aslında en güvenli yerdir fakat geceleri kötü niyetli insanların fazlaca içerisinde bulunduğu mekan olabiliyor, gece mezarlıkta yaşayan birisine denk gelirseniz ondan korkmanız daha doğru olacaktır.
devamını gör...
ölüden değil diriden zarar gelir dediğim durum.
devamını gör...
aklımıza izlediğimz şeyler gelir genellikle.. bi ürpertir insanı..
devamını gör...
sanki uyuyan herkesi rahatsız ediyormuşsun gibi rahatsız oldukları için kalkıp seni de öldürecekler iş gibi hissedersin.
devamını gör...
eğer gece mezarlığa yolum düşmüşse, önce durur bir fatiha okurum tüm ölmüşlerin ruhuna. en güvenli yerdir mezarlıklar aslında
devamını gör...
(bkz: mezarlıkta gece ne işiniz var)
devamını gör...
klise bir soz vardir, mezarlıklardan korkanların henüz orada sevdiği yoktur diye; sevdiğiniz var ise orada onun topraktan tekrar çıkmasından bile korkmazsınız kaldi ki onunla mezarında geçireceğiniz herhangi bir zamanda o mekandan korkasınız
devamını gör...
korkmayın arkadaşlar, gece de gündüz de korkmayın. zira ben daha hiç bir ölünün insana zarar verdiğini görmedim. diriden korkun ölüden değil.
devamını gör...
ben birkaç kere karanlık havada mezarlığın yanından geçtim. şimdiye kadar bir öcü ya da hortlağın çıkıp saldırdığına da rastlamadım. o yüzden geçerken de ıslık çalma gereği duymadım.
devamını gör...
açıkcası korktugum bir yer değildir.önünden de geçerim, içindende yürürüm.

insanların kendilerine korku eklememeleri , aksine korkuları ile savaşıp, yenmeleri gerekir bence. dünya hali bu.her an başımıza her şey gelebilir.saldırıya ugrayabiliriz, gasp edilmek istenebiliriz vs. bu yüzden her durumda kendinizi kurtarabilmeniz için, çevreye karşı takıntı geliştirmemeniz gerekir.


ne kadar az korku, o kadar çok kişisel savunma güdüsüdür.
devamını gör...
cinden periden ruhtan değil, saygısızlık edeceğimden korktuğum olay. ölüler hep dirilerden daha saygıdeğer gelir, yamuk yapılması daha ayıptır sanki. halbuki ne biliyorsun judas, adam belki de şerefsiz namussuzun teki.
devamını gör...
ben gece mezarlık yanından geçerken korkardım köyde. korktuğum şey ölüler değildi yalnız. zibidinin biri çıkıp şaka yapacak korkusu. benim gibi yabancılara çok yaparlar. bana niye yapmadılar hiç şaşarım hep.
devamını gör...
mezarlıktan gece de olsa gündüz de olsa korkulmaz ne yapabilir ki orda yatan cansız insanlar. bende o klişe sözü iliştireyim. mezarlıktan korkanın sevdiği ölmemiştir.
devamını gör...
gündüz korkmaktan daha makul bir fobi.
devamını gör...
korkmak için gerekli ambiyans sağlanmıştır.ruhlar alemine hoş geldiniz.
devamını gör...
çok sessiz, karanlık ve ıssız olduğu için ölüden değil diriden korkulduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
çocukluktan beri anlatılagelen bazı şeylerden kaynaklandığını düşündüğüm bir durum. yok mezar taşlarını okuma yoksa şöyle olur yok geçerken sessiz ol yoksa böyle olur vb. özellikle küçük çocuklara düzgünce anlatmak lazım korkutmaktansa.
devamını gör...
çocukken sürekli rahmetli dedemin mezarına giderdim. gece gündüz farketmeksizin. biz yaşayanların yanında iken duyduğun o gereksiz gürültüyü mezarlıkta duymuyorsun. sessiz, huzurlu, sadece sen ve dikili mezar taşları var. sırtımı dedemin mezar taşına dayayıp sigaramı içmek, sessizliğin keyfini çıkarmak... bir insan neden korkar ki böyle bir rahatlıktan?
devamını gör...
gündüz de korkuyorsunuz, yalan söylemeyin.
devamını gör...
orada ölüleri olanlar için olmayan korkudur.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"gece mezarlıktan korkmak" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim