genç parti kurucusu, star tv'nin ve telsim gsm operatörünün eski sahibi, iş insanı.
devamını gör...
son aylarda genç partinin toplantılarına ve televizyonlardaki haber programlarına canlı yayınla bağlanarak gündeme girmeye çalışan, genç parti kurucusudur.
bu akşam krt tv'nin canlı yayınına bağlandığını duydum. eleştirinin dozajını artırmaktadır.
2023 için hazırlık yaptığı anlaşılmaktadır.
devamını gör...
bu insana neden sempati duyulmaya başlandı anlamadım.

adam bildiğin dümdüz dolandırıcıydı lan işte. bu durumu yalnızca mağdurları anlayabilir tabi.
star tv ve telsim hariç yaptığı elle tutulur bir hizmeti de yok. pringles falan demeyin sakın.
devamını gör...
mazotu 1 tl yapamadan yaşlanmış olan türk siyasetçi.
devamını gör...
çok karizma bir adamdır. kendisinin akla gelmesine yarayan anahtar kelimeler mevcuttur. pringless mario jardel shakira telsim. bunları duyunca görünce aklınıza cem uzan gelir.
devamını gör...
jardel'i helikopterle florya'ya indirendir.
devamını gör...
cem uzana hapis şoku başlığıyla sürekli gündeme gelen siyasetçi
devamını gör...
adam gibi adamdır. zamanında verdiği pringles'ların tadı halen damağımızda.
devamını gör...
bir adet troll.
devamını gör...
sadece 60 günlük kampanya ile %7 oy almak gibi bir rekora imza atan iş adamı, siyasetçi.

ayrıca motorola'ya çok fena boru sokmuştur ki motorola hala belini doğrultamadı.
devamını gör...
shakira'yı getirtti ya zirveyi yaptı bu adam. o zamanlar genel olarak lale devri yaşıyormuşuz bu günlerimize kıyasla. o günleri özlemle anıyorum.
devamını gör...
kral adam.
devamını gör...
ülkeyi tayyip erdoğan'dan 100 kat daha iyi yönetebilme kabiliyetine sahip olduğunu düşündüğüm kişi. evet.
devamını gör...
galatasaray'a jardel gibi birini hediye etmiş insan.
kovulmasaydı bugün fenerbahçe galatasaray'ın sadece ismini anıyor olacaktı. acun, fener için neyse cem uzan galatasaray için onun net 30 kat fazlasıdır.
devamını gör...
"sıkılıyorum daralıyorum isyan ediyorum isyan." sözüyle tanıdığım siyasetçi.
devamını gör...
fransa'nın elindeki saatli bombadır. meclise girerse, yani yüzdelik barajı aşabilirse islamcı cemaatlerin kökünü kazıyacaktır.


çünkü akp'nin yükselişi için gereken servet uzan ailesine aitti. kepez elektrik, berke barajı gibi para basan yatırımlarını cemaat yapılanması gasp etmişti. cem uzan bu olayları "kumpas" olarak anlatıyordu o dönem. aynı kumpas mekanizması yıllar sonra ergenokon olarak tekrar çalışacaktı. kaynak

devlet en büyük şirkettir.

halkın ekonomik sorunlarını çok doğru tespit ediyordu. 90'larda pringles çocuklar arasında cipslerin şahı olarak görülürdü. cem uzan, gazete eki olarak pringles dağıtmıştı. yine çiftçinin en büyük masrafının enerji yani mazot olduğunu fark edip seçim vaadi olarak "mazot 1 lira olacak" demiştir miting meydanlarında. dönemin bütün partileri çiftçilerden oy alabilmek için aynı şeyi tekrarlamışlardır ama kimse mazotu 1 lira yapamadı. belki cem uzan seçilseydi mazot 1 lira olabilirdi.
cem uzan, 20 yıl önceki seçim vaatlerini tekrarlıyor. çünkü bunlar gerçekten sorunları çözecek olan aksiyomlardı.
twitter.com/nedenttoldu/sta...


uzan ailesinin bir de medya ayağı var. miss turkey 2002 güzellik yarışmasında sahne alması için shakira çağırılıyor. sonrasında ibrahim tatlıses,hülya avşar, sibel can, hıncal uluç gibi ünlü isimlerle birlikte ve dönemin medya çetesi cem uzan'a bilenmişti. çünkü star tv çok başarılı bir medya kanalı olmuştu şaka şaka. gülben ergen'in seks kaseti imar bankasının kasalarından birinde çıkmıştı. ilerleyen yıllarda star tv kurucuları ahmet özal ve cem uzan arasındaki ortaklık bozulmuştu. tmsf, doğan holding onursal başkanı aydın doğan, garanti bankası yönetim kurulu başkanı ve nusret'in finansmanı ferit şahenk ilerleyen yıllarda star tv medya patronları arasında ahmet özal ile birlikte yer aldılar.

yarışmacılardan biri de azra akın'dır. miss world 2002'de dünya güzeli seçilen yarışmada giydiği cemil ipekçi tasarımı basma fabrikası pazen kumaşından gece elbisesi moda dünyasında türk etkisini zirveye taşıdı. elbisenin maliyeti sadece 20 türk lirasıydı.

bu güzellik yarışmalarının arka planını biraz araştırırsanız anlayacaksınız cem uzan'ın forsunu.
bir de doğan ailesi ile uzan ailesi arasındaki rekabet var. aydın doğan 2003 yılında boğaziçi'ne iletişim fakültesi kurmak istemişti. boğaziçi üniversitesi yönetimi oylama yapmış ve %70 oyla projeyi red etmişti. bugün boğaziçi üniversitesi öğrencileri bilmelidir ki karşılarında sadece siyasi iktidar yok. sorosçu diye tutuklananlar bu ülkede şirketler yönetiyorlardı, yatırım yapıyorlardı, yabancı sermaye ile iletişim kuruyorlardı. sorosçular lobiciyse doğan holding, cengiz inşaat, demirören grubu lobici değil mi?

her iş adamı gibi cen uzan da dolandırıcıdır. zaten türkiye'de dolandırmadan zengin olamazsın. konjunktur böyle ne yapalım.
demokrasi dediğin şey seni kimin dolandıracağını seçme özgürlüğüdür.

cumhuriyet gazetesi dolandırıclık davası incelendiğinde suçlamalar çok komik. bugün hangi iş adamı veya siyasetçi zimmetine para geçirmiyor ki; "suç örgütü kurmak" suçlaması da çok komik. holdingler ne zamandan beri suç örgütü sayılıyor?

akp ile kol kola yükselen holdinglere ne demeli? neyse uzan grubunun motorola ve nokia'yı batıran hikayesi daha vahim. bi de imar bankası olayı var. detayları okumak isteyenler şuraya baksınlar. eee burası borsa kim kime korsa.

bu ülkede banker kastelli, ponzi şirketleri, çeşitli bankaların sahtekarlıkları söz konusuyken bu adam ne yaptı da ülke dışına kaçtı, fransa'ya sığındı??
cem uzan'ın sözünü hatırlayalım "benden zorla alınan servetim ile tmsf tarafından el konan varlığım ile fetö örgütüne kaynaklık yapıldı, palazlandı, temelleri atıldı."

cem uzan imar bankası, telsim, star tv, berke barajı, kepez elektrik gibi finansal oyunlarla tahtı sallanacak biri değildir. hala batmadılar, mal varlıkları bilinmiyor. abisi hakan uzan, dünya'nın en pahalı cep telefonlarını satan lüks marka vertu'yu 2017 yılında iflas etmek üzereyken satın aldı.
siyasete de girerek holding iktidarını sağlama almak istiyordu ama çok aceleci davrandı. seçimlere çok az bi zaman vardı, tansu çiller ile görüşmüştü. demokrat parti'den aday olmak istiyordu. üç gün sonra hayır cevabı geldi. cem uzan kendine çok güveniyordu; seçime yeni bir parti kurarak dahil oldu, genç parti. çok vurucu bir isim seçmişti. tıpkı yatırımları gibi dinamik, çağı yakalayan, azim ve umudu temsil eden bir isimdi bu. işte bu parti %8 aldı oyları böldü ve akp iktidar oldu. eğer böyle aceleci davranmayıp bağımsız milletvekili olarak meclise girseydi ve dokunulmazlık alsaydı çok daha akıllıca bir hamle olurdu.

paranın açamayacağı kapı yoktur. cem uzan bunu çok iyi biliyor. ingiltere medyası satılık prens sansasyonu ile çalkalamıştı.

türkçü, milliyetçi, avrasyacı, ülkücü filan da değildir. türk aile yapısı hiç umrunda değildir. kişisel hırsları için çocuklarının annesine hapis cezası bile çıkarttırmıştır. kaynak
çocuklarının ismi renç emre, jasmin paris.
muhtemelen ordu, medya, siyasetçiler, yabancı bankalar, lobiciler hepsi cem uzan'ı tehlike olarak görüyordu.
eğer cem uzan iktidarda olsaydı bugün çin yerine türkiye konuşuluyor olurdu, bundan çok eminim.
kesin amerikan başkanlık seçimlerine filan el atardı.
devamını gör...
şu adam eğer dürüst, namuslu, idealist ve vizyoner olsaydı, elinin altındaki finans olanakları ile gelmiş geçmiş en iyi politikacılardan biri olabilirdi. zira hem genç, hem paralı, hem zeki, hem eğitimli, hem de karizmatik bir kişiydi.

ülkeyi kalkındıracak olanaklar kendisine altın tabak içinde sunuldu, o reddetti.

o kendini bitirmeyi seçti, yalan dolanı, suçu yeğledi. malmış demek ki.

tarihe geçebilirdi, ama onun yerine tarih oldu.
devamını gör...
ulan ne kara paralar akladınız be.
devamını gör...
hakkında yapılmış şöyle bir video mevcut. mazot bir tl reis.

devamını gör...
türk televizyonlarını şahlandıran kişidir.
kendisi zamanında türk televizyonu en iyi dönemini geçirdi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"cem uzan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim