her filmini birden fazla izlediğim aktördür kendisi. terminal filmindeki performansı aşırı iyidir.
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
daktilo koleksiyonlu 2 oscar'lı oyuncu.
devamını gör...
gardiyan rolünde oynamış oyuncu.
devamını gör...
oynadığı tüm rollerin hakkını layığıyla vermiştir. çoğu kişi gibi benim de forrest gump filmindeki rolüyle gönlüme taht kurmuştur.

tek bir eleştirim olacak. da vinci şifresi filmindeki robert langdon rolünü kendisine yakıştıramadım. o rol ona gitmemiş sanki. belki de bana öyle geliyordur.
devamını gör...
zafer algöz'ün döner ısmarladığı dünyaca ünlü aktördür. (bkz: forrest gump) filminin başrolüdür.
devamını gör...
o er ryan'ı kurtarmayacaktın.
devamını gör...
terminal filminde abd’ ye girmek isteyip de izin verilmeyen yolcuyu başarıyla canlandırmış aktör.
devamını gör...
robert langdondır. the lost symbol dizisinde kendisini görmek isterdi gözler ama yapımcı nedense genç bir robert langdon görmek istemiş dizide.
devamını gör...
gelmiş geçmiş en iyi oyuncu.
devamını gör...
kendisi aynı zamanda bir aston villa taraftarıdır
devamını gör...
1956 doğumlu amerikan dram oyuncusu ve yaşayan ef-sa-ne.

2 kez oscar ödülü'nün sahibi olmuş, dram filmlerinin unutulmaz ismi olmuştur.

kendisinin 3 filmini izledim, şimdi de yeşil yol'u izliyorum, dostum bazı insanlar para pul için değil oyuncu olarak doğdukları için oyuncu olurlar. tom hanks'da onlardan biridir şüphesiz.
oynadığı her karakteri yaşıyor olması da onu tüm dünyada tanınır kılmaya yetiyor da artıyor bile.

film molası vermişken gelip adamın nickaltına yazayım dedim...(bkz: swh)

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

forrest gump.
er ryan'ı kurtarmak filmleri de baş yapıttır ayrıca.
devamını gör...
(bkz: cast away) filmi için geçirdiği fiziksel dönüşüm için film çekimlerine aylarca ara verilen bence 90'larda ve 2000'lerde oyunculuğu zirve yapmış aktördür.
devamını gör...
tom hanks dünyanın başına gelmiş iyi şeylerden biridir. tam ismi thomas jeffrey hanks olan aktör 9 temmuz 1956 yılında amerika’nın kaliforniya eyaletine bağlı concord şehrinde dünyaya gelmiştir, 67 yaşındadır. beş yaşındayken annesi ve babasının ayrılmasından sonra içine kapanan hanks okul hayatı boyunca kendi halinde sessiz sakin bir öğrenci olmuştur.
tom hanks, drama türünde ilk kez philadelphia filminde rol almıştır. bu onun çıkış filmi olmuştur. aynı zamanda bu ilk kez ödül aldığı filmdir. 1993’de aldığı bu ödülden sonra 1994 yılında forrest gump filmi ile tekrar en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. ülkemizde er ryan'ı kurtarmak, yeni hayat ve yeşil yol filmleri ile tanınmaktadır. birçok filmini izlediğim bu aktörün henüz kötü bir filmine denk gelmedim. oynadığı her rolde kusursuz işler yapıyor. bir şeyi tekrar izlemeyi sevmem ama onun filmlerini hiç sıkılmadan tekrar tekrar izliyorum. onu birine tavsiye ettiğim zaman ilk kez izliyormuş gibi oturup ben de izliyorum. en sevdiğim filmi şudur diyemem birçok filmini seviyorum. her insanın izlemesi gereken bir aktör, onun herhangi bir filmini daha önce hiç izlememiş yoktur diye düşünüyorum ama hiç izlememiş birileri varsa ilk önce forrest gump filmini izlemelerini tavsiye ederim. son olarak tom hanks ile ilgili dikkatimi çeken bir detaydan bahsetmek istiyorum; yunan kökenli oyuncu rita wilson ile evli olan hanks, 2019 yılında yunan vatandaşlığı almış.
devamını gör...
hollywood'un altan erkeklisi.
devamını gör...
katılır mısınız bilmiyorum ama bu adamın eski filmlerinde abartılı ve kendinden fazla emin rol yaptığını fark ettim, yani bakın ben nasıl rol yapıyorum der gibi rol yapıyormuş orta yaştan sonraki filmlerinde daha başarılı buluyorum
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"tom hanks" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim