şarkıları, sesi, yorumu, canlı performansları, kocaman yüreği ve kişiliğiyle 90'ların en sevdiğim türkçe pop sanatçılarından biridir. gerçek adı füsun nalan açın. kendisinden pek haber almak mümkün değildir son senelerde. bodrum'da sakin bir hayat yaşıyor. hep merak ederdim acaba neden akrep diye. biyografisinde şöyle yazmış akrep nalan:
--- alıntı ---
1978 yılında filan hayatımda ilk defa at yarışı oynadım. atın birinin adı akrep idi. 6'lı tutturdum. o sıralarda gazetelerde manşet akrep nalan lakaplı bir hanım vardı. arkadaş çevrem sanıyorum ondan esinlenerek akrep diye hitap etmeye başladılar. sonra da yapıştı kaldı.. işte böyle...
--- alıntı ---

kendisinin web sitesine uğrayarak hem 2000'lerin başındaki internet sitelerinin nostaljisini yaşayabilir ayrıca biyografisi, videoları, evinin fotoğrafları, kendi fotoğraflarını görebilirsiniz. tüm şarkıları da sitesinde ücretsiz bulunuyor. aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
akrep nalan
devamını gör...
çok samimi ve iyi biri olduğuna inandığım sanatçı. dağ çiçeği gibi kaliteli bir albümü olmasına rağmen müzik piyasasında tutunamamış/tutunmak istememiş olması da bunu destekliyor bence. şarkıları web sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ayrıca.
devamını gör...
küçük bir köpeği varmış bir sabah uyandığından farketmeden hayvanı off yapmış.
devamını gör...
hayatına bodrum’da devam etmektedir.
kale tarafında gezerken, köpeği adana’nın camından kafasını çıkartmış bir şekilde bir yerden bir yere giderken görmeniz muhtemeldir.
devamını gör...
her kar yağdığında akla gelen ve hayat bilgisi dizisinde feminist beden eğitimi öğretmeni fidan karakterini oynayan şarkıcı.
devamını gör...
çok güzel şarkıları olan güzel sese sahip kişi. arada bir çağır beni şarkısını açıp geçmişe götüren internet sitesinde gezerek huzur bulurum.
devamını gör...
esasında yakın tarihimizde iki tane "akrep nalan" vardır.
ilki ve gerçegi güzeller güzeli bir kadın eylemcidir. akrep tipi tabancayla dolaştığı rivayet edilir bu nalan'ın. lakabı böyle kalmıştır.

diğeri ise billur sesli sanatçımız nalan hanım. o yıllarda nalan hanım devlet memuruymuş. iş çıkışı arkadaşları kendisine şarkı söyletir dururmuş. lakabı da o günlerin popüler militanı "akrep nalan" olarak kalır.
devamını gör...
geçen aylarda rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede, bugün yaşamını yitirmiş. karlar düşerken bir anımız daha olacak artık.
devamını gör...
hayat bilgisi'nin fidan hocası, oyuncu ve şarkıcı akrep nalan ablamız, hayatını kaybetmiş. ışıklar içinde uyusun.
gerçek ismi; füsun nalan açın
devamını gör...
daha dün güneşlerime kar yağdı şarkısını dinledim de nerede ne yapıyor acaba diye merak ettiğim sanatçı.*
devamını gör...
(bkz: 4 mart 2022 akrep nalan'ın vefat etmesi)
devamını gör...
bugün hayatını kaybetmiştir. mekanı cennet olsun dilerim.
devamını gör...
bizim jenerasyon için bazı sanatçılar var.
ortalıkta olmasa da aklımızın bir köşesindedir.
rahmetli de öyleydi.
hanımefendi, naif bir insandı.
mekanı cennet olsun. iyi bilirdik.
devamını gör...
bu dünyada ne kadar ünlü olduğunun hiçbir önemi yok.
çok özendiğimiz insanların ölümce defnedecek dostlarının bile olmaması çok üzücü.
akrep nalan belki ülkede çok sevilen bir sanatçıydı ancak, cenazesini belediye görevlileri defnetmek durumunda kaldı malesef.
üzücü bir durum.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
bu hafta yitirdiğimiz çok değerli türk pop müziği sanatçımız. ölüm haberini aldığımdan beri buna inanmak istemedim. anca gerçekliğini anlayabiliyorum. günlerdir hiç bir şarkısını açmamama rağmen billur sesi beynimin bedenimin her yerinde çalıyor. nalan hanım da dediği gibi "kolay mı ağlamadan kabullenmek gerçeği?"

kendiyle barışık harika bir insandı. mirasını da aziz nesin vakfına bırakması kendisine beni birkez daha hayran bıraktı. çok özleyeceğiz. daha önce yaşamından ilginç bir enstantaneyi anlattığım yazımı bırakıyorum.

#1525004
devamını gör...
hayat bilgisi dizisindeki tombul öğretmendir.

1954/2022 yılları arasında yaşamış türk şarkıcı ve oyuncudur.
en bilinen şarkısı aşiyan'dır.


aşinayım ben bu aşkı aşiyana
devamını gör...
galatasaray'ın şampiyon olduğu aynı sene bodrumspor'un da süper lige çıkışını göremedi ablam, ak repablam. web sitesi, en az kendi kadar özgü ve güzel insan.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"akrep nalan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim