1.
özellikle miyop olup astigmatınız varsa... bulanık hatta çift görmenize neden oluyor.
devamını gör...
bir şeyler görüyorum ama ne? dedirtir.
devamını gör...
yaşa bağlı olarak ilerleyen, gözün yapısındaki fiziksel bozulma sonucunda ortaya çıkan hastalık.
devamını gör...
miyop ve hipermetropa göre çok daha kötü olduğunu düşündüğüm göz hastalığı.
devamını gör...
20 metreden sonra her kızın sizi kestiğini sanmanıza neden olan göz bozukluğu.

30 yaşından sonra "miyop astigmat" teşhisiyle dünyam bulanıklaştı.
devamını gör...
hem yakını hem uzağı bulanık gören kişiler astigmattır. gözlük veya lazerle halledildiği söylense de neden göz doktorları gözlük takıyor sorusunu her hastaneye gittiğimde sormama neden olmuştur. bilen aydınlatabilir.
devamını gör...
miyop hastalığına eşlik ederse görmeyi zorlaştırır. kişiyi kalın camlı gözlükle arkadaş yapar.
devamını gör...
kaliteli kontak lenslerimle kurtulsam da geceleri,kör noktalarda zorlanıyorum.gözlükle baş edilemez diye tahmin ediyorum.
devamını gör...
uzun yıllar sadece miyop olan gözlerime son 5 sene de eşlik eden rahatsızlık. ben miyopu öpüp de başıma koyaymışım. bu ne sinir bozucu bir hastalıkmış. bendeki oranı 0,50 olmasına rağmen daha büyük numaralarla uğraşanlara allah yardım etsin. doktor rutin kontrolümde astigmat da var deyince dedim "e yaz bi gözlük reçetesi madem." gözlüğü aldım eve gittim dedim herhalde adam camları yanlış kesti. benim göz numaram böyle değildi ki. böyle yerler çarpık çurpuk gibi. * yürüyorum ama sanki birazdan birine "öpüjeeem" diye yanaşacağım. öyle bir saçma gidiş. ertesi gün gözlükçü dedi "yooo abla bu numaralar doğru" meğer astigmat böyle yapıyormuş. alışması zormuş. kibar ve yakışıklı göz doktoruma dedim ki "ya ben bu astigmatı kullanmasam. olmaz mı. ben bunu sevmedim". iki gözümün çiçeği hemen dedi "senin numaralar zaten küçük olmasa da olur". "ah.. dedim üzümlü kekim olmasaydın olmazdım." * beni çok rahatsız etmiyor görüş açısı olarak ancak aşırı baş ağrısı yapıyor. dikkat edin.
devamını gör...
4 derece miyopuma eşlik eden, karşımdan gelen insanı bile seçememe neden olan göz kusuru.
devamını gör...
baş ağrılarımın sebebi olduğunu öğrendiğim göz kusuru. kornea ile ilişkili yapısal bir bozukluktan kaynaklanıyor.
devamını gör...
3 derece miyopcuğumla kanka olandır.. şiddetli baş ağrılarımdan ötürü kesin beynimde tümor var diye doktor doktor gezdiren o mr senin bu tomografi benim dolaştıran pislik bir durumdur.. hayır kafanın içinde birşey yok bi göz doktoruns görün diyen beyin cerrahını alnından öpmek istedim. ama benim anlamadığım miyopun ilerlememesi için gözlük kullanmam tavsiye edilirlen astigmattan ve sürekli ekran başında olmamdan ötürü uzun süre gözlük kullanmamam gerektiği telkin edildi.. ne yapayım şimdi takayım mı çıkartayım mı ?
devamını gör...
varlığı dikey görüşü etkileyen ve bundan dolayı bireylerde dengesizlik şikayeti oluşturabilen bir görme kusurudur.
devamını gör...
gördüğümü sanıyordum, meğer göremiyormuşum. gözlük takıyorum, şimdi her yer full hd.
devamını gör...
inanılmaz baş ağrısına sebep olan görme bozukluğu. sağ gözümde bulunmakta. dört yıl önce 0,75’ti, son zamanlarda sürekli gözlük de kullanmama rağmen gözlerim çok ağrımaya başladı. bakarken zorlandığımı hissediyorum resmen. sonra sağlam gözümü kapatıp bir deneme yapayım dedim, kız göremiyomuşum resmen!
devamını gör...
arkadaşlarımın "seni gördüm ama bana selam bile vermedin" demesine sebebiyet veren rahatsızlık. miyop da var tabii bir de, gözümde lens veya gözlük yoksa sizi tanımıyorum kardeşim ne yapayım. yüzünüzde gözünüz, burnunuz var mı onu bile görmüyorum.
ekleme; günden güne de ilerliyor. aslında yaşıma göre ilerlemesinin durması gerektiğini söylemişti doktor ama maalesef.
devamını gör...
özellikle küçük boyutlu yazıları okumayı inanılmaz derecede zorlaştıran göz kusuru. yeterli ışığın olmadığı ortamlarda görüşünüzün ciddi derecede düşmesine sebep olur. loş ışıklı fakülte koridorunda 1 metre uzağımdaki kişinin yüzünü tanımama engel olan marazdır kendisi.
devamını gör...
göz doktoruna gittiğimde şans eseri öğrendiğim durum.

aslında babamdan geçen bir olay.. doktorda gözümde en başından beri olabileceğini ima eder gibi bir açıklamada bulundu..babamlarda astigmat genetik.en küçük kuzenimde dahi var.. hatta gözlerimin numarası bile babamla aynı..

astigmat olduğumu öğrendikten sonra gözümle alakalı pek dikkat etmediğim şeylere dikkat etmeye başladım.benim tek gözümde astigmat var.bu sebeple önceden fark etmediğim şeyleri şimdi fark ediyorum.

beni yoran , bulanık görme durumu.uzağa bakarken bulanık görme durumu başlıyor.bu , şu ana kadar göz problemi yaşamamış şahsım için sinir bozucu bir durum oldu.


ama olsun diyorum yinede. en azından ciddi bir sağlık problemi değil.. genetik yapı önemli.bazı şeyler gerçekten geçebiliyor.
devamını gör...
bu pabucuna koydugumun hastalığı yüzünden yıllardır hayatım karardı artık gerçekten gözlerime kalem sokma fikri mantıklı gelmeye başlıyor bu hastalık yüzünden
devamını gör...
geceleri araba kullanmayı zorlaştıran göz bozukluğu.

o arabaların ışıkları öyle kocaman görünmüyor mu? gerçekten mi? nasıl göründüğünü anlatsanıza bana.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"astigmat" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim