biri var şarkısını ne zaman dinlesem ağlamaklı olduğum, küt saçı yakıştırabildiğim tek kadındır kendisi.
devamını gör...
bende: farsça köle, kul anlamına gelir.
"bende'niz" kullanımı "köleniz olarak" anlamına gelir. alçakgönüllülük, bağlılık belirtmek için yahut kendinden makamca üstün kimselere hitap ederken "ben" demek yerine "bende'niz" kullanılır.
devamını gör...
bendeniz orta okul çağlarında aşık olduğum popstardır ayrıca.
devamını gör...
çocukluğa dair güzel detaylardan biridir benim için harun kolçak ile beraber. ne varsa doksanlarda vardı.
devamını gör...
asıl adı deniz çelik olan şarkıcı. çok hoş, yanık bir sesi vardır. besteciliği de kuvvetlidir. kendisi de ayrı güzeldir. hülyalı hülyalı bakan gözleri alır götürür insanı.
devamını gör...
'ağlayayım mı devrilen yıllara şarkısını' her ağlamam geldiğinde söylediğim şarkıcıdır.
devamını gör...
her biri hit olan şarkıları barındıran ilk albümü bendeniz 1 1993 yılında çıkmıştı. siyah küt saçı, koyu renk ruju ve siyahlı elbiseleriyle ya sen ya hiç, ağlayayım mı?, müjdeler ver isimli zamansız şarkılar dillendirdi.
devamını gör...
seneler önce aşık olduğum şarkıcı.
sesi, şarkıları, görüntüsü...
her şeyiyle beni cezbetmişti.
devamını gör...
zamanında kıymeti bilinmeyen şarkıcı, ortadoğunun incisi.
devamını gör...
çocukluk aşkım. orta okul zamanları, ne zaman telezviyonda klibi çıksa pür dikkat sonuna kadar izlerdim. bana aşırı cool biri gibi görünürdü. o saçlar, giyim tarzı vs. bugün tekrar nedensizce aklıma geldi, bu baharda klibini açtım. yine hayranlıkla izledim. aradan o kadar yıl geçmesine; giyim kuşam tarzının, saç stillerinin vs. değişmesine rağmen, o bugün bile cool görünüyor. ya da bana öyle geliyordur, bilemiyorum. bana göre zamanının çok ötesinde bir tarza sahipti.
devamını gör...
kendisinin adını çok duyduğum için bugün on- on beş şarkısını ard arda dinlediğim şarkıcı. kendisinin sesi çok güzel. sesini bazen yıldız tilbe'ye bazen aşkın nur yengi'ye bazen de sezen aksu'ya benzettim. şarkılarının sözleri de çok güzeldi. ama şarkılarının çoğunun sound'unu beğenmedim. şarkılardaki üflemeli çalgılar şarkılarına yer yer arabesk havası katmış. bunu sevmedim sanırım. hakettigi değeri görememiş gibi hissettim. 90'larda keşke sezen aksu ile çalışabilseydi hem daha iyi parçalar üretebilirdi hem de daha çok tanınırdı. şu an 25 yaşın altındaki gençlerin özel bir ilgi göstermedeği sürece kendisini tanıdığını sanmıyorum.
devamını gör...
adının anlamı bendeniz mi yoksa ben deniz mi acaba?

bunun cevabını hala öğrenmedim. işin heyecanı kaçmasın diye o gün bugündür öğrenmiyorum...*
devamını gör...
hak ettiği değeri asla veremedik biz bu kadına. o kadar underrated kaldı ki, o kadar olur.
devamını gör...
aşkın nur yengi ile birlikte gençlik aşkımdı.
hala daha sesi de, yüzü de, şarkıları da çok güzel.

yanlış hatırlamıyorsam kapak veya arka kapakta kazaklı, küt saçlı bir fotoğrafının olduğu kasedini teybe koyar masada dinlerdim.

şimdi ne teyp kaldı ne o masa ama hala daha çok çok severim.
instagramdan doğumgünü için bile yazdım ki ünlülere öyle mesaj yazmak filan hiç adetim değildir.
öyle yer etmiş bende.
devamını gör...
o saç stili bir tek ona yakışıyordu. başkası yapsa besleme gibi durur ama ona nasıl yakışıyordu! kendinin güzelliği ayrı şarkıları da çok güzeldir. türk pop müziğinin en kaliteli zamanlarıydı kendisinin de olduğu zaman.
devamını gör...
zaten güzel şeyler uzun sürmez. bendeniz'de öyle. bir dönem o güzelliği bize bıraktı ve sonra gitti. ses rengi, şarkıları, tavrı, tarzı çok hoşuma gidiyor. defalarca ve sıklıkla dinlememe rağmen eskimedi benim için. iyi ki var olmuş.
devamını gör...
yıldız tilbe ile ikisi gençliğimin katili.
devamını gör...
anılarımız, yaş farkımız pek olmasa da çocukluğumuz.
seviyoruz.
devamını gör...
eylül ayından beri şarkılarına aşırı derecede hayran olduğumu fark ettiğim şarkıcı. youtubeda derleme müzik kanalının bir saatlik videosu ile çalışırken yaptığım işten keyif almama sebep oluyor. ve soldout konserlerinde aşırı keyif alıyorum, dördüncüyü bekliyorum. teşekkürler.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim