bir sinan oğan beyanıdır.
kardeş olmuşlar…
şu hayatta neler oluyor.
buradan
devamını gör...
suriyelinin birinden siyah passat bulursam çalıp ümit özdağın evinin önüne bırakacağım. sinan oğan konuştukça ümit özdağı düşünüp kahroluyorum.
devamını gör...
benim kardeşim değiller gitsinler umrumda değil
devamını gör...
hayallerimi geri ver :c
devamını gör...
kardeşimiz onlar diyenlerin evlerine birer tane suriyeli misafir verelim. kendiliğinden geri giderler o zaman.
devamını gör...
bütün savaşsever olanlar cumhur ittifakında. hepsi küresel silah sanayisi tarafından fonlanıyor. millet ittifakı ise bu gaza gelmeyip kargaşa çıkmasını önlemeye çalışan, savaş lobilerinin tezgahından vatandaşı korumaya çalışan taraf. bu iddiamı örnekleyen bir iftira ile kutuplaşmayı köpürtmeye çalıştığı için sinanoğlana teşekkür ederim. cumhur ittifakının suyundan mıdır, giren fitneci yenge gibi ortalığı durduk yere kızıştırmaya çalışıyor. lan silah fabrikatöru damat? yoksa?
tezkere konusuna cevaben: kılıçdar silah baronlarından gereğinden fazla silah alınıp devlete yük edilmesine red oyu verdi. erdoğanın tek derdi daha fazla silah satışıyla siyonist silah sanayisi baronlarıyla göbek bağı olan damadın servetini katlamak. bütün icraatlarının tek hedefi bu. bütün halkların huzur ve güvenliği için kılıçdarı desteğe devam.
devamını gör...
sinan oğan lafıdır.

bunu başkası söylese ne yavşaklığını bırakırdım, ne dönekliğini, ne de şerefsizliğini. ama sinan bey söylüyorsa bir laf etmiyoruz tabi.
devamını gör...
(bkz: trebuchet)
(bkz: mangonel)
(bkz: siege onager)
devamını gör...
sağ görüş, muhafaza etme eğilimidir. muhafaza etme eğilimi ise yeterli gücü bir daha bulamama, yahut genişletememe korkusundan kaynaklanır. dolayısıyla aniden ortaya çıkan her "güç fırsatına" atlar sağcı, hiç şaşmaz bu. solcu/sol görüş çok mu iyidir? o da ayrı bir fecaat.

ne sağ ne sol, atatürk tek yol.
devamını gör...
a..cılıkla göndereceğiz. onunla gelmişlerdi, onunla gidecekler.
devamını gör...
he valla öle yapcaz.
bi mancınık suri lere, bi mancınık ülkeyi soyanlara.
devamını gör...
suriyeli kardeşlerine bir, sana iki s.oğan.
madem o kadar kardeşin, sen de git peşlerinden onlarsız kalma.
devamını gör...
tasma takılana kurt denmez...
diamond tema öyle yazmıştı videosunda.

onlar başkalarının kardeşleri olabilir,

ama suriyeli kardeşleriniz benim kardeşim değil.

sorunun cevabı evet, gerekirse mancınıkla göndereceğiz.
devamını gör...
basligi acip tanimlari dosemeden evvel, bir allah’in kulu programi izlemeyi akil etseydi keske.

konusmanin ana baslangic konusu suriye/irak askeri teskeresi. bilindigi uzere kilicdar dedemiz gecen sene askeri teskereye red oyu vermisti. sinan ogan’da buna deginerek cumleye girdi;


…tezkereye hayir dediginiz anda askerimizi cekmek zorundayiz. askerimizin olmadigi bir alanda siz siginmacilari nasil gondereceksiniz? sey mi yapacaksiniz; sınıra gotureceksiniz, mancinikla karsiya mi atacaksiniz?
o sebeple teskereye karsi cikmakla, siginmacilari gondermek ayni anda zaten mumkun degildir…


mevcut cumleler bunlar. amme hizmetim bir kenara asagiya linkini ekledigim yayinin 9-13 dakika arasinda gerceklesen konusmaya denk geleceksiniz, izleyin iste.

buradan
devamını gör...
sakin olun adam içerde.. ister kardeş desin ister canımız ciğerimiz desin yeter ki gitmelerini sağlasın. oğan ve ümit hoca akademik düzeyde stratejist linci bırakın zamanla görecegiz neler olacağını..
ayrıca şu millet ittifakı ve kılıçdar bunağının birden mülteci karşıtı olmasına da çok inanmayın daha seçimden önce ümit hocaya faşist diyorlardı bunlar.
ümit ve sinan hocaya güveniyorum her iki tarafa da konuşlandılar adamlar %5 oyla yapabildiklerinin en iyisini yapıyorlar. ben sinan hocanın şu an ki akp desteği tavırlarını bu süre için yapmacık buluyorum. millet veya cumhur kim kazanırsa kazansın adamlar iki tarafta da olacak. biraz geniş açıdan bakmak gerekir.
devamını gör...
#2528151
azılı 7'lı masa taraftarı, müzmin chp'li, chp taraftarı görünmeye çalışan pkk/hdp yalakası, azıcık solcu, devrimci, özgürlükçü, çokça hümanist, lgbt ve insan hakları savunucuları: söz konusu suriye'li olunca anında yobaz faşist oluyor.
aslında zararsızlar, onları böyle iki yüzlü yapan ateist geçinmeleri değil sadece islam düşmanı olmaları. büyüyünce geçer. geçmiyorsa mabadının acısından ne yaptığını bilmediğindendir.
suriyeden gelenlerin hepsi arap değil. önemli bir kısmı kürt ve türkmen.
devamını gör...
aklınca özdağ'a gönderme yapıyorsun seni aday yapan oydu. nankörlükten başka bir şey değil. sen tepki oylarını aldın ince çekilmeseydi %1-2 alabilirdin. gerçekten çok yazık.
devamını gör...
bu siyasal islamcılar ve türkücüler böyledir, şaşırtmasın sizi
bak zamanın da bunların ne fırıldak olduğunu nasıl anlatmış ?
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
bu sağcıların faşoların omurgasız, yavşak, yumuşak olduğunu söyleyince burada da bol miktarda bulunan larvalar ne bölücülüğümüzü, ne vatan hainliğimizi, ne fetöcülüğümüzü, terörörörikliğimizi bıraktılar. al işte soğan bey. hafta başı ne diyordu şimdi ne diyor.
tabi biz marksist,leninist ve hattaaaa maoist bölücü vadan hayını terörörörrikler alışığız bu tür dönmelere. al işte devlet bahçeli, al işte süleyman soylu. farklı mı soğan bey'den? aynı ipin bezi. erdoğan bugün "soğanbey bizim için çalışmaya, temaslara başladı" diye de söyledi.
neyse sayın larvacıklar. kızmayın, kendinizi alıştırın. yarın siz de aynısını yapacaksınız. bari şimdiden yüzünüzü kösele kaplatmaya başlayın.
son söz: günün mana ve ehemmiyetine binaen herhangi bir amaç ve gayesi olmayan bir karikatür:
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
sinan oğan benim benimsediğim bir siyasi figür değil.

ama adamın söylediği, suriye'de bir güvenli bölge oluşturulmadan suriyelileri gönderemeyeceğimiz.
bir başka deyişle, tezkereye hayır oyu vermekle suriyelileri gönderme vaadinin tezat oluşturduğunu söylüyor.

haklıdır haksızdır tartışılır. güvenli bölge başka türlü oluşturulup oluşturulmaz hususudur tartışmaya açık konu.

bazı, hatta ülkenin yüzde bilmem kaçını oluşturan salaklar, gönderiyoruz diyip gönderilebileceğini düşünüyor suriyelilerin.

uzun uzadıya anlatmaya gerek yok, merakı olan açar öğrenir.
tedavüldeki pozitif hukuk ve tarafı olduğumuz uluslararası anlaşmalar gereği ülkemizdeki bir suriyeliyi zorla geri göndermek mümkün değildir.
ev alıp vatandaşlık alan, doğumla vatandaşlık kazanan, evlenen, türkiye'de başka türlü turistik yahut ticari vizelerle mukim suriyelileri ise, salt iç hukuk düzenimizle dahi göndermek mümkün değil.

de facto olarak da kimine göre 3, kimine göre 5 milyon ve ülkenin her yerinde mukim suriyelileri zorla götürmek imkansız.
hiçbir ülkede, hiçbir siyasi oluşum, bu kadar fazla insanı cebren, halihazırda savaş olan bir ülkeye götürüp bırakmaya cesaret edemez.

dolayısıyla sinan oğan haklıdır. orada güvenli bir bölge oluşturmadan suriyelilerin gönderilmesi meşru bir düzleme oturamaz diyor.

insanlar bir açıklamanın içeriğine bakmadan, şahıslara olumlu yahut olumsuz yakıştırmalar yapmaktan vazgeçmedikçe bir adım ileri gidemeyiz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"suriyeli kardeşlerimizi mancınıkla mı göndereceksiniz sorusu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim