1.
çoğu konuda haklı bulduğum ancak etsiz hayat düşünemediğim gerçeği
devamını gör...
2.
öncelikle başlığı doğru yazımla açılabildiği için yazarı tebrik ediyorum.

vejetaryen insanları oldum olası anlamadım.
tamamen şov peşinde koştuğunuzu düşünüyorum
devamını gör...
3.
ceşitli nedenlerle et ve et türü gıda maddelerini reddetmiş insanlara verilen isim.
devamını gör...
4.
asla aralarında olamayacağım, hayvansal gıda tüketmeden yaşayabilen insanlardır.
devamını gör...
5.
anlayana ;hayvan yiyorsunuz diyerek yüzüme atılmış bir tokattır
devamını gör...
7 yıldır şov yaptığımı anlamamışım. sözlük sayesinde şimdi anladım.
büyüksün sözlük.!

insanın tahakküme karşı verdiği savaşların en zoru kendi iç dünyasıyla olanıdır.
bunu kimsenin başına kakmadan yapabilmek güç ister, irade terbiyesi ister, ruhsal kudret ister.

birileri bu içsel savaşa karar vermişken ve bunu yasamsallastirmak için bir disiplin yakalamışken buna şov demek modern ve medeni küçük adamın dilidir.
'dinle küçük adam' sen ilkel atalarının yolundan saptın, titre ve kendine gel. sen sadece ve sadece bir toplayıcı olabilirsin. çünkü çocuğun oynamak için tavşanı, yemek için ise elmayı seçer.
kendine gel küçük adam.

yapamadığını da yermekten vazgeç.'mideniz hayvan mezarlığıdır'
devamını gör...
saygı duyduğum ve bir yıldan biraz fazla mensubu olduğum bir tanım. daha sonra yeterli beslenemediğimden ve kas kaybı yaşamamdan dolayı bırakmak durumunda kaldım.
devamını gör...
et tüketmeyen insanlara verilen ad. et yiyorum deyince de, bazılarının hayvan yiyorsun lan diye bir de acıtasyon yapmaları yok mu.. sanırsın hayvan kesilirken, "aman aman yapma abi" diyor. hayvanların kendisi bile hayatta kalmak için hayvan yiyor, bir insan yediğinde sorun oluyor. bir maymun, muz ararken, bunu "ulan acıktım be muz yesem iyi olur" diye düşünüp yapmaz, çünkü hayvanlarda düşünmek, anlamak, akletmek gibi bir şey yok. bir kedi, bir köpekten kaçarken, "allaaah..geliyor yine" demez. nitekim, bir koyun, bir inek de kesilirken, "elveda dünya.." falan demiyor yani. o zaman benim bunu yememek, lezzetini tatmamam için ne gibi bir gerekçem var? zararlı desen değil abi, vitamin deposu. hayvanlar da acı çeker orası ayrı, fakat hayvanlar acı çekiyorsa, kendileri gibi hayvan olan diğer canlılar onları yediğinde de acı çekiyorlardır. kabul edin etmeyin, insan da bir hayvandır. dolayısıyla diğer hayvanlar gibi, biz insan adı verilen hayvanların da, diğer hayvan türlerini yemesi kadar doğal bir şey olamaz. son olarak, gariptir ki, insanoğlu kendi gibi insan olanların acı çekmesinden bir hüzün duymazken, akletmeyi, düşünmeyi bilmeyen, insanlar gibi duygusal bir acı çekip-çekmediği bile henüz bilinmeyen diğer hayvan türlerinin kesilmesine oldukça hüzünlenir. aha bunu da et yiyerek yazdım. vesselam.
devamını gör...
benim gözümde et yiyen insanlardan daha ikiyüzlüdürler.

çünkü sözde bir farkındalığa sahiptirler ama asıl mevzuyu görmezden gelirler. sütünü içtiğin, yumurtasını yediğin hayvanlar en nihayetinde yeterince süt/yumurta verince özgür bırakılmayacak. öldürülecekler. ayrıca tüm bu süreç içerisinde de alıkoyunuyorlar, hapsediliyorlar. yani tüm bu süreçten ve en sonunda gelen ölümden sorumlusun, kaçınılmaz bir şekilde. hayvan senin için süt/yumurta üretsin, bu süreçte hapsedilsin ama sen gel ve şey de "ama lütfen öldürmeyin" . bu sürece sebep olan sensin. o hayvanı dolaylı olarak öldürüyorsun zaten. bir geçiş dönemi olarak hoştur ama "peynirden vazgeçemem ben yeaaaa" diyip devam ediyorsan bir et yiyen insandan farkın yok. olacaksan vegan ol.
devamını gör...
(bkz: prevegan)
devamını gör...
(bkz: vejeteryan) sözcüğünün doğru yazımı ve (bkz: vegan) ile karıştırılan sözcük.
devamını gör...
veganlıktan önceki son çıkış.
devamını gör...
sürekli ıspanak pırasa brokoli vs yemiyosa saglam bütçe gerektirir.eski ev arkadaşım sürekli cevahirden yemeklik bişeyler alırdı.hiç bilmediğim markalara dünya kadar para verirdi.
devamını gör...
ancak hayvansal gıdalardan alınabilecek bazı vitamin ve mineral takviyeleriyle sağlık konusunda pek bir sıkıntı yaşanmadığını bildiğim beslenme kültürüne riayet eden kimse. diğer adıyla etyemez.
devamını gör...
havyansal gıda olarak sadece eti tüketmeyenler. yumurta süt gibi ürünleri tüketiyorlar genelde. bir arkadaşım etin tadını hiç sevmediği için küçüklükten beri yemiyor.
devamını gör...
asırladır alışılagelmişin dışında yaşayarak yeni bir din kurduğunu sanan. oysa küresel efendilerin bunu sunmasaydı oturduğun yerden eremezdin ıspanağın sırrına yüce vejetaryen hazretleri beyefendi!

sayısız dinde hayvan kurban etmek var. geçmişe dair ne varsa yıkmak için sen de verilen görevi yapıyorsun alt tarafı. yeni bir din icat eyledik kurban kesmek yok en merhametliyiz yupppii! değil yani olay.
devamını gör...
yazımının doğrusu bu olmasına rağmen, beni rahatsız ettiği, etsiz sözcük.
devamını gör...
et dışında herşeyi yiyen. çoğu kişi bunu veganla karıştırıyor ama aslında değil. vegan hayvansal hiçbir gıdayı tüketmemek demek, oysa vejetaryanlar hayvansal gıda olarak sadece et yemezler.
devamını gör...
nasıl yazıldığı konusunda halen beyinlerin yandığı. birden fazla alt kolu olan ancak hiçbirinde kırmızı etin tüketilmediği beslenme şekli. 2 yıla yakın süredir bu şekilde besleniyorum. kişiler etik nedenlere sahip olabilir, tadını sevmiyor olabilir ya da daha sağlıklı buluyor olabilir. "neden et yemiyon?!" sorusuna cevap olarak ağız dolusu bir "sanane!" demeniz yeterli olacaktır. nezaketi elden bırakmak istemezseniz de "istemiyorum." deyip kapatın konuyu. sanıldığı kadar zor bir beslenme şekli değildir ama sonuç olarak bir şeylerden feragat ettiğiniz doğan bir kısıtlılık hali vardır. yine de protein alıyoruz ve düzgün beslendiğimiz sürece de yamulmuyoruz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"vejetaryen" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim