasını gördüğüm durumdur. sonradan sağı da geliştirdim. sağlaksolak oldum.
devamını gör...
genellikle başkaları tarafından fark edildiği zaman 'aa sen solak mıydıın' diye yüzünüze garip bakılmasına sebep olan durum.
devamını gör...
dünyadaki her şey sağlaklara göre yapıldığı için solaklar da çokça sağ elini kullanmak zorunda kalır. bu sebeple günlük yapılan işler birer beyin egzersizi niteliğindedir. bu da solakların sağlaklara göre daha zeki olduğunu düşündürtür fakat yapılan araştırmalara göre hangi elinizi kullandığınız ve ıq seviyeniz arasında bir bağ yoktur.
devamını gör...
salak olmak diye okuyup ilgimi çeken başlık.
(bkz: yıkık bir yaşam...)
devamını gör...
dahil olduğum gruptur. en çok üniversitede sağ tarafta bulunan masalarda zorlanırdim bide dini olarak şeytanla yemek yiyorsun diyorlardı hep.
devamını gör...
akıllı olmaya engel değildir. bir insan hem salak hem de akıllı olabilir. bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
devamını gör...
bilinçli ebeveynlerim küçükken hiç değiştirmeye çalışmadılar. sadece sağ elimde kaşık tutturup çorba içmeye çalışımı izleyip gülerlerdi. ailede tek solak olunca tabi enteresan geldi onlara da.. bide babam bişi yaparken falan gülerek of çok tersime geliyo bu çocuk bişi yaparken diyo arada.
devamını gör...
benimdir. solak olmak bi ayrıcalık değil elbette ama az bulunan bir şey olduğu için seviyorum solak olmayı. çoğunluk sağlak olduğu için bazı yerlerde zorluğu oluyor maalesef.
devamını gör...
benim de dahil olduğum gruptur. bizim ailede 3 tane solak var (anne, baba ve ben) bir tek kardeşim sağlak. o'nu camiden bulduk biz galiba.

ayak ikisini de kullanırım, fark etmiyor. futbolculuğum zamanlarımda güzel oluyordu.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"solak olmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim