1.
ne olursa olsun,tartışmasız türk pop müziğinin yaşayan kralı...
devamını gör...
2.
kuzu kuzu -dudu dudu şarkılarını hiç unutamadığım.
devamını gör...
3.
zamanında başbakanın sanatçılarla yaptığı toplantıya katılmamış şarkıcıdır. tesadüf bu ya, bu toplantıya icazet etmedikten birkaç gün sonra kokain ile yakalanmıştır. prestiji, iyi aile çocuğu imajı oldukça zedelenmiştir. yine de bu ülkenin son yıllarda çıkardığı en önemli erkek şarkıcıdır.
devamını gör...
4.
türkiyenin megastarı olup(!) ara sıra hatırlanan, ortalıkta harbiye konserleri hariç görünmeyen ünlü kişi
devamını gör...
5.
belkide tam değeri ölünce anlaşılacak olan kişi
devamını gör...
6.
aynı zamanda ordu komutanı anlamında olan.
devamını gör...
birçok kişinim soyadını bilmediği sanatçı.
devamını gör...
küçükken, annemin kendisine hayran olması ve bu sayede tanıdığım ve ilk şarkısını ezberlediğim şarkıcıdır. "dudu" şarkısı hiç eskimez. ayrıca herkesin evinde bir tarkan kasedi de vardır.
devamını gör...
türk popunun gelişmesinde önemli rol oynamıştır.
devamını gör...
babasından etkilenip yazdığı türkçü şiirleri sayesinde h.nihal atsız ile tanışan ve onunla dava arkadaşı olan, 1944 mayısında bu uğurda davada yargılanıp hapis bile yatan büyük türkçü fethi tevetoğlu'nun torunu bir sanatçıdır.

ayrıca tarihte hunları yansıtan film kuşağı ile bizleri hayran bırakan, kartal tibet'in canlandırdığı filmdir.
(bkz: altar'ın oğlu tarkan)
(bkz: hain kostok)
devamını gör...
ilk dönemindeki şarkıları efsanedir.
devamını gör...
türkiye'nin tek megastarı, tartışmasız açık ve net. delikanlı adamdır bazı çapsız ünlü geçinenler gibi instagram da saçma sapan ürünlerin reklamlarını yapmaz, dandik show programlarına çıkmaz, gündem olmak için polemik yaratmaz. kısaca işinde gücünde ekmeğinde olan gerçek bir sanatçıdır. kıtalar arası tanınırlığı olan bir efsanedir. bugün meksika'ya gidip tarkan deseniz bilirler, tanzanyada tarkan deseniz yine bilirler. kesmedi mi vietnam'a gidip sorun yine bilirler.
devamını gör...
muhtemelen en az popüler olan parçalarından birisi de biz nereye dir.

aacayipsin albümünün b yüzünün son parçasıydı. albümü taçlandırmak için mi sona atıldı yoksa bilen bilsin gerisi bizi kazımaz demek için miydi bilemem. lakin tarkan'ın tüm şarkıları içerisinde kutup yıldızı gibidir benim için.
tarkan hayranı filan da değilimdir ama bu parça mest eder.
devamını gör...
megastar tarkan...küçüklükten beri delicesine hayran olduğum tek türk sanatçı. hatta öyle hayrandım ki yengeme,tarkan’la fotoğraflarımızı shoplattırıyordum. bütün şarkıları ayrı bir olay. hepsini ezbere bilir, 0.01 saniyede hangi şarkısı olduğunu anlayabilirim. megastarlığın hakkını verir kendisi.
devamını gör...
pırlantamız canımız pop’un kutup yıldızı.
devamını gör...
şu performansı antik yunan zamanında yapsaydı bugün bir tanrı olarak hikayesini okuyor olurduk. tepeden tırnağa efsane...
tarkan/ay
dakika 01:50'den sonrası muhteşem ötesi.*
devamını gör...
çok severim. çocuktum, ölürüm sana diyip ağız toplu cıbıldımınıktan ablaların üzerinde bıçaklar gezdirip, kendini serseri gibi oradan oraya atıp seksü bakışlar atarak şarkı söylüyordu, öyle tanıştık, o zamandan beri hayranıyımdır. o yaşlarda üstüne neden donlar sutyenler atılıyor anlamıyordum tabii, sonra anladım, hak verdim.

tarkan ciddi ciddi magazin dünyasının en değişik malzemesidir. o dönemler çocuktum ama hatırlıyorum, insanların evlerine bombalar gönderiliyordu. araçlar havaya ucuruluyordu. hatırlayan vardır. tarkan işte o dönem çıkıp camın arkasında kadınla sevişmiş, yetmemiş kadınların ağzına top tıkamış, bildiğin gündüz saatlerinde erotizmin zirvesine çıkmıştır. haliyle şunu sormak gerekiyor.

hangi cesaretle?

tabii bu cesaret nedenli ipi çekilmeye çalışıldı hep. mesela canlı yayında çişim geldi dediği için linç edildi. büyük olay oldu bu. arkadaş hepimizin çişi geliyor, abartmaya gerek var mı? vardı. piyasadan silmeye çalışıyorlardı. sonra erkeklerle olan görüntüleri cıktı, çıplak fotişleri, türlü iddialar ve bilmem neler.

iste tarkan'ı asıl efsane yapan şey budur. silemediler adamı piyasadan. her seferinde daha güçlü, daha çoşkulu ve çok daha danslı şekilde döndü. sac şekli, yeni dans figürleri ve kaslı görüntüsü ile üstüne donlar sütyenler attırmayı hep başardı. bir şekilde tam olarak erkeksi tavrı olmayan bir adamın bu denli yakışıklı ve çekici bulunması, çoğu kadının ona bayılması üstünde bana göre durulması gereken bir konudur. tarkan net olarak büyülüdür, a acayiptir. çok net.

ayrıca beynim böyle bir çöplük. hep diyorum, beni arşiv olarak işe alsınlar. her tür magazin olayı ve haberler burada duruyor. çok saçma aslında.

tarkan seni seviyorum. kalp sen ben biz.
devamını gör...
abi adam da ses var yetenek var show var yani mega star olmasın da muhasebeci mi olsun
devamını gör...
mexico city'den los angeles'e, paris diskolarından moskova caddelerine kadar dünya zirvelerinde dolaşmış olan mega star.
devamını gör...
90'lar ortası bir röportajda; "sezen aksu'nun vazgeçtim'inden çok etkilenerek, asla vazgeçmem'i yazıp besteledim bir gecede" demişti. gipsy kings - no volvore'den arakladım diyecek olgunlukta olmadığı zamanlar...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tarkan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim