1.
elektronik ortamda atılabilen imza.
devamını gör...
2.
hala daha çok yaygın hale gelmese de insanın hayatını kolaylaştıracak bir onay uygulaması.
devamını gör...
yaygın olarak kullanılmasının sebebi fiyatlarından olsa gerek. 3 liraya bir kalem alır atarım. *

--- alıntı ---

1 yıllık e-imza 149,00 tl
2 yıllık e-imza 199,00 tl
3 yıllık e-imza 259,00 tl

--- alıntı ---
devamını gör...
normal imzaya göre daha güvenli ve kolay olan imza uygulamasıdır.

savcılıklarda, adliyelerde vs. sıkça kullanılır.
devamını gör...
fiziki imza yerine digital ortamda oluşturulan imzaya elektronik imza denir. kurumsal elektronik imzave bireysel elektronik imza şeklinde iki çeşidi bulunmaktadır. nitelikleri açısından ele alındığında imzalanan veriye ait bilgide değişiklik yapılması, silinmesi veya sonradan veri eklemesi yapılması engellenmiştir. bu da veri bütünlüğüne zarar gelmesini engeller. elektronik verinin kime ait olduğuna dair bilgi ve onay olarak kabul edilmesi yanında, elektronik imza sahibinin gerçekleştirdiği işlemlerin inkar edilmesi mümkün değildir ( ben yapmadım kuzenim yapmış, diyemezsiniz). bir çok kullanım alanı mevcuttur. devlet içindeki yazışmalarda yoğunlukla kullanıldığı gibi e-devlet üzerinde bir çok alanda da kullanılmaktadır. bunlara ek olarak e-fatura, e-smm uygulamaları da gösterilebilir.
devamını gör...
10 haziran 2020 tarihli resmi gazete’de yayımlanan resmi yazışma usul ve esasları hakkındaki yönetmelik gereği artık kamuda kullanılan tüm elektronik belge yönetim sistemlerinde(bkz: ebys) zorunlu ve olağanüstü koşullar haricinde ıslak imzalı ve fiziksel nüshalı yazışmaları ortadan kaldırmak ve bürokrasiyi hızlandırmak amacıyla kullanılması zorunlu olan imzadır.
kişilerin de devlet tarafından sertifikasyon merkezi olarak tanınmış yerlerden kendileri de temin ederek tüm resmi işlemlerini gerçekleştirebileceği imzadır.
devamını gör...
çoğunlukla elektronik sözleşme imzalamalarında kullanılır tam bir kapitalist düzen ürünüdür
örneğin bir ev internet aboneliğine başvurmak istiyorsunuz; telefonla aradığınızda sizi bir söz ile abone yapabiliyorlar gerekçe olarak da sesinizi elektronik imza olarak kullanabildiklerini gösteriyorlar
olayın tam tersi olduğunu düşünelim diyelim ki aboneliğini iptal etmek istiyorsunuz bunu telefonda söylediğinizde sizi sürekli başkalarına bağlarlar ve son kişi size iptal etme aşamalarını sayar; işte bilmem nerden faks yazacaksınız buna cevap gelecek iptal etme parası olarak şu kadar ödeyeceksiniz derler ve bu bir iki ay devam eder siz o süreler içerisinde faturanızı ödemeye devam edersiniz
bu tespit hiçbir zaman sapmaz hep aynısı olur bizi özel kurumlara bağlı kılan iktidarın suçu ne ki?
onlar olmazsa kime oy verebiliriz ki?
devamını gör...
birisi internet abonelik iptalinde faks istendiğini söylemiş. e-imza'nız varsa girersiniz e-devlet'e işinizi 3-4 dakikada halledersiniz.
devamını gör...
en büyük güvenlik unsurunun insan olduğu teknolojik bir çözüm.
devamını gör...
bu günkü problem yüzünden bitirebileceğim işlerin sadece küçük bir kısmını yapabildim.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"e-imza" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim