#televizyon dizileri
aksiyon / gerilim / suç
9 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

1.
sürekli birbirini tekrar eden senaryolarda tek kahraman olmasına accayip gıcık olduğum reddington beyler sebebiyle yarıda bıraktığım, ama daima aklımı kurcalayan 6 sezonluk epey sürükleyici dizi. tekrar edeceğini bildiğin halde izlemekten de vazgeçemiyorsun mesela.
devamını gör...
bir anda bağımlılık yaratmıştı bende. karantina dolayısıyla da 7 sezonu 1 ayda falan bitirmiştim, 8. sezonu 2020/kasım ayında başladı, sanırım 2 bölümü yayınlandı henüz. onlara daha bakamadım. bir fbi ajanı var, elizabeth keen. sadece onunla görüşmek isteyen bir suçlu ile (raymond reddington) karşılaştıktan sonra olaylar karışıyor. polisiye, suç ve gizemli şeyler seven arkadaşlar izleyebilirler.
*
devamını gör...
reddıngton'ı oynayan aktör müthiş ama çok rol kesiyor, mimik şova kaçıyor. ajanlar vasat oyuncu. senaryo iyi. 155 bölüm izlenecek nane değil. ikinci sezon ortalarındayım ve bıkmaya başladım. ayrıca hiç inandırıcı olma kaygısı yok. bin tane silahlı çatışmaya gir ama sağ kal.
devamını gör...
netflix izleme listemin en başında yer alan dizi. bence bir polisiyeden daha fazlası. reddigton'ın zekası insanda büyük hayranlık uyandırıyor. ekibin muhteşem uyumu da izlenmeyi arttırıyor bence.
devamını gör...
aram karakterine bayıldığım henüz 4. sezonunun ortalarında olduğum dizidir.
ayrıca navabi'ye kafa atmak istiyorum.

birde elizabeth ile ressler'ı aşırı yakıştırıyorum keşke tom ölse de bu ikisi bir araya gelse diyorum.

birde dizide hep aram bir adres ararken, ismini bilmedikleri bir şüpheliyi ararken o kadar şanslı ki, 3-4 parametre giriyor, ona göre arama yapıyor 10 farklı sonuç çıkıyor, o 10 tane sonucu da eleyerek her seferinde tek bir yer veya kişiye ulaşıyorlar.

7. sezona başladım ve artık elizabeth'in bir gerizekalı olduğunu düşünüyorum. birde tom öldü ya lan! hadi ressler hadi koçum diyorum şimdi.
devamını gör...
megan boone'un kazık gibi oyunculuğu, aptal bakışları ve türevi bazı detaylar hariç çok sürükleyici suç dizisidir. konu üzerinde yetkinliğin yok ama izlediklerim arasında en yaratıcı suçluların bulunduğu dizidir aynı zamanda. reddington olmasa (bkz: james spader) çekilmez.

(bir ajan nasıl bu kadar salak olabilir diye saç baş yoluyorsunuz izlerken. red amca olmasa karşıdan karşıya geçemezler)
devamını gör...
başlangıçta güzel bir polisiye olduğunu düşündüğüm için başladığım dizi. başrol oyuncusu james spader ve tabiki sesi, mimikleri ile oyunculuğu en üst seviyede. bu oyunculuğu seyretmek başlı başına diziyi sevme sebebi olabilir. ancak hikayenin sürekli başa dönüyor hissi vermesiyle liz'in bencil tepkilerine bir süre sonra tahammül edemez oluyorsun. (en azından benim için böyle oldı.) her ne kadar tutmuş bir dizi de olsa, tadında bıraksalar iyi olur diyorum.
devamını gör...
8. sezonunun son bölümü geçen hafta yayımlanmıştır. 8. sezonunun ortasında 9. sezon onayı alan bir dizidir. izlerken sarar, sarmadığı bölümler de vardır. ne olursa olsun red'in karizması yeter.

red'in, liz ve annesi ile ne bağlantısı olduğu hala açıklanmamış. sakız gibi uzatıldıkça uzuyor. 8. sezonu bitirdim, hala belli değil. hep teori hep teori. liz'den nefret etmeme rağmen ölümü ile bir tık üzülmüştüm.
devamını gör...
sadece raymond reddington'ın hatrına izlediğim dizi. bit artık bit kabak tadı verdi 1 bölümlük olayı 1 sezona yayıyorlar. artık zaten tahmin edilebilir bir hale geldi, ilk sezonlardaki şaşırtma olayları yok. elizabeth'in de artık raymond'ın kim olduğunu anlamaması sıktı. gerçi sürekli bir açık kapı bırakıyorlar izleyicilere de.
devamını gör...
2. ya da 3. bolumde merak edilen bir olayi ogrenmek icin neredeyse 200 bolum izlenilen dizi. baslamadiysaniz, kendinize bir guzellik yapip baslamayin.

ha su ana kadar da ogrenemedim. son sezonun 6. bolumundeyim. 16 bolum daha izlemek yemin ediyorum kahrediyor beni. ınsallah sonunda ogrenirim yoksa agir soverim.
devamını gör...
orijinal halinin yönetmenlerinden john terlesky tarafından çekilen ve aynı senaryo ekibinin kaleminden çıkan, the blacklist: redemption isimli 8 bölümlük bir spinoffu olan dizi. izlemedim ama tom keen'in hikayesi anlatılıyor idi.
devamını gör...
sırf reddington, lizzy nin kayınçosu mu çıkacak eltisi mi diye meraktan 3 sezonu devirdikten sonra netflix dizisi mi izliyorum arka sokaklar mı diyerek isyan ettiğim dizidir. 22 bölümlük sezon mu olur laa.
devamını gör...
196 bölümle , yeter artık öldürün beni dedirten suç dizisi.
konusu güzel evet. reddington adlı zeki bir suçlunun fbi ile işbirliği anlatılıyor.
ilk 2 sezon su gibi geçiyor, oturup mis gibi heyecanla izliyorsunuz. ama sonra ‘madem bu kadar seviliyoruz, uzatalım sakız gibi’ dediklerinden olsa gerek, saçma sapan bir yola sapıyor dizi. reddinghton liz’in babası mı derken, hopp rus bir baba çıkarıyorlar. o mu bu mu derken uzadıkça uzuyor konu.

liz’in öldüğünü sandığı bir bölüm var; muhtemelen orada bitireceklerdi ama nedense oradan devam edip, fbi’ın tek işi gücü reddinghton ve liz’miş gibi bir izlenim oluşturmuşlar. ülkede o kadar suçlu varken, tüm fbi liz’i kurtarmaya çalışıyor. liz de öyle itici bir karakter oluyor ki sonra. çünkü diziyi uzatıcaz diye olmadık saçma sapan hatalar yaptırtıyorlar kızcağıza.

dizide izlenilecek tek şey reddinghton. onun olduğu sahneleri oturun izleyin ama diğerleri gerçekten çöp. 4 sezon izledim; sonra dayanamayıp dizinin tamamını içeren bir yazı okuyup liz’in babasını öğrendim.böylece dizinin işlevi de bitti benim için. yok ben severim böyle sakız gibi uzayan dizileri derseniz buyrun efendim; iyi seyirler.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
bir zamanlar bu kadar yakışıklı olanjames spader'in baş rol oynadığı , senelerdir her tanıdığımdan mutlaka izle diye emir aldığım ama bir türlü elimin play'e varmayışı ile izlemediğim dizi. *
izlemeye an itibari ile başladım.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"the blacklist" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim