1.
kuzey ege'nin edremit'e bağlı en tatlı tatil beldelerinden biri.

eğlenmek değil de dinlenmek amacıyla gelen insanlar için bire bir. tercihen çarşı tarafı yerine vali konağı-rıhtım arasında bir yerlerde konaklamalarını tavsiye ederim. ancak ya ev tutulmalı ya da apart otellerde kalınmalı... insan gibi oturup bir kadeh bir şey içecek tek bir mekan kalmamış. bundan iki üç sene önce şahane beach barlar varken bu sene hepsi kapanmış
devamını gör...
2.
gidecek tatilcilere öncelikli tavsiyem önce daha yoğun beldelerde eğlenip kopmaları... ardından da bu taraflara kafa dinlemeye gelmeleri... ben önce bodrum, sonra kuzey ege yaptım. oldukça başarılı bir tercih oldu.
devamını gör...
3.
(müminlerin) bodrumuydu bir zamanlar sonra ne oldu bilmiyorum, ya şanını yitirdi ya da ben muhafazakar çevreden uzaklaştım orasını kestiremiyorum ama duyduğum kadarıyla suyu soğukmuş.
devamını gör...
4.
çocukluğum altınoluk'ta geçti. son yıllarda memleketin her bakir kalmış güzel köşesi gibi ipini koparanın gittiği, güzelim kaz dağları manzarasının sıklıkla rant yangınlarına kurban edildiği, ne idüğü belirsiz tatsız tuzsuz mekanların açıldığı bir yer olma yolunda ilerlese dahi gerçek altınoluk severler korumak ve sahip çıkmak boynumuzun borcudur, elimizden geldiği kadar.
devamını gör...
1- kâbe damına konulan ve arapça’da mîzâbü’r-rahme, farsça’da mîzâb-ı rahmet denilen oluk. ilk kez emevî halifesi velîd b. abdülmelik tarafından yaptırılmıştır. osmanlı hükümdarları tarafından ihtiyaç halinde değişimi ve onarımı sağlanmıştır. bugün sultan abdulmecid'in yaptırdığı oluk kullanılmaya devam edilmektedir.
buradan
2-erkam yayınlarının 20 yılı aşkın süredir hizmet veren dini içerikli dergisi.
devamını gör...
güre ile küçükkuyu arasında kalan belde, mahalle... yukarıya doğru çıkılınca gerçek altınoluğa gitmiş olursunuz ve gözleme yiyerek aşağıdaki hayatı izleyebiliyorsunuz... emekliler için daha uygun... eski eğlencesini kaybetmiş durumda...
devamını gör...
kazdağları milli parkı bünyesinde şahinderesi kanyonuna ev sahipliği yapmakta olan edremit ‘in mahallesi olan yerleşim yeri. bu kanyonda 809 civarı bitki türü bulunmakta, şelaleler, yazın girip yüzebileceğiniz göletler * bulunmaktadır. altınoluk amfi tiyatroda yaz döneminde müthiş sanat performansları olur.
ayrıyeten #2508337 ek olarak gözleminin yanında koruk suyu tavsiye ederim.
devamını gör...
balıkesir'in çanakkale ile sınırını oluşturan ve deniz suyu çok soğuk olan yer.
devamını gör...
uzaktayken özlediğim fakat gidince sıkıntıdan patladığım yer.
devamını gör...
denizinin ortasında bir dağ suyu akan musluk vardır, çok ama çok soğuktur. havasını ve denizini severim, bi de arkadaşlarım olsa tadından yenmez.
devamını gör...
sadece yazın nüfusu olan mahrumiyet bölgesi.
devamını gör...
artık sevmediğim, bayram dolayısıyla bulunmak zorunda olduğum, kışın nüfusu olmayan, küçük, çok bilinmeyen, fazla gelişmemiş, sıkıcı bir tatil beldesi. ayın 4'ünde istanbul'a döneceğim ve kalacak yer bulabilirsem kendi istediğim şehre gideceğim için çok mutluyum.
devamını gör...
çocukluklarımın yaz zamanları geçmiştir ne kızlar ne arkadaşlıklar.

şimdi hiç biri yok tabi.
devamını gör...
#2632579

gitmeyin kardesim altinoluğa cebren silah zoruyla mi götürüyorlar.altinoluk da bayilior size nolur gelsin die.gidecem dediği istanbulda da çesmeden çamur akıyor.buyrun gidin tutan mi var.
devamını gör...
balıkesir'in çanakkale ile sınırını oluşturan, bayram dolayısı ile bulunmak zorunda olduğum, eskiden sevdiğim fakat küçük, fazla gelişmemiş, yerli nüfusu olmayan ve yazın çok kalabalık olduğu için artık sevmediğim, ilçe bile olmayan yer. neyse ki çok şükür salı günü dönüyorum istanbul'uma.
devamını gör...
tanim: bir yer

not: altinoluktan selamlar
devamını gör...
an itibariyle kurtulduğum sıkıcı kasaba. eskiden sevdiğim fakat artık nefret ettiğim, ilçe bile olmayan bir yer. bir daha da adımımı atmam. şükür kurtarana.
devamını gör...
altınoluk'un en en en güzel yanı; arkadaş kafenin plajında, yanıyor amcanın "yaanıyor" diye bağırarak sattığı evrenin en iyi tahinli çörekleridir. lif lif ayrılan çöreğin; üstüne sıvanmış tahin, onun üstüne serpilmiş şeker ve en üstüne boca edilmiş fıstıkla ulaştığı lezzet "selection" ayarda.
devamını gör...
eskiden çok hoş bir yerdi, 10 seneyi geçti adım bile atmıyorum, bir kalabalık oldu ? yuh yaani ? millet donunu çeke çeke buraya koşuyor........ hemde bilin bakalım kimler ? bildiniz..................
1-acı reyizci ve aşırı dallama alamancı davarolar, hani bize nankörlük yaabmaayın falan diyen sığırlar
2-dinci ve akapeciler

bıhtıh bunlardan......................
devamını gör...
fiyatlar feci uçmuş.

beach girişler 600 tl, loca 3000tl kokteyller 350tl'den başlıyor
valla yazılanların aksine ben baya eğleniyorum ya altınoluk'ta bence güzel yerler var.

iş kokteyl okey, çarşı içerisinde bi' shot bar var orada güzel muhabbet dönüyor,
nere denilen yer mekan olarak güzel ama biraz kekovari, lobby okey, denizi de fena değil.

bence yeterli bi' yer altınoluk
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim