1.
51.bölge ile gizemi artan canlılar
devamını gör...
2.
aramızda yaşamaktadırlar. bir çıksalar..
devamını gör...
3.
ölmeden önce cevabını almak istediğiniz 3 soru sorabilirsiniz dense bir nevi şişeden çıkan cin, ben direkt bir hakkımı evrende bizden başka akıllı canlıların yaşadığı gezegen var mı sorusunu sorardım.
devamını gör...
yanlış bir ifade şekli.

dünya da uzayda olduğundan ve içinde olan bizler de bu bakımdan birer uzaylı olduğumuzdan, kastedilen "uzaylıları" tanımlamak için dünya dışı yaşam ifadesi kullanılır.

bu arada (bkz: 51. bölge)
devamını gör...
alin artık beni.. ne duruyorsunuz..
devamını gör...
(bkz: yahudiler)
devamını gör...
ölmeden önce tanışmak istediğim, uzak akrabalarım. dostlarım nerde kaldınız ?

son dönemlerde birçok uluslar arası kurum tarafından, gerçekliklerine dair belge/bilgi paylaşılmaktadır. hadi be hadi be..çocukken ettiğim dualar hürmetine.. :)
devamını gör...
virüsler.
devamını gör...
bazı geceler penceremin önüne mini araçlarıyla gelen varlıklardır...
senede sekiz on kere onların oralara gidiyoruz...

pencereden aynı kapıdan çıkar gibi çıkıyorum. iki kişinin refakatinde araca bindiriliyorum. ışık hızıyla yaşıyoruz ne yaşıyorsak.
sanırım beni de çiplediler arkadaşlar... belli ki özel bir görev verilecek şahsıma...
belki de insanlık için çok önemli bir icadı gerçekleştireceğim...
beynime bir şeyler yapıyor olabilirler...
kendi lisanımla sohbet edebiliyorum...
dedikleri şey şu oluyor genellikle,
dünya ve insanlık için sana ihtiyacımız var. sen korkunu yenmiş bir insansın.
o yüzden bizimlesin. seni biz seçtik, sen de bizi seçtin...

sonra bütün şalterler kapanıyor bende ve bir daha açtıklarında penceremin önünde buluyorum tekrar kendimi.
açık olan penceremden tekrar odama giriyorum...
onlar zannederim bir dakikada işlerini görüyorlar. veya üç beş dakikada benimle ilgili yapacakları ne varsa yapıp geri getiriyorlar...

en son kimseyle ilişki yaşamamam gerektiğini tembihlediler.
tanrı kadınını senin için seçti diye kafamın etini yediler.
sen onun için o da senin için hazır dediler.
sadece bunu söylediler. ben de tamam öyleyse dedim. madem tanrı kadınımı seçti. beklerim.
kimlik bilgisini, en azından ismini söyleyecekleri güne kadar rahip gibi yaşayabilirim. aslında ben bir ilişki istemiyorum.
bir dahaki gidişimde bunu da iletmem lazım. inşallah hayır. yaşayacaksın! demezler...
haydi hayırlısı... akıbetimiz iyi olur inşallah.

ekleme: gerçekten korkmamakla alakalı bir seçim olduğuna eminim...
insanlardan daha çok korkarım. uzaylıların zararlı olduklarını söyleyemem. çok nazik canlılar.
devamını gör...
erken seçim olmazsa türkiye'yi kurtarabilecek tek varlıklardır.
devamını gör...
uzaylılar nerede? gerçekten kainatta bizden başkaları da var mı, yoksa bu uçsuz bucaksız evren’de tek miyiz? bu sorunun cevabını tabiki veremiyoruz. evet, şu zamana kadar elle tutulur bir kanıt da bulamadık. ama henüz kanıt bulamamak onların var olmadığını gösterir mi ? veya biz göremiyoruz ama varlar diyebilir miyiz ?

drake denklemi’ne göre bırakın tüm evren’i sadece samanyolu galaksisi’nde bile en az bizim kadar akıllı 100.000’den fazla medeniyet olmalı. drake denklemi başlıklı tanımımda bunun nasıl mümkün olabileceğini açıklamıştım. drake denklemi'nin doğru olduğunu var sayalım, peki öyleyse nerede tüm bu medeniyetler ?

"fermi paradoksu"na göre bu soruya cevap arayacak olursak eğer;

1-)belki de hep boşuna bir arayıştayız. hiç kimse yok. kainatta, dünya üzerindekinden başka herhangi bir canlı aramak beyhude bir çaba. hiçbir zaman olmadılar ve olmayacaklar. koca kainatta yalnızca dünya üzerinde yaşayan canlılar, ağaçlar, insanlar, balıklar vs. var...

2-) var birileri. ancak henüz ilkel aşamadalar. bu aşamada uygarlıklar nasıl bizden haberdar olacak ki? veya radyo sinyali bile göndermiyorlar. bundan dolayı orada olduklarını nasıl göreceğiz veya bileceğiz ? insanlık ilkelken 10 kilometre ötesinden bile haberdar olamıyorken gezegenler, yıldızlar arası bir hayat varsa ve bu formdaki canlılar ilkelse tabii ki de haberdar olamayacağız.

3-) eskiden, çok eskiden vardılar. ama artık yoklar. bir medeniyet gelişince kendi içlerinde veya kendi seviyesinde başka bir medeniyetle çatışıp birbirlerini yok etmeye meyilliler. ki bizler insanlık olarak bırakın başka medeniyeti, birbirimizi bile yok etmekten çekinmiyoruz. savaşıyor, yok ediyor, öldürüyor, yakıp yıkıyoruz. biz bile kendi içimizde böyleyken başka uzaylı medeniyetler birbirini neden yok etmiş olmasın ki ?

4-) gelecekte var olacaklar. ancak şu an yoklar. kainat insanla başlamadı elbette. dünyanın da insanla başlamadığı bir gerçek. yani biz insanlar var olmadan milyar yıllar önce de dinozorlar, canlılar, ağaçlar, balıklar vardı. tabii evrimleştiler. kimi suda yaşamaya başladı, kimi karada, kimi havada... kimi de yok oldu. dünya için dahi insan veya uygarlıklar yokken, kainatta da belki şu anda yoklar ama ilerde de var olmayacaklar diyemeyiz...

5-) gelişme gösteren medeniyetleri adeta yok eden, ezen ve gelişmesine asla müsaade etmeyen bir veya birkaç hiper güçte medeniyet var. kainatta yalnızca kendilerinin varlığına tahammül edebiliyorlar. tüm medeniyetlerin ya ilkelce yaşamasına müsaade edecekler ya da gelişim gördükleri an o medeniyeti yok ediyorlar

6-) onları anlayamıyoruz. bizlere mesaj gönderiyorlar ancak fark etmiyoruz. iletişim kanallarımız bir değil. frekanslarımız uyuşmuyor. belki biz onlardan, belki de onlar bizden çok daha gelişmiş haberleşme ağlarına sahipler. bir böceği ultra lüks bir havaalanına götürseniz onun için ne fark eder ki ?

7-) önemsemiyorlar. fark ettiler ancak bizlere değer vermiyorlar. onlar için önemsiziz. bizim varlığımız onlara hiç bir şey katmadığı gibi yokluğumuz da onlardan bir şey eksiltmiyor. ha varız, ha yokuz. onların umurlarında değiliz.

8-) kainat hiper bir medeniyet tarafından çoktan modelize ve simulize edildi. aslında her şey bir oyun ve bizler bu oyun içinde bize biçilen karakterlerden fazlası değiliz. sadece rollerimizi oynuyor, günümüzü tamamlıyor ve oyundan çıkıyoruz, yani game over...

9-) onların hayvanat bahçesindeyiz. bir önemimiz yok. sadece izliyorlar. insanlık olarak hayvanlara yaptığımız muameleyi hiper medeniyetler bize yapıyor. aslında dünya kocaman bir hayvanat bahçesi ve bizler de bu bahçede sergilenen canlılarız.

10-) bizden korkuyorlar. "acaba bir belirti, bir sinyal gönderirsek sonuçları ne olur?" sorusu yüzünden korkuyorlar ve bekliyorlar. bana en mantıklı gelen bu oluyor. çünkü insan olarak yok etmeye fazlasıyla meraklıyız. ya bizdensin, ya da düşmansın felsefesi tüm insanlık için geçerli.

11-) milyonlarca yıl önce geldiler. dünyamıza baktılar. onlar dünyamıza, dünya üzerinde henüz akıllı bir yaşam yoktu. gereksiz bir yer olarak gördüler ve bir daha gelmemek üzere gittiler.

12-) yakında gelecekler. geldiklerinde ne olacak bilemiyoruz ama umarım ki bizden daha güçlü ve daha gelişmiş değillerdir. aslında gelmiş olurlarsa, zaten bizden daha gelişmiş oldukları da bir nevi ortaya çıkmış olacak.

kim bilir ?
devamını gör...
mustafa topaloğlu'nun liderlik ettiği, dünya dışı varlıkların tümüne verilen isimdir. mustafa topaloğlu, bu dünyada sıkışıp kalmış bir uzaylıdır ve hasretinden uzaylı adında bir şarkı çıkarmıştır.
erol büyükburç ise uzaylılar tarafından kaçırılmış ve spermlerinin zorla alındığını iddia etmiştir.
devamını gör...
aslında geldiler, aramızda dolaşıyorlar. ve evet, meraklı bir çocuk olursanız sizde onları görebilirsiniz.
devamını gör...
uzak gezegenlerin birinde bir tek hücreli bile bulsak dünya dışı yaşamı bulduk sayılacaktır. fakat biz insanlar olarak hep en az bizim kadar gelişmiş canlılar bekliyoruz, bana anlamsız geliyor.
devamını gör...
bir zamanlar (bkz: zuzaylılar)ı aklıma getiren başlık.
hey gidi zaga günleri ve 90'lar sonu ve 2000'ler başı.t: evrende varolduklarına inanılan zat-ı muhteremler. keşke olsalar ama onları bulsak bile muhtemelen bizzat görüşme şansımız yok. belki iletişim durumu olabilir, olur mu olur?
neyse şu james webb uzay teleskobu bir iş başı yapsın hele. heyecanı bile yeter.
devamını gör...
akıllı yaşam formu olanlar da büyük bir olasılıkla varlar, tek hücreli olanlardan daha yüksek ihtimalle hatta.
işin güzel tarafı, yalnız değiliz. işin kötü tarafı, yüksek bir ihtimalle yine temans kuramayacağız.
devamını gör...
3 tanedir.

evrende 100 milyardan fazla galaksi olduğu tahmin ediliyor.(all about space)

100 küsür milyar galaksi içindeki trilyonlarca gezegen içinden sadece dünyada yaşamın olduğunu düşünmek tam bir çılgınlıktır.

aynen kardeşim koca evren anadolu irfanı, sarı kıçlı almanlar, pembe suratlı ingilizler, göz çeperine eyeliner çektiğimin çinlileri için yaratıldı.
devamını gör...
adam olsalar fakir fukarayı doyururlardı.
devamını gör...
insan denen biyolojik canlı ile bir işleri yok galiba, zamanı kısıtlı iq larımızla idrak edebilen basit canlılarız.
kendileri, hem şuanı, hem az öncesini, hemde biraz sonrasını aynı anda yaşıyorlar deniyor.
bu da bir teoridir.
devamını gör...
belki onlarda aynı şeyi bizim için düşünüyordur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"uzaylılar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim