diyetimi bozdum bile diyemiyorum çünkü hiç başlıyamıyorum.
devamını gör...
diyete asla başlayamayan değil, diyeti yarım bırakan olduğu düşüncesini vermeyen başlık. diyete diyet diyebiliyosan başlamışsındır. gerisi irade ve azim işi. 3. günüm ve gayet iyi gidiyorum. tutmayın beni başaracağım.

(bkz: diyetisyen)
(bkz: diyet)
devamını gör...
1. her sabah tartıya çıkmak ve tartıda gördüğün kilodan nefret etmek.
2. mutlaka ağza bir şeyler atmadan bir bardak su içmeyi hatırlamak.
3. ayna karşısında kendine bakmak ve görüntüden tiksinmek. nereden incelmek gerekiyor, göz görsün ki beyin onaylasın.
4. sadece boğazdan kısarak verilen hızlı kilo aynı hızla tekrar alınır, diyet uygularken kullandığınız yemek alışkanlığını ömür boyu devam ettirmek. haftada bir gün serbest.
5. saat 19:00'dan sonra sadece sıvı tüketimi. katı gıda yasak, midenizin kazındığını çok hissederseniz bir muz veya bir küçük kase yoğurt işinizi görür.
6. mutlaka her gün ölmediyseniz ne işiniz olursa olsun bırakmak ve bir saat tempolu yürüyüş yapmak.
devamını gör...
bir kere şunu kendinize kabul ettirin. '' ben diyet yapmıyorum ! ben düzgün besleniyorum, zararlı gıdaları hayatımdan çıkarıyorum.
*acıkınca yemek yiyin
* günde en az 45 dk civarı yürüyüş yapın. haftada 4-5 gün yeterlidir.
* ruh halinizi daha stabil tutmaya çalışın, mutlu olmaya, neşeli olmaya çalışın. böylece sıkılınca, sinirlenince, üzülünce atıştırma alışkanlığınız azalır.
*ve en önemli, kolay ama uygulaması zor olan şey; dedektif gibi olacaksınız. satın aldığınız her ürünün içeriğine bakacaksınız. içinde şeker, glikoz şurubu, mısır şurubu, aspartan bulunan hiç bir gıdayı yemeyin. hiç bir gıdaya şeker atmayın.

bu düzene 3 hafta inatla uyarsanız işin büyük bir kısmını başardınız demektir.

not: 40 kilo veren kardeşiniz olarak yazdım bunları.
devamını gör...
zayıf insanların fotolarına bakın ,
beni çok motive ediyor açıkçası
devamını gör...
şimdi değilse, ne zaman?
devamını gör...
şok diyetler ve karatay diyetleri tarzı kısıtlayıcı diyetlerle buğday tanesi kadar yol alamazsınız. intuitive eating araştırın. atıştırmalık gibi şeyler sevmiyorsanız ve ben oturunca tam yerim diyorsanız intermittent fasting araştırın.
devamını gör...
başladım, ama kilo aldım. kendimi ne kadar tutarsam o kadar yiyorum ben. o yüzden saldım, ölçülü yedim, porsiyon küçülttüm, sık ve az yedim. istediğim kilodayım. boşverin diyeti, normal bir yaşantı haline getirin yaşayacak kadar yemeyi, ama sevdiğiniz şeyleri tabi.
devamını gör...
yarın başlıyorum, kaybettin artık
motivasyon kabul edilir...
devamını gör...
önceki izlediklerimizden yola çıkarak bize tavsiye veren youtube önerilenler listesinde yığınla diyet içerikli videonun, tarayıcı geçmişinde ırt diyeti zırt diyeti sayfalarının, arama motoruna yumurta yazdığımız anda ilk gelen arama önerisinin yumurta diyeti olmasının eşlik ettiği bir haldir.

çünkü tüm bunlar ekranda araştırılırken sürekli yiyeceklerden bahsedildiği için acıkıp sonrasında dev bir sandviç yapmışızdır. ya da tencerede bir paket makarna pişmektedir. küçük ocakta da bol yağlı içine bir küp şeker atılmış sos kaynıyordur hatta.
devamını gör...
pazartesi başlanması planlanan hiçbir diyet tutmaz. bu yazılı olmayan bir kuraldır.
devamını gör...
bu ben. pazartesi, cuma diye planlamamın bir önemi yok. hiç başlamıyorum.
devamını gör...
son 1 senedir asla konsantre olup başlayamıyorum,bu halimdende hiç memnun değilim nolacak böle bilmiyorum offf.
devamını gör...
(bkz: kendinden nefret eden insan)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"diyete asla başlayamayanlar" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim