1.
zodyak’ın 12 burcunun dördüncüsü yengeç burcudur. 22 haziran – 22 temmuz tarihleri arasında doğanlar bu burca mensuptur.

--- alıntı ---

sembolü: yengeç
elementi: su
olumlu özellikleri: yardımsever, sabırlı, merhametli, anaç, romantik, yaratıcı
olumsuz özellikleri: geveze, burnu havada, ketum, aşırı duyarlı, fazla rekabetçi
en sevdiği şeyler: gurme yemekler, salon sporları, ev partileri, çocuklar, müze ve sanat galeriler, evde yapılan hobiler, denize girmek, sevdiklerine yardım etmek
nefret ettiği şeyler: pejmürde giysiler, uluorta konuşmak, acele ettirilmek, yabancı insanlar, özel hayatını anlatmak
gizli tutkuları: arkadaşlarına ve ailelerine göz kulak olmak
güçlü yanları: sebatkâr, hayal gücü yüksek, sadık, duygusal, sempatik, ikna gücü yüksek olmaları
zayıf yanları: bunalımlı, kötümser, şüpheci, manipülatif olmaları


--- alıntı ---
devamını gör...
kendimden yola çıkarak :
- duygusal bir burçtur . ama öyle lafta değil ha gerçekten dibine kadar .

- ailesine bağlıdırlar . özellikle erkekler annesinin dizinin dibinden ayrılmaz .

- tembel olurlar . ben dahil çevremdeki birçok yengeç tembel insanlardır .

- sevdiği için (anne , baba , kardeş , sevgili vs. ) canını verir .

eklemeler olacaktır .tanım : bir burç .
devamını gör...
çok duygusal çok hassas insandırlar. bu burç bir insana yanlış veya üzecek bir davranışta bulunursanız geçmiş olsun asla unutmazlar. kafalarında kurarlar . anaç bir burçtur sevgileri büyüktür.
devamını gör...
öyle burçlar falan çok bağlamaz beni kendim de burcumu çok yansıtırım diyemem ama bir burç var ki (yaka silktirir) onlardan sonra burçların aşağı yukarı belli karakter özelliklerini gerçekten getirdiklerine inandım. yengeç burcuna gelirsek. özeldir. gerçekten özeldir, bir kere çok yetenekli ve yaratıcı olduklarını söyleyebilirim. kesinlikle sanatsal bir tarafları var. duygusal vs derler ama bir balık duygusallığı yoktur çoğunda sanki. içseldir duygusallıkları. dıştan sert oluyorlar bana kalırsa. tam olarak bir yengeci düşünün dışı kabuklu ve sert ama müptelası da çoktur hani etinin, o hesap. sevdikleri zaman, sevgisinden emin olabileceğiniz burçtur. sevgisini esirgemez çünkü severse birden %90ını görebilirsiniz. ancak bunun olabilmesi de baya meşakkatli olur. sevmesi yetmez, güvenirse görürsünüz bu sevgiyi. güvenmesi için mi? baya yolu var bence.
zekiler de. amacını, niyetini ya da sen bile farkında değilken hislerini anlayabilirler. beni bana anlat da dinleyeyim gibi bir şey.
hislerinin çok kuvvetli olduğunu söylemeye gerek yok diye düşünüyorum. çoğu evi sever derler, şahsım adına öylesine denk gelmedim pek. merhametlidir, böyle masum bir tarafları vardır - ya da öyle görünürler - ama tehlikeli de burçtur. o potansiyel var uyarayım, çıkarmıyorsa zorlamayın, zekice oynarlar. masum dedik ama böyle ihtiraslı da bir yanları vardır. çoğu bağımlılık yapıyor ya da hissettirdikleri. özel oldukları gibi size çok özelmişsiniz gibi hissettirebiliyorlar. bu özellik çoğu bünyeye fazla geliyor sanırım sonrasında havalanıyor özel hissettirdikleri çoğu kişi ancak onun hissettirdiği kadar özel olmaya alışmışsın bir kere? o hissettiriyor. sonrasında yeri dolmaz gibi gelen bir boşluk yaratabilir gidişleri. anaçlık konusuna katılıyorum ama sıkıcı bir anne edasıyla değil bence dedim ya kendinizi özel hissedeceğiniz kadar. alınganlık vardır, doğrudur ama bunu tolere edebilmeyi öğrenmişse yine oyunun elinde dönme ihtimali yüksek olur. olumsuz özelliklerine ketum olmaları derler ama bence yerine göre harika da olabilir. kolay kolay kendi sırlarını vermezler ama öldürseler sırrımı söylemez dediğin insanlar da çoğunlukla bu gruptan çıkar. gözlemlediğim kadarıyla libido olarak da yüksek insanlar.
kötü özellikleri diye açıkça diyebileceğimiz bir şey kindar bir burçtur. evet bu böyle cidden düşünün mesela her şey güllük gülistanlıkken trip yiyebilirsiniz çünkü unutmamıştır yaptığınız bir şeyi, unutamamıştır. affettim diyordur, affetmiştir de belki ama çocuk yüreği gibidir. derler ki çocuk yüreği affeder ama unutmaz. o anlarda tersine gidilmeyip biraz suyuna gidilirse hıncını alıp devam edebilir ama bu aynı şeyi ısıtıp ısıtıp önünüze sunmayacağı anlamına gelmez. hayatınıza güzellikleriyle giren bir burç için bence katlanılabilir bir kötü özellik. güzel de oluyor şimdi bu burcun kızları özellikle kalben, yüz olarak. çoğunun gözleri de güzel geliyor bana. acayip vefalı da burçtur, hani kindar dedim ya unutamıyorlar aslında yoksa bir çokları var ki vefadan kinini de içine atmaya çalışıyor biliyorum :)
fedakardır vs. düşününce iyi özellikleri, kötü özelliklerini götüren bir burç. kötü özellikleri açısından biraz krizi yönetmeyi bilmeniz gerekiyor. elbette ki burç bu, ne kadar tutar? karakterin önüne zerre geçemez ama etkisi var mıdır? varmış diyorum, sonradan inandım ama görerek yani. kısaca yaklaşması zordur, güvenini kazanması da öyle, alıngandır,kini fazladır,tembel ve üşengeçtir,kimi zaman umursamaz da olabilirler, biraz desteğe ihtiyaç duydukları da söylenebilir duygusal anlamda. öte yandan vefalı, fedakar, merhametli, zeki, özel hissettiren, bağımlılık yapan, sanatçı ruhlu yaratıcı yeteneklerdir.

seri katillerin ve psikopat eğilimli suçluların çoğunun bu burçtan çıktığı söylemi de doğrudur.

bu söylediklerim bazı genelgeçer ve kendi hayatımdaki gözlemlerine dayanmaktadır.
5-10 tane burç varsa milyonlarca karakter vardır unutulmamalıdır ve daha çok yengeç kadınını baz alınarak varılan öznel sonuçlardır.
devamını gör...
yönetici gezegeni ay olan burçtur.
devamını gör...
tanıyabileceğiniz en duygusal ve kuvvetli hislere sahip olan burçlardır kesinlikle. varlığı olay yokluğu koyar bir burçtur. sevdikleri zaman öyle severler ki ömrünüzün sonuna dek bir daha öyle sevilemeyeceğinizi sanırsınız. duyguları yüzlerinden okunur, çok şeffaftırlar. bir çocuk kadar sulu gözdürler, tepki bile veremeyeceğiniz şeylere ağlarken bulabilirsiniz onları. evet gayet evcimendirler, hatta karantina döneminden en az şikayet edenler yengeç burçlarıdır. evleri en güvenli sığınaklarıdır. ailelerine çok düşkünlerdir, saçlarının teline zarar gelse ortalığı yakarlar. fazla duygusallık ve romantizmden boğulmamak için duygularını daha saklayabilen, daha umursamaz birisiyle ilişki yaşamaları tavsiye edilir, ne kadar yararlı olur bilmem. hislerinin hata payları çok düşüktür. arkadaş grubunun annesi olur yengeç burçları. hayatınızda bir yengeç varsa lütfen kıymetini bilin
devamını gör...
erkek olanları saçma bir entel olma çabası içine giriyor niyeyse, bı de küçük meme sevdiklerini düşünüyorum.
devamını gör...
duygusal filan değiller, benciller..
erkeklerinin hepsi kız gibi, insanı göbeğinden çatlatır,
adaletsizler, net..
herkesin heryerde onlara ayrıcalık yapmasını isterler, herkesde mecbur sanırlar, öyle davranırlar, anlatamazsınızda, heryerde karın ağrısı, her yerde pürüz dür bunlar, herşey onların hakkı,
zaten non-stop size küsmüş olduklarından iletişim de kuramazsınız
ruhları zorbadır, şiddete en meyilli burç
aynı zamanda şiddete en çok kafa yoran burçtur, çünkü sadece fiziksel değil, psikolojik şiddetle en çok uğraşanlarda bunlardır,
cezaevlerindeki suçluların %90 ı
ruh hastalarının %90 ı tam hatırlamıyorum 99 da olabilir, bu hasta ruhlar hep yengeç burcudur, tesadüf değildir
tecrübeylede sabittir, verdikleri sözü tutmazlar, cimridirler, çünkü hep almak isterler, herkes hep beni düşünsün isterler..
öyle anaç filanda değildirler..
erkekleri feminen olur, karakterleri kadın gibidir..
kadını ayrı mız mız.. bir tane müdürüm vardı, 50 li yaşlarda dul, fal baktırmaya gidip gidip, falımda sen çıktın sen beni kıskanıyormuşsun derdi, benim kıyafetlerimin aynısından alıp giyerdi, bir dönem bir sevgilim olmuştu ama böyle, çiçekler filan işyerime gelirdi almaya, yakışıklıydı da, gitti reddettiği adamla görüşmeye başladı, çıkmaya başladı, getirdi benimle tanıştırırdı özellikle, bana çok aşık diye bana anlatırdı..
ömür törpüsü insanlar..
devamını gör...
hem yengeç olmam hem de yükselenimin yengeç olması mı desem, geçenler de bir kız arkadaş sağ olsun burç haritamı çıkardı dünya kadar özelliğimden bahsetti ( bu doğduğum yer, gün ve saat ile alakalı bir harita ) anlata anlata bitiremedi ve %85 beni anlattığına şaşırarak emin oldum.. velhasıl kelam çok değişik bir burcuz.
devamını gör...
10.
aklıma sadece ağlama ve mızmızlanma getiren burçtur. biraz yorucudur.
devamını gör...
11.
yorucu bir karakterleri vardır. bir süre sonra sıkmaya başlar.
devamını gör...
12.
genellikle hasta ruhlu insanlardır, hepsinin katlanılmayan baskın bir özelliği olur.
devamını gör...
13.
mensubu olduğum burç. başlığı okumamla sıkıcı, ağlak, yorucu ve hasta ruhlu olduğumu öğrenmiş bulunuyorum.
devamını gör...
duygusal, alıngan, memnuniyetsiz kişilerin burcu.
devamını gör...
astrolojinin sürekli çeyiz düzdürüp,yuva kurdurmaya çalıştığı burç.
devamını gör...
aynı zamanda bir burç. 23 haziran- 22 temmuz arası doğanlar bu burçtur.
devamını gör...
başağın yakınına düşen burçtur. başağa mı özel bana özel bilemediğim.
devamını gör...
ne illet, tahammül edilemez, pislik ve ruh hastası olduğumu öğrendim.
devamını gör...
duygusal manipülasyon seviyesi çok yüksek, neredeyse sezgileri ile hareket eden bir burçtur. iyiliği mükemmel iyi olan ama düşman edinmek istemeyeceginiz size hayatı zindan edebilecek bir burç olduğunu söyleyebilirim. tabiki de bu fiziksel bir kötülük değil aksine süreklionu dusunmenize neden olacak bir durum.
devamını gör...
yengeç burcu... su burçlarının öncüsü. av ve ay tanrıçası artemis'in ve biraz da doğurganlık ve evlilik tanrıçası hera'nın burcu. gelin bu burcun mensubu hakkında eğri oturup doğru konuşalım.
şimdi herkesin artık ağzına sakız gibi yapışmış olan "ağlak, manipülatif" sıfatlarına gelmeden önce size durumu daha iyi anlamanızı sağlayacak bir konuda konuşmalıyım.
arkadaşlar yengeç burcunun yönetici gezegeni ay. ve eğer burcunuz yengeç burcuysa siz bu dünyaya anlaşılmayacağınızı kabullenerek gelmişsinizdir. çünkü şimdi bizim asıl burçlar "güneş burcu" kategorisine giriyor. bunlar doğduğumuz burçlar yani. normalde yengeç burcunun yönetici gezegeni ay olunca, ve ay da güneşin zıttı olunca ortalık karışır.
efenim bu cins insanlar adeta aydan gelmiştir. kendileri içlerinde kimseye yansıtmadıkları bir karanlık taşır. bazı insanlar onları dengesiz olarak nitelendirir ve öyledirler. ama bu karakterlerinden dolayı değil, ayın durumlarından kaynaklanır. ister inanın ister inanmayın o ay oraya birileri inip bayrak dikip geri gitsin diye konulmadı. o arkadaş bir şeyleri değiştiriyor.
kendisi ağlak değildir ama çok gözyaşı döker. çünkü o ayın kızıdır ve dünyadaki bütün korkunçluklar ona çok fazla gelir. bir köpeğin acı havlamaları bile kalbini kırar. bunu gidip de bir ateş veyahut hava burcunun anlamasını beklemiyoruz tabii.
efenim kendileri manipülatif değildir. sadece duygular konusunda olan hassaslıkları onlara bir bağışıklık kazandırır ve bu bağışıklılık karşısındaki insanın duygularını en saf haliyle görebilme ve yönetmedir. yani bir sonraki sefer "abi yengeçler manipülatif yhiaa" diyen biriyle karşılaşınca ne yapıyoruz aylı kardeşlerim? diyoruz ki "cnm o manipülatif olmamızdan değil sizin duygusal olarak zayıf ve korunmasız olmanızdan kaynaklanıyor."
bu burcun mensupları evcimendir. en iyi anlaştıkları burçlar boğa, akrep, başak, balık, oğlaktır.
değerini bilirseniz sizi sever vve hayatının sonuna kadar sizi korur.
eğer kazık atarsanız... haftaya olacak finalleriniz için endişelenmenize gerek yok :)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"yengeç burcu" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim