fringe dizisinde john noble tarafından dahiyane bir oyunculukla canlandırılan değerli bir hoca karakteridir. maşallah walter hoca, her şeyin hocası ve bilim adamıdır. paralel evrenler arasında kapı açacak kadar iyi bir fizikçidir. en amansız ölümcül hastalıklara şurup üretebilecek kadar kimyasal tıp bilir. her türlü ameliyatı yapabilecek kadar iyi bir cerrahtır. bütün hayvan hastalıklarından anlayan bir veterinerdir. felsefe ve edebiyat kitaplarından okumadığı ve bilmediği yoktur.

dünya döndükçe allah başımızdan eksik etmesin kendisini.
devamını gör...
insanın ufkunu iki katına çıkaran dizi karakterlerindendir.
devamını gör...
hem çok bilgili, hem çok sevimli bir karakterdir. fringe, sırf walter için yeniden izlemek istediğim diziler arasında ilk sırada.
devamını gör...
dizisinin en baba karakteridir. izledikçe hayranlığınız üst seviyelere çıkar. bana ''okulu bırakıp fizik mi okusam hayalleri'' kurduran karakterdir. fikirleri çalınmış bir bilim adamıdır ayrıca bir dahinin yıllarca demir parmaklıkların arkasına hapsedilmiş olması iç burkar. elbette etik kurallı yıllar önce çiğnemiştir fakat bir dahi kolay yetişmiyor. içinde dramda barındırır, benim için en özel dizilerin başında gelir.
devamını gör...
kendi sütünü kendi üretir. üretemezse paralel evrenden ödünç alır.
devamını gör...
kendisine "ben öyle düşünmüyorum" diyen bir doktora "ancak iq'nuz benden daha yüksekse ne düşündüğünüzle ilgilenirim" diyen aşmış karakter.

yüzyılın ayarı da budur.
devamını gör...
fringe dizisinin 3 ana karakterinden biridir. dahi bir bilim insanıdır. şahsına münhasırın kelime karşılığıdır. keşke dedem olsa denilendir.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
la noire'de de birkaç bölümde gözükmüş olan oyuncu.
devamını gör...
fringe' in çatlak profesörü aşmış karakter. çılgınlıkları, zekası, biraz da hüzünlü hikayesi ve kişiliğiyle kendine hayran bıraktıran bilim adamı.
bir diğer fantastik bilim adamı olan william bell ile harvard zamanlarında paylaştıkları laboratuvarda yaptıkları çalışmalardan koca diziyi alıp götüren çokça malzeme çıkmıştır. john noble tarafından canlandırılmaktadır, onu da belirtelim.
devamını gör...
dizideki en eğlenceli, en sevimli karakter. o olmasaydı fringe sıkılmadan izlenecek bir dizi olmazdı. başlarda kendisine peter bishop gibi önyargıyla bakılabilir biraz ama her zaman olduğu gibi “tanısanız çok seversiniz”.

şu an fringe’i ne kadar özlediğimi fark ettim. gidip bir kaç bölüm izleyeyim. teşekkürler sözlük.
devamını gör...

şu sahnede bell abi diyor ki, "the bishop must be sacrificed" ve sonrasında adamını gönderiyor. garibim sanıyor ki, gidip walter bishop'ı öldürecek. sonradan anlaşılıyor ki, aslında bell kendisinden bahsetmekte. koskoca dizi boyunca, benim hatırladığım, walter'ın soyadıyla yapılmış tek satranç referansı. ne zaman açılışını izlesem tüylerim diken diken olur, çok güzel dizidir.


person of interest'in kankası olan dizi.
devamını gör...
walter bishop denilince mavi ay aklına gelen bir ben varım galiba.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"walter bishop" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim